szczewko

New Holland seria 80xx

Polecane posty

maarianek88    12

No to super. Pamiętajcie wszyscy, że najlepiej jest przed demontażem pompy takie znaki zlokalizować i ustawić silnik w pozycji odpowiadającej początkowi tłoczenia, wtedy dużo problemów z ponownym montażem odpada.

Tak w ogóle to szukałem materiałów do tego silnika, po wielu godzinach znalazłem coś dla potomnych. Wygląda na to, że numer pompy się zgadza, a kąt wtrysku w tym silniku to 24 stopnie.

ford seria 2720_kąty wtrysku.jpg

A tu jeszcze coś o wtryskiwaczach, końcówki ustawione nowe na 208-218 bar, jesli tylko regulacja to na 197 bar.

ford seria 2720_wtryskiwacze.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mamy chyba te same skany w pdfie ;)

niech każdy sobie zapisze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, new holland 8060 mam od paru sezonów. W tamtym sezonie nie mogłem nim pogonić w pszenicy tzn jeździłem 1 i lekko na przyspieszaczu bo jak przyspieszyłem to gubił ziarno jak popuściłem sita to leciało brudne. Wiatry były na maksa. W tym roku okazało się że pasek od wiatrow jest w połowie żywota i nie wychodził do końca koła. Dlatego zmieniłem na nowy wydaje mi się że to mogła być przyczyna. Dodam że sita prawie nowe, heder 3.9, wydajność pszenicy od 7 - 8 ton. Jak wy jeździcie w takim zbożu 1 i przyspieszacz na maksa czy 2? I jak ustawiacie sita? W tamtym roku bizony jeździły trochę szybciej niż ja NH. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań do posiadaczy kombajnów serii 80XX.

Szukam kombajnu do 50 tys zł, do koszenia mniej popularnych roślin oleistych (konopie, ostropest, len) we własnym zakresie, nie korzystając z usługodawców. Upraw rocznie jest max. 50 ha, nie ma dla mnie takiego znaczenia wydajność maszyny i czas koszenia, bardziej zależy mi na możliwości skoszenia upraw we własnym zakresie. Czy ktoś z Was kosi NH 80XX inne uprawy niż zboża (rzepak, len, gorczyca, gryka)? Jak kombajn sobie radzi z większą biomasą masą niż zbożowa?

Jeśli chodzi o koszenie konopi, to uprawiam odmiany o delikatnym włóknie i nie ma wielkiego problemu z okręcaniem, większym problemem jest ilość masy. Czy myślcie że kombajn NH z tej serii przy 3,6/3,9 m hederze będzie w stanie przerobić taką masę?

Pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    63

Witam posiadaczy nh 8050 zastanawiam się nad kupnem czy ktoś mi może powiedzieć jaką ma wydajność ten kombajn przy płonie 6 t lub starszy model 1540 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

NH 8050 w 6t pszenicy też wyrobi się w czasie ok 1 godziny .


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

Witam posiadaczy NH, i zarazem mam pytanie, czy wymieniał ktoś w 8050 silniczek wentylatora klimatyzacji który znajduje się z tyłu za silnikiem? Może ktoś wie jaki zamiennik zastosować?

20201005_120538.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14
4 godziny temu, tokarz napisał:

Wie ktoś gdzie dostanę takie sprzeglo załączania rozdrabniacza słomy? 

 

IMG_20210623_104203.jpg

Kontakt

 Tutaj mogą mieć
 
DRAGANY (woj. lubelskie)
23-145 Wysokie (była baza GS)
tel. 84 680 65 40
tel. kom. 604 635 140 - sklep
604 909 502 - części 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

U mnie odkręcało się normalnie w lewo. Nie stawiało jakichś dużych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

panowie pytanie nh8040 znalazłem klin w podajniku kłosowym wymiary dł 7cm szer 1cm gr 0.7cm. do końca zeszłego sezonu wszystko chodziło. orientuje się ktoś od czego może być ten klin gdzie zacząć poszukiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    63

Witam zakupiłem nh 8050 czy ktoś może powiedzieć jak go mniej więcej ustawić  do koszenia pszenżyta i owsa chodzi o wiatr i szczelinę w młocarni słyszałem że jak dwa bębny to może być większa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

owies sita otwarte w ok połowie, wiatr na ok 2
pszenżyto, jęczmień, żyto i pszenica sita ok 1/3 wiatr ok 3
Klepisko na 2-3 ząbek we wszystkich zbożach.  To ustawienia startowe do dostrojenia na polu.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Panowie musze dolac płyń hamulcowy do kombajnu nh8060 i nie wiem jaki dolac , ktoś mi podpowiedział żeby dot4 a ktoś powiedział żeby specjalny olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Od 11 lat mam zalany dot4, nie wiem czym był zalany wcześniej, wymieniłem cały płyn w hamulcach i sprzęgle


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje zakupić takie koło pasowe do sieczkarni New Holland 8050, może ma ktoś na sprzedaż albo wie gdzie mógłbym takie dostać. 

11.jpg

22.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj