Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland seria 80xx

218 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tokarz

tokarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 14:49

New Holland seria 80xx witam wszystkich,
posiadam kambajn new holland 8060 maszyna sprawuje sie naprawdę dobrze ale mam poważny problem i to właśnie dlatego pisze. A mianowicie dotyczy to silnika Ford 135KM w zeszłym roku jak go nabyłem pod koniec żniw się nagle przytarł z niewiadomego powodu ale po remoncie zauważyłem że na zboczu jak się pochyla na lewą stronę to ciśnienie spada prawie ze do minimum a gdu jedzie się nim po nierównym podłożu to wskazówka od ciśnienia zachowuje się jak wahadło i nie wiem właśnie dlaczego stan oleju jest na maximum. Za wszelkie rady serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Edytowany przez tokarz, 28 marzec 2012 - 19:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland seria 80xx Dzisiaj, 12:43
  •  

#22 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 19:50

New Holland seria 80xx Witaj u mnie też są takie objawy,dlatego dla pewności w obudowę filtra oleju wkręciłem dodatkowy czujnik ciśnienia-taki na kontrolkę,dopóki się nie zapala-jestem spokojny. A olej trzymam powyżej górnej kreski bo ja mam straszne pagóry(zdj.na AF)Te silniki nie należą do najlepszych. Jestem ciekaw gdzie robiłeś remont i ile cię to kosztowało ? ;)

#23 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 22:52

New Holland seria 80xx Wychodzi na to, że pompa olejowa w silniku ma tylko jedną sekcję i jeden smok, który położony jest w krańcowej pozycji miski olejowej - poprostu gdy sie przechyli zapowietrza się - chyba się zraziłem do tego kombajnu:D
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#24 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 01:13

New Holland seria 80xx To kup z silnikiem Mercedesa i po kłopocie.Ja tam nie narzekam kombajn ma 3100 mth,silnik po nagrzaniu trzyma 5.5 atm bez wzgledu na pochylenie.

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 11:52

New Holland seria 80xx witam.
ja tez juz mysle nad zakupem takiego kombajnu i mam juz jeden na oku a mianowicie 8050, heder 4 m, sieczkarnia, kabina z klimatyzacja, silnik 6 cilindrowy FORDA, sprowadzony z zagranicy i nawet blisko mnie za 26 tys zl. i jak dla mnie to stan idealny no ale jak czytam te komentarze na temat tych silnikow to az mnie ciarki przechodza. boje sie ze bede mial pozniej klopoty. czy ma sie bac tych silnikow i omijac je wielkim lukiem czy brac taki jaki jest??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#26 Share maciek14999

maciek14999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 16:02

New Holland seria 80xx Poszukuje instrukcji obsługi w jęz. polskim do kombajnu New Holland 8060 z 86r. prosiłbym o kontakt na GG: 12018580 lub na kom. 660687046

#27 Share skolus

skolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 22:17

New Holland seria 80xx Witam wszystkich, i podłaczam się pod zapytanie, czy ktoś z użytkowników posiada może instrukcje do NH 8060, ponieważ w ostatnich dniach stałem się szczęśliwym posiadaczem (mam nadzieje:)) tego kombajniku, no jak to zwykle bywa trzeba by było się z nim troszke blizej zaznajomic. EWentualnie użytkowników tego sprzętu prosiłbym o opinie na jego temat oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy dogłębnym jego sprawdzaniu, jakieś typowe usterki.
Pozdrawiam

#28 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:41

New Holland seria 80xx Ja mam 8070 ale od 8060 rozni sie tylko silnikiem i zbiornikiem wiec w zasadzie wszystko to samo. Newralgicznym punktem sa połosie jesli masz 3 biegowa skrzynie bo jesli 4 biegowa ze zwolnicami przy kołach to juz nie. Przekladnia kątowa slimaka co padaje zboze do zbiornika lubi sie popsuc ale mnie na razie to omija. My kupilismy w tamtym roku i wykosilismy ponad 100 ha bezawaryjnie i jestesmy zadowoleni gdyz nie mielismy zadnej awarii. Przed zniwami sprawdz go dokladnie i wymien paski podejrzane i łozyska.Na 100% wszystkie łozyska na napinaczach beda do wywalenia ale bez nerwow jedno kosztuje 10zl wiec bólu nie ma.Chodzi mi o te napinacze regulowane recznie przykrecane na klucz 22.

jakbys miał wiecej pytan to pisz na gg 485096

#29 Share gabo89

gabo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 19:55

New Holland seria 80xx Witam! Za wszelkie błędy przepraszam.
Mam pewien dylemat odnośnie kąbajnu NH 8070 na hydrostacie. Chciałbym się dowiedzieć jakie oleje i ile litrów idzie do skrzyni do hydrostatu, hydrauliki itp. Jestem posiadaczem tego kąbajna od czerwca 2008r. Ogólnie jestem zadowolony z jego pracy choć mam problem z sieczkarnia. W połowie żniw siadło mi elektrosprzęgło a dokładnie złącze elektromagnetyczne na szczęście udało się skręcić na śruby. Czy może ktoś wie gdzie można dokupić te elektrozłącze?? Za Odp. serdecznie dziękuje.

#30 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:36

New Holland seria 80xx Domyslam sie ze z tym złaczem to chodzi ci o to co sa w nim szczotki. Podobno od Bizona pasuje od sieczkarni załanczanej elektrycznie z Wagrowca,najlepiej tam szukac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 21:51

New Holland seria 80xx mam NH 8030 z 1985 roku i ostatnio znalazłem schowany pewien zegar do którego dochodzi przewód hydrauliczny. Jego miejsce jest w widocznym miejscu ale widać że poprzedni właściciel uszkodził przewód poczym go skrócił i schował zegar.
Mam pytanie od czego może być ten zegar?

#32 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 17:57

New Holland seria 80xx Ten zegar pozwala zaobserwować kiedy heder dotyka ziemi,ponieważ jest podpięty do przewodu wychodzącego na siłowniki hedra.A działa to tak że,ustawiasz sobie tą ruchomą wskazówkę na wskazanie zegara,oczywiście trzeba to zrobić przy podniesionym hedrze,kiedy opuścisz heder na ziemię ciśnienie w przewodzie spadnie i wskazówka się cofnie po tym właśnie wiesz kiedy już ryjesz po ziemi!

#33 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:18

New Holland seria 80xx dzięki za pomoc ale mam następny problem ponieważ zgubił się jedyny kluczyk do kombajnu i czy ktoś wie od czeko idzie tam dopasować stacyjkę?

#34 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 22:08

New Holland seria 80xx Czy silnik mercedes lub iveco pasuje do kombajnu new holland 8050?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#35 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 11:19

New Holland seria 80xx Ja mam taki dylemat w zimie na 80/90% Kupujemy Kombajn(jeśli coś wypadnie to nie) i tu mam pytanko, Co wybrać NH 8050 Czy Claasa Dominatora 96??? Tu któregoś dnia wybieramy się z Tatą na skład zachodnich Maszyn Rolniczych(Polichna Lubelskie)... Czekam na szybką pomoc :) i czym się różni 8050 od 8070...:)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#36 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 22:39

New Holland seria 80xx Do new hollanda na 100% będą znacznie tańsze części niż do claasa, przy czym niektóre pasy są identyczne jak w bizonie, a niektóre nie. Poza tym za new hollandem przemawia większa powierzchnia młocarnii niż w claasie, gdyż claas jest krótszy od new hollanda. 8050 od 8070 różni się tym, że 8050 ma 4 wytrząsacze, 3 biegową skrzynię i ma skrzynię na półosiach, a 8070 ma 5 wytrząsaczy, 4 biegową skrzynię na zwolnicach i ogólnie jest szerszy i ma mocniejsze silniki. Co do dominatora to wiem tylko, że dość drogie są części, a o resztę pytaj posiadaczy tych kombajnów. New holland nie ma elektroniki, a claas dominator chyba ma.*070 i 8050 mają podajniki takiej samej wielkości, więc więcej się nie skosi, a jedynie będzie miał lżej, bo ma mocniejszy motor.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#37 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:22

New Holland seria 80xx Ja mam nh 8050 i jestem z niego zadowolony , nh 8050 nie mozna porównywać do do..96-to jest kawal byka .

#38 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:45

New Holland seria 80xx Witam. Jaką wydajność mają te kombajny, konkretnie chodzi mi o modele 8040 i 8050, bo zastanawiam się nad takim sprzętem.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#39 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 07:42

New Holland seria 80xx Mam taki problem z motowidłami jak je opuszcze to bardzo ciężko je podnieść, muszę kilka razy ruszyć dźwignią góra dół i wtedy motowidła się podnoszą. Co może być przyczyną - olej w hydraulice mama ATF II, układ szczelny, pompa podnosi heder bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:53

New Holland seria 80xx Sprawdż czy dobrze podłączyłeś szybkozłącza,może za słabo skręciłeś albo dostał się tam brud?