Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland seria 80xx

218 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 sierpień 2014 - 08:16

New Holland seria 80xx pomóc raczej nie pomogę ale gość od którego kupiłem NH8050 mówił że jak go ściągnął to też elektromagnes był niesprawny.
Ponoć podobny jest w którejś z polskich sieczkarni od bizona i on tym się wzorował naprawiając ten w NH. Naprawił tak że działa ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland seria 80xx Dzisiaj, 11:16
  •  

#142 Share GRZES1545

GRZES1545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 22:30

New Holland seria 80xx Witam.Sorki że podłączam się tutaj.mam problem z hydrauliką w NH1540,objawy sa takie że na wysikich obrotach podczas pracy nie chce mi podnieść hedra jest tylko lekkie dygnięcie do góry gdy ruszę wajchą i stop,wspomaganie i przyśpieszacz działa,dodam jeszcze że gdy zwolnie na chwilę obroty lub zgaszę na minute silnik to na małych obrotach jest ok.proszę o porad co może być przyczyną.

#143 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 08:22

New Holland seria 80xx Pytanie takie ogólne do użytkowników NH serii 80xx

Z przedziału modeli 8040-8070 jaki model polecacie. Chodzi mi o awaryjność, silnik/model.
Domyślam sie ze 4 m z 4 wytrząsaczami szybciej pojedzie.
Chodzi mi o rozwiązania konstrukcyjne, lub nowości które np. w rocznikach 80 nie są dostępne a występują np. od rocznika 85?

Czytając forum jest sporo wypowiedzi ze NH są wydajniejsze i mnie awaryjne od Bizonów ZO56 lub Rekordów.
Ile w tym jest prawdy? Wiadomo Bizon sprawdzona konstrukcja, czesci w miarę tanie o dostępne od ręki.
Wszytko wg. mnie zależy od zużycia danego modelu?

#144 Share mariokaw

mariokaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 06:26

New Holland seria 80xx Witam. Szukam kombajnu z serii 80XX i natknąłem sie na NH8055. Czy ktoś z tu obecnych mógłby mi tak w skrócie opisac jaka jest różnica między NH 8050 a Nh8055 i jak to sie ma np do NH 8060?. Nadmienię, że to tej pory użytkowałem bizona 056 ale musiał przejść na zasłużoną emeryturę...Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedzi.

#145 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:23

New Holland seria 80xx Proszę bardzo mariokaw , sam porównaj :
http://www.agrospis....nd-clayson-8055
http://www.agrospis....clayson-8050-88
http://www.agrospis....clayson-8060-82

Ad.jackowski11 - modele 8030 do 8055 i 8050 do 8080 to tacy przyrodni bracia - dzielą ze sobą bardzo dużo podzespołów. Ja pracuję od 4 sezonów na 8050 żadnych poważniejszych awarii nie miałem, w wydajności jest to mniej więcej odpowiednik rekorda. Zależy ile areału masz do skoszenia bo różnice w cenie miedzy modelami 80XX są niewielkie żeby nie powiedzieć żadne, tak jak powiedziałeś: "Wszytko wg. mnie zależy od zużycia danego modelu"

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

#146 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:43

New Holland seria 80xx

Proszę o podanie rozmiaru pasa na wialni NH 8060.Założony był 32J1615LR ale zerwał się po pęknięciu koła wariatora,takiego jak był założony nie widzę w internecie-podajcie jakie macie założone.

Edytowany przez marian7k, 28 lipiec 2015 - 10:59.

#147 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:59

New Holland seria 80xx a ja podpytam o coś innego.
Opony i ciśnienie jakie powinno w nich być - przód i tył. Ma ktoś to pod ręką lub pamięta?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#148 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 18:26

New Holland seria 80xx Numer katalogowy pasa napędowego wialni to 80388280 - w większości sklepów rozkodują te cyferki na normalny wymiar .
Co do ciśnienia w nh 8050 przód mam ok 1,7 MPa (trochę "siedziały" to dopompowałem) z tyłu nie sprawdzałem ale obstawiam 2-2,5 MPa.

#149 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:10

New Holland seria 80xx Nr katalogowy znalazłem tylko jaki to rozmiar i jakie macie założone praktycznie.

#150 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:37

New Holland seria 80xx

Może komuś się przyda, jedyny prócz płatnych katalogów do serii 8060 znalazłem tu do 8070-8080 a i do kilku innych starszych modeli równiez jest nieco literatury. http://latorrepasqua...p/cataloghi-old

Edytowany przez fobos, 22 luty 2015 - 21:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 07:15

New Holland seria 80xx

witam

jaka jest pojemność zbiornika na ziarno w modelu 8040

#152 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 10:38

New Holland seria 80xx

Wydaje mi się ,że 1,5 t pod warunkiem że jest orginał  bez żadnych przedłużek 

#153 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 11:55

New Holland seria 80xx

dzięki za odpowiedz , to coś jak w bizonie super , oglądnołem takiego 8040 , zaciekawiło mnie chłodzenie silnika , bo przy pompie wody nie zauważyłem wentylatora , jak to działa

Edytowany przez STANK, 08 marzec 2015 - 23:12.

#154 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 20:20

New Holland seria 80xx

Nie zauważyłeś wentylatora gdyż jest z drugiej strony chlodnicy w tym obrotowym ekranie chroniacym ja przed zanieczyszczeniami. To akurat ekran od zo-58, ale wyglada podobnie. W Nh clayson są tu  zastosowane dwa paski klinowe, jeden do napedu ekranu i drugi do wentylatora.

540x405_oslona-wirujaca-wentylator-do-bi

"To cóś" nie jak w bizonie tylko raczej ten jest a właściwie był protoplasta i wzorem dla bizona.

#155 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 23:32

New Holland seria 80xx

dzięki za odpowiedz , więc wiatrak dmucha powietrzem z za chłodnicy w stronę silnika , jeśli NH 8040 był protoplastą bizona , to czy jakieś części podpasują z bizona , pan sprzedawca  twierdzi że pasy i części niektóre pasują , ale przewinął się też gość  jak oglądałem kombajn ,mówił że ma taki new holland i z bizona żadna część nie pasuje nawet łożyska są inne , i o to chciałem zapytać , który z tych gość miał słuszność

#156 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 21:41

New Holland seria 80xx

Bizon na pewno nie jest oparty na 8040 z prostego powodu - powstał wcześniej niz NH8040 :) Znacznie bardziej prawdopodobne jest że Bizon wzorowany był na NH serii 15XX  a jeszcze bardziej na NH Clayson 133 i jego  odmianach .

Edytowany przez detom, 09 marzec 2015 - 21:42.

#157 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 08:38

New Holland seria 80xx

Częsci pasuja o bizona niektóe do 8040 czy tam całej seri ale nie opłąci się nic zakłądać co robione w polsce do NH, prosty przykłąd rozpieła sie spinka przenośnika pochyłego w NH to na szybko założyliśmy nowa bizonowską, po około 1,5 hektara pękła wrzucająć pzenośnik w bęben młócący. A kombajny godne polecenia najlepiej szukać z silnikami innymi niż forda, trafiały sie DF mercedes lub fiat/iveco.

#158 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 09:48

New Holland seria 80xx

witam

Dlaczego polecasz szukać z innymi silnikami niż forda , coś nie tak jest z tym silnikiem , przeważnie mają silniki forda , z tych co oglądałem , jedynie 8030 miał 5 cylindrowy iveco , zastanawiam się nad kupnem modelu 8040 , na moje gospodarstwo w zupełności był by wystarczający , kabina mi się podoba , trochę zbiornik na zboże ma przymały , znam z bizona że są pola których się nie objedzie , mały zbiornik duży heder , co do silnika to słyszałem że trzeba tylko lać dobry olej i że nic się nie dzieje , jest jeszcze mankament który mnie też niepokoi , mianowicie skrzynka napędowa  , a dokładnie półosie , i hamulce konstrukcja jak w bizonie sprawuje się to dobrze czy są jakieś mankamenty , chciałem też zapytać o eksploatacyjne rzeczy filtry , części , czy drogo to bardzo wychodzi , i jak z dostępnością części

malopolanin64 z tymi częściami masz rację , wytrzymałość naszych części jest prawie zerowa , zależy na co trafisz , ja do bizonka kupuje zawsze w jednym sklepie który trochę  dba o markę i zupełnego szajsu nie sprowadzają , taka prosta rzecz jak główka targańca w bizonie przed żniwami wymiana jeszcze się  nie tłukła ale osłonka odpadła , po 3 hektarach skoszonych ta nowa tłukła się jak diabli , a że nie miałem nowej przerzuciłem osłonkę i to stara główka opędziła bez problemu resztę żniw , tak jest zresztą z wieloma częściami do bizona fakt że są tanie ale to szajs w większości

#159 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 17:56

New Holland seria 80xx

Witam Panowie mam pytanie potrzebuje numer katalogowy przedniej szyby w kabinie NH 8070 troszkę już przeszukałem google ale nie znalzłem  proszę o pomoc ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 20:17

New Holland seria 80xx

Czy heder 4,5 m do nh 8050 i jego silnika to nie jest za duze obiązenie?

Standardowo powinien byc 3,9 m, ale mozna spotkac i wlasnie z  4,5 m. Podejrzewam że ma co robić, zwłaszcza jesli ma zapięty dodatkowo ścinacz. Pewnie silnik odstaje więcej po "d*pie"?

Pytanie jeszcze dt. silnika fordowskiego w modelach 8050 (2715E - 116 KM, po 82r 2723E118 KM), czy robił ktoś z was powazniejszy remont?

Jak wygląda sprawa z dostępnością czesci i kosztem takiego remontu?