szczewko

New Holland seria 80xx

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

ten czujnik jest chyba obok kranika?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

czujnik u mnie (silnik iveco) jest w bloku silnika mniej więcej na środku od strony zbiornika na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Witam. Poszukuje kompletnej klimatyzacji do NH 8060 wie ktoś gdzie dostane i jaki oriemtacyjny byłby koszt tej przyjemnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

na alledrogo czy innym portalu znajdziesz sprzęt konvekta do ciągnika czy kombajnu bizon - tyle że krzyczą 6 tysia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jaką moc ma silnik ford 6 turbo montowany w modelu NH 8060 115335891_2_261x203_okazja-kombajn-new-holland-8060mozliwa-zamiana-dodaj-zdjecia_rev005.jpg

!!!OKAZJA!!! Kombajn New Holland 8060!!!MOŻLIWA ZAMIANA!!!

 

Maszyny rolnicze » Kombajny Bukowiec

 

42 000 zł Do negocjacji

 

Dodaj notatkę

 

Może ktoś z Was oglądał ten kombajn,jakie opinie o nim.Wybieram się do gościa ale trochę daleko,to może ktoś oszczędzi mi drogi albo zachęci do wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Wielkie dzięki za linki ale tam nie ma nic o tym silniku,wg konedaty w modelu 8060 tego drugiego wydania był opcjonalnie montowany silnik forda 2725 o mocy 123 KM ale to chyba bez turba.Nigdzie nic nie mogę znalezć o tym modelu silnika.

Bardzo zależy mi na drugiej części mojego postu wcześniejszego no ale chyba nikt nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Silnik Forda 6cyl. turbo miał oznaczenie 2714ET i moc w granicach 140-150 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no i pierwsza awaria - poszła kostka (wg katalogu connecting block nr 3884621 lub 388462 bo nie wiem co ta jedynka na końcu oznacza, pozycja nr 61 w katalogu).

Idzie o kostkę która jest na gardzieli (na wałku który jest na łożysku wachliwym) i na którą wsuwa się taki element z hedera. Całość przekazuje napęd na heder.

Idzie takie coś dostać?

W sumie jutro jadę odwiedzić parę warsztatów i może mi to dorobią.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzisiaj byłem oglądać NH 8060 ten który podałem w poście 131,stan prawie dobry - trochę poprawek cena uzgodniona na 38k niby decyzja zapadła ale ciągle się boję.Raz wkopałem się trochę z MF i teraz trudno podjąć decyzję o zakupie. Na tabliczce silnika jest pojemność 5.945 a model silnika 2726T.Może ktoś napisze jaka to moc a może opinie o tym silniku,przedmuchów z pokrywy klawiatury brak silnik suchy trochę niebieskawego dymku przy odpaleniu i przegazówkach.

Jeżeli jest gdzieś w necie katalog do tego modelu kombajnu to proszę o podanie ,parę pasów muszę kupić.

Jeszcze trzeba regenerować połączenie rury wysypu z zbiornikiem bo trochę sypie się zborze i zacina się przy składaniu może coś podpowiecie?

Proszę o komentarze n/t nowego zakupu.

Mogę sprzedać Merkator 70 stan b.dobry-niestety brak kabiny i rura mechanicznie otwierana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie/przełożenie stosowania w NH oznaczeń modeli:

8030

8050

8060

8070 ?

 

Prócz silnika i szerokości hedera, porównując te maszyny z tego samego okresu (np. roczniki 80-86) czy i czym róźnią się od siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

8030, 8040, 8050 są 4-kalwiszowe, skrzynie 3 biegowe ,

8060,8070 są 5- klawiszowe, skrzynie 4 biegowe ,

8080 są 6-klawiszowe skrzynie 4 biegowe .

to tak z grubsza rzecz biorąc ;)

moim zdaniem pozostałe części są w 95% wymienne między tymi modelami

 

Ad. Nikita_Bennet sprawdź ten ruchomy łącznik czy przypadkiem nie ma zbyt dużego luzu wzdłużnego na osi napędzającej heder, miałem problem bo zapięcie jest wyrobione i łącznik zsuwał sie z tej kostki.

Edytowano przez detom

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kostka dorobiona, sprawdzone, na razie śmiga. Widzę że jednak pompkę wspomagania sprzęgła będę musiał wymienić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jak naprawić elektromagnes od załączania sieczkarni?

Jaką długość powinien mieć pas napędowy z silnika na koło pośrednie napędu sieczkarni ,kupiłem bizonowski 2HB3814 miał być dobry i nie mogę założyć (brak długości ok 5-8 cm na oko) i nigdzie nie mogę dostać takiego pasa?

Kombajn to NH 8060 z 1984roku z silnikiem Ford 2726T o pojemności 5950,nie znam też mocy tego motoru,na silniku jest data produkcji 2001r to wydaje mi się że nie jest taki jak w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pomóc raczej nie pomogę ale gość od którego kupiłem NH8050 mówił że jak go ściągnął to też elektromagnes był niesprawny.

Ponoć podobny jest w którejś z polskich sieczkarni od bizona i on tym się wzorował naprawiając ten w NH. Naprawił tak że działa ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876

Witam.Sorki że podłączam się tutaj.mam problem z hydrauliką w NH1540,objawy sa takie że na wysikich obrotach podczas pracy nie chce mi podnieść hedra jest tylko lekkie dygnięcie do góry gdy ruszę wajchą i stop,wspomaganie i przyśpieszacz działa,dodam jeszcze że gdy zwolnie na chwilę obroty lub zgaszę na minute silnik to na małych obrotach jest ok.proszę o porad co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Pytanie takie ogólne do użytkowników NH serii 80xx

 

Z przedziału modeli 8040-8070 jaki model polecacie. Chodzi mi o awaryjność, silnik/model.

Domyślam sie ze 4 m z 4 wytrząsaczami szybciej pojedzie.

Chodzi mi o rozwiązania konstrukcyjne, lub nowości które np. w rocznikach 80 nie są dostępne a występują np. od rocznika 85?

 

Czytając forum jest sporo wypowiedzi ze NH są wydajniejsze i mnie awaryjne od Bizonów ZO56 lub Rekordów.

Ile w tym jest prawdy? Wiadomo Bizon sprawdzona konstrukcja, czesci w miarę tanie o dostępne od ręki.

Wszytko wg. mnie zależy od zużycia danego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariokaw    0

Witam. Szukam kombajnu z serii 80XX i natknąłem sie na NH8055. Czy ktoś z tu obecnych mógłby mi tak w skrócie opisac jaka jest różnica między NH 8050 a Nh8055 i jak to sie ma np do NH 8060?. Nadmienię, że to tej pory użytkowałem bizona 056 ale musiał przejść na zasłużoną emeryturę...Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Proszę bardzo mariokaw , sam porównaj :

http://www.agrospis.pl/kombajny/new-holland-clayson-8055

http://www.agrospis.pl/kombajny/new-holland-clayson-8050-88

http://www.agrospis.pl/kombajny/new-holland-clayson-8060-82

 

Ad.jackowski11 - modele 8030 do 8055 i 8050 do 8080 to tacy przyrodni bracia - dzielą ze sobą bardzo dużo podzespołów. Ja pracuję od 4 sezonów na 8050 żadnych poważniejszych awarii nie miałem, w wydajności jest to mniej więcej odpowiednik rekorda. Zależy ile areału masz do skoszenia bo różnice w cenie miedzy modelami 80XX są niewielkie żeby nie powiedzieć żadne, tak jak powiedziałeś: "Wszytko wg. mnie zależy od zużycia danego modelu"


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o podanie rozmiaru pasa na wialni NH 8060.Założony był 32J1615LR ale zerwał się po pęknięciu koła wariatora,takiego jak był założony nie widzę w internecie-podajcie jakie macie założone.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a ja podpytam o coś innego.

Opony i ciśnienie jakie powinno w nich być - przód i tył. Ma ktoś to pod ręką lub pamięta?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Numer katalogowy pasa napędowego wialni to 80388280 - w większości sklepów rozkodują te cyferki na normalny wymiar .

Co do ciśnienia w nh 8050 przód mam ok 1,7 MPa (trochę "siedziały" to dopompowałem) z tyłu nie sprawdzałem ale obstawiam 2-2,5 MPa.

  • Like 1

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj