Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leasing Moje pytania

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 08 listopad 2015 - 18:04

Leasing Moje pytania

Witam mam pytania odnośnie leasingu

1Przykładowo chciałbym wziąść ciągnik kosztujący 200 brutto na leasing :

2Czy mogę wziąść leasing na 20-25 lat i więcej?

3Przykładowy procent / odsetki od leasingu 

4jak wygląda to w połączeniu z prow ?

5Rozumiem że np mam ilość rat np na te 20 lat (jeżeli to możliwe) 240 rat i po spłacie ich z tym procentem sprzęt jest mój tak ?> a jak wygląda sprawa jak biorę sprzęt ze składnicy ? na kogo rejestruję ? w dowodzie jestem ja i ? współwłaściciel ?

Ps: nie chcę hejtu na temat tego że chcę brać sprzęt z ratami(jeżeli na tyle można) na tyle lat no ale  przychód też nie jest ogromny . Proszę o wypowiedź osoby znające się w tym temacie .Trzymajcie się .

Edytowany przez Palmusny, 08 listopad 2015 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Leasing Moje pytania Dzisiaj, 19:47
  •  

#2 Share PatrykBzura

PatrykBzura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 19:13

Leasing Moje pytania

Kolego lesing jest na maxymalnie 6 lat ani na 20 pare nwm kto ci takich głupot nagadał

W dowodzie jest bank niema cie wogule w dowodzie 

i powiem ci ze ja mam belarke w leasing i wystarczy ze nieopłacisz 2-3 rat i przyjedzajo do cb a za kazdy zjazd bioro 1000zl

a jak 3 razy nieopłacisz to wypowidajo umowe i po maszyne przyjezdzajo lecz mozesz jo znowic gdy przyjado po maszyne tylko w tedy za wznowienie same 

bioro 5tys i plus dotego raty kturych nieopłaciles

odradzam ci leasing

#3 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 19:39

Leasing Moje pytania w siemensie i innych też jest możliwość ciągnika na 10lat wpłata własna od 0% jakaś przygotowawcza około 2tysi .a reszta zależnie od kogo bierzesz leasing lub pożyczkę. odradzam EFL tam po 30 dniach wypowiadają umowę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 08 listopad 2015 - 19:45

Leasing Moje pytania

w siemensie i innych też jest możliwość ciągnika na 10lat wpłata własna od 0% jakaś przygotowawcza około 2tysi .a reszta zależnie od kogo bierzesz leasing lub pożyczkę. odradzam EFL tam po 30 dniach wypowiadają umowę.

10 lat to max ? jakie oprocentowanie mniej więcej wynosi ?

Mam także pytanie odnośnie jakichś kredytów fabrycznych itp jak to wygląda chodzi mi głównie o new hollanda 

#5 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 19:59

Leasing Moje pytania tak z twgo co mo wiadomo max .oprocentowanie nie wiem jakie bo stopy dosyć niskie sam zadzwoń gdzieś to ci powiedzą. a coś czytałem ze NH ma własne finansowanie jakieś ciekawe teraz wprowadzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 08 listopad 2015 - 20:18

Leasing Moje pytania

@iron kolego z całym szacunkiem ale nie wiesz nawet jak kur... firmę polecasz jaką są leasingi siemens.

Co do pomysłu z leasingiem to z całego serca odradzam, jeszcze bardziej odradzam brać w obcej walucie.

Na Prow nie kwalifikują się maszyny brane w leasing. 

#7 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 20:27

Leasing Moje pytania czy ja polecam? czy siemens czy inne twory to takie same złodzieje ostatni grosz z człowieka zedra podałem przykładowo. po za tym kolega nic o PROW nie wspominał. a co do waluty jestem też zdania że jak w złotówkach zarabiasz to i w złotówkach bierz kredyt.
przepraszam pisał o prow.ale mi to umkło

#8 Share otfin69

otfin69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 10:07

Leasing Moje pytania witam, dowiedz się w BZ WBK ja jestem z nich zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 22:19

Leasing Moje pytania

witam, dowiedz się w BZ WBK ja jestem z nich zadowolony

Co u nich masz?

Jeszcze nie byłem u nich narazie poczytam jeszcze jak najlesze opcjie :)

I jak to jest oni na pewno chcą jakiś dochód abym wykazał nie ? czy jeżeli rocznie mam dochód na poziomie +/-35/40 tys wiadomo plon itp to jest szansa ?(chodzi mi głównie o jak najdłuższy czas spłaty bo te dochody jakieś kosmiczne nie są  + jeszcze trzeba o osprzęcie myśleć) . licząc że ratówka mniej więcej 1300/1400 by mi wychodziła to około 16 tys rocznie a wiadomo nawozy itp naprawa wyskoczy zresztą panowie sami wiecie że to nie jest lekki kawałek chleba.

I kolejne pytanie odnośnie tych ciekawych ofert new hollanda co tam ktoś słyszał bo na necie jakoś doszukać się nie mogę ...?

Brał ktoś tura do new hollanda t5.95 ? jak tak to jakiego słyszałem że stoll ma super tury ale cena trochę odpycha. 

Ps : na prow to trzeba się jeszcze dostać a na 13 ha (2 ha malin 1,5 ziemniaków reszta zboża)+ bydlaki raczej nie dadzą mi 100km a poza tym jeszcze trzeba wzrost wykazać ileś tam %