szczewko

New Holland seria 80xx

Polecane posty

klk16    0

Witam chciałem się dowiedzieć czy obudowa podajnika kłosowego od bizona będzie pasowała do kombajnu new holland 8040 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

kolego @lukasvip1 na pierwszym zdjęciu masz część odpowiadającą za wskazania przyśpieszacza a ten zegarek o który pytasz to pewnie od przyspieszacza ale u ciebie nic ci nie pokaże bo masz ten przyrząd uszkodzony (powinien być przyczepiony do tłoka)

a na drugim zdjęciu to chyba wyłącznik prądu (strzelam bo u mnie takiego nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasvip1    0

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tych kombajnow , mianowicie czy działa wam przyspieszacz do motowideł , bo u mnie niby ten silnicze elektryczny jest sprawny ale wkreca śrubę tylko do polowy i dalej nie daje rady. I jestem ciekaw czy warto probowac cos z nim robic czy to troche taki bubel jest bo przyznam szczerze na taki wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

u mnie od kiedy zakupiłem kombajn to ten mechanizm nie działał i nie naprawiałem go i nie przeszkadza mi to w użytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokosowy    0

posiadam 8030

napiszcie, najlepiej z dodaniem zdjęć, jak ustawić dźwignie by wyłączyć heder podczas wysypywania ze zbiornika(środek musi wtedy pracować). do czego służy pierwsza z 3 dźwigni po lewej(najbliżej operatora)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek1    0

Witam.

 

Kupiłem New Hollanda 8055 i po kilkunastu hektarach zaczęło się bicie na kole pasowym co wychodzi z silnika. Po zdjęciu okazało się że cały wałek jest niestety wyrobiony. Czy ktoś wie gdzie można go zregenerować lub kupić używany albo w ostateczności nowy? Jestem z Kutna

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

Witam niedawno kupiłem new Holland 8040 i chciałbym żeby ktoś mnie uświadomił do czego służą elementy które wrzucam poniżej ,oraz maly zegar na desce , ten najbardziej po prawej stronie

http://imageshack.us/photo/my-images/607/uploadzip.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/840/dscf4856.jpg/

Bede wdzieczny za jakas podpowiedz .

 

 

To drugie to załączanie sieczkarni - coupe to sieczkarnia po francusku. Jak nie działa to pewnie kable poprzerywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tych kombajnow , mianowicie czy działa wam przyspieszacz do motowideł , bo u mnie niby ten silnicze elektryczny jest sprawny ale wkreca śrubę tylko do polowy i dalej nie daje rady. I jestem ciekaw czy warto probowac cos z nim robic czy to troche taki bubel jest bo przyznam szczerze na taki wyglada.

NH 8050 początkowo nie chciało to działać prawidłowo ale po dokładnym wyczyszczeniu gwintu i potraktowaniu olejem działało całe żniwa bez zarzutu, bardzo przydatne w częściowo leżącym zbożu.

Pierwszy sezon kombajnu minął bezproblemowo, awarie : łożysko na napinaczu załączania młocarni, pęknięty przewód paliwowy, urwana stalka kosy zniszczyła palec (rak).

Ogólnie sprzęt mi sie podoba .

pzdr


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Panowie,wiecie gdzie jest spust płynu z bloku silnika iveco w 8030? Naszukałem się i nie znalazłem,chyba diabeł

ogonem nakrył.A może go nie ma,tylko trzeba zciągnąć tą gumę na dole?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

OK,dzięki.Rozmontowywałeś kiedyś rurę od wysypu?Ja mam przedłużaną,a chciałbym skrócić,bo cholernie ciężko

się rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tokarz    0

Czy wymieniał ktoś jakoś ostatnio sito dolne w NH 8060? Dzwoniłem do raitecha i zaśpiewali mi prawie 8 tys. zł brutto, więc się trochę przeraziłem. Znacie może jakieś inne sklepy mające tańsze oryginały lub dobre zamienniki? Dostałem odpowiedz od producenta sit to wychodzi 2400 zł brutto (sito ocynkowane galwanicznie w całości, zgodne z oryginałem pod kątem mocowań, gabarytów i regulacji). Co myślicie o kupnie takiego zamiennika, polecilbyście czy raczej odradziali? Lepiej odżałować i kupić oryginał, czy zamiennik i mieć jeszcze zapas finansów na kolejne dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luskon    0

Witam. posiadamy w gospodarstwie nh 8060. Pod zbiornikiem paliwa znajduje się taki długi filtr paliwowy, Chciałem go wymienić gdyż jest on nieźle zabrudzony.. jednak nigdzie nie ma żadnych numerów katologowych. Szperałem trochę w internecie by go znaleźć, jednak bezskutecznie. Jeśli ktoś ma namiary gdzie można zdobyć taki filt, proszę o wiadomość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Szukam filtra hydrauliki oleju ozn, org. H1273, w zamienniku nikt mi nie może dobrać - filtr ten posiada zawór by-pass.

Pomoże ktoś namierzyć coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Witam. posiadamy w gospodarstwie nh 8060. Pod zbiornikiem paliwa znajduje się taki długi filtr paliwowy, Chciałem go wymienić gdyż jest on nieźle zabrudzony.. jednak nigdzie nie ma żadnych numerów katologowych. Szperałem trochę w internecie by go znaleźć, jednak bezskutecznie. Jeśli ktoś ma namiary gdzie można zdobyć taki filt, proszę o wiadomość...

 

Witaj , również nie mogłem tego filtra zdobyć, próbowałem coś dopasować, nie udało się .

Wstawiłem w jego miejsce duży odstojnik paliwa z autosana bodajże, koszt ok 80 zł. u mnie sie sprawdza.

Przy silniku i tak są dwa filtry co roku wymiana myślę że spokojnie da radę.

pzdr

 

ps

Separator wody FSO4-00.00- symbol tego ustrojstwa, wynalazłem na allegro tylo jakoś drogo 140 zł.

Edytowano przez detom

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Witam,mój 8030 póki nie rozgrzeje się olej bardzo wolno podnosi heder,to znaczy z przerwami.Motowidła i wsmaganie

chodzą ok.Miał ktoś z Was podobny przypadek żeby mi pomóc?Przewód hydrauliczny od rozdzielacza dochodzi takiej czerwonej kuli pod spodem,potem idzie na siłowniki,co to za kula?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj