szczewko

New Holland seria 80xx

Polecane posty

celtis    12

Co powiedzie na temat new hollanda 8030-40,50 , jak wypada w porównaniu z claasem dominatorem 68?

 

Ile w godzinie zrobi new hollandem a ile claasem?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luskon    0

w moim nh 8060 (ford2723e) w tym roku były regenerowane wtryski i pompa paliwowa (bosch). Po założeniu i odpaleniu kombajn na maly obrotach nie równo pracuje. Przy odpaleniu wali trochę białym dymem. Panowie może doradzicie coś odnośnie tej nie równej pracy silnika.?? Boję się że mogą wyjśc z tego jakieś kłopoty w czasie żniw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Regulacja kąta wtrysku była robiona czy na oko ustawiane? Zawory proponuje także przeregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Celtis,nie wiem jak wypada Claas, ale przy mojej niedużej wprawie w koszeniu 8030 robię 4-4,5 tonowe żyto w godz,jare wiadomo trochę szybciej.8050 to trochę już inna liga bo one przeważnie występuja z drugą młocarnią czy też z separatorem jak niektórzy mówią,poza tym mają większy zbiornik na ziarno i moc silnika jest większa.Ja przy swoim

mam iveco 90 km 5-cio garowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Mój fiat chodzi bez zarzutu,mocy nie brakuje,choć fakt że chodzi bez sieki.

 

Mój fiat chodzi bez zarzutu,mocy nie brakuje,choć fakt że chodzi bez sieki.Nie mierzyłem go nigdy dokładnie,ale nie sądzę żeby palił dużo więcej niż 10 l na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luskon    0

@szczewko wtryski są ok. Myślę, winą będą zawory, i będzie trzeba je wyregulować. Dzięki za radę.

 

Odnośnie silników fiata, gdyby ktoś był zainteresowany zakupem używanego fiatagri 8061S, to mam namiary na takowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luskon    0

@szczewko trafiłeś z zaworami. Teraz mam pytanko co należy zrobić jeśli napęd podajnika pochyłego(chodzi o napęd hederu) nie chce sie wyłączyć. tzn przy włączonej młocarni nie mogę wyłączyć napędu hederu. dźwignia od właczenia hederu jest na wyłączeniu. o co chodzi, jak się do tego zabrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Prześledź pokoleji jak przebiega droga z dźwigni do napinacza. Zobacz czy napinacz odbija, może się zatarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szczewko trafiłeś z zaworami. Teraz mam pytanko co należy zrobić jeśli napęd podajnika pochyłego(chodzi o napęd hederu) nie chce sie wyłączyć. tzn przy włączonej młocarni nie mogę wyłączyć napędu hederu. dźwignia od właczenia hederu jest na wyłączeniu. o co chodzi, jak się do tego zabrać??

Pewnie brakuje jakiej sprężyny odciągającej,musisz poruszać dzwignią i patrzeć gdzie jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kul    0

mam w kupnie nh 8030 jest w zaje fajnym stanie zastanawia mnie tylko ten silnik 5r fiata ma ktoś taki proszę o opinieT

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Kolego wyślij link tgo kombajnu jak jst na allegro bo chyba wiem o którym piszesz. A ten silnik troche kiepskawy i jak to 5 cylindrów dziwnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kul    0

Kolego wyślij link tgo kombajnu jak jst na allegro bo chyba wiem o którym piszesz. A ten silnik troche kiepskawy i jak to 5 cylindrów dziwnie chodzi.

wiesz jest taki za ponad 40 koła na all ale ja mam takiego nie z allegro ale z tym silnikiem i z 3 m hedrem ciut zamały miałem na myśli taki 3.6-4,5 masz jakiś pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kul    0

ten jest super ale zastanawiam sie czy taka kase dac za ten sprzet bo niemam az tak duzo koszenia :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Mam takowy sprzęt,ta fiatowska piątka od trzech sezonów sprawuje się świetnie w tym modelu,ja mam heder 3.60,mocy nie brakuje ani trochę(nie mam górek,chodzi bez sieki)

Oleju nie bierze ani grama,spalania nie mierzyłem dokładnie,ok 10l na godz. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kul    0

dzieki kolego taki 3.6 to by mnie zadowalał dużo kosisz swoim nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Ubiegły rok miałem takiego 8030 z hederem 3 metry i sieczkarnią na silniku 5 cylindrów fiata jak dla mnie więcej jak 3 metry to nieporozumienie w tym kombajnie, w mocnym zbożu do tego sieczkarnia silnik się męczy i trzeba zwalniać żeby kombajn nie posiał zboża (2 bieg minimum przyśpieszacz) w gorszych można szybciej (małe koła przednie). Po sąsiedzku ma takie 8030 z hederem 3,6 metra i nie daje rady wogóle nim przyśpieszyć, śmiem twierdzić że 3 metrowym hederem spokojnie zrobi tą samą wydajność a kombajn na spokojnie pracuje i ładnie doczyszcza zboże bo naprawde Panowie nie jest sztuką młócić szeroko a wolno i kiepskiej jakości przynajmniej takie moje zdanie a młóce sporo po ludziach i sobie chwalą :) Ale dodając dużo lepszym silnikiem jest 6 cylindrowy Ford miałęm taki w 8040 to naprawde nie było silnego na ten silnik no ale za sezon silniki forda troche podbierają oleju za to silnik fiata nic chociaż pracował czasami przeciążony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kul    0

kolego masz racje ze 3m to wystarczy tyko prasowanie po takim kombajnie to męczarnia dzieki za podpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

Hey, mam sprawę chciałem się zarejestrować na ten katalog części New hollanda, ale wyskakuje mi błąd.

Czyżby się hasło zmieniło? za odp z góry dzięki.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj