matingus

Podział gospodarstwa a '' Młody rolnik "

Polecane posty

matingus    107

Witam.

Nie działa stary temat,więc zakładam nowy.

Zapraszam do zadawania pytań i udzielania odpowiedzi


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Troszkę to dziwne,że starego tematu niema tak jak to,że k...znowu śnieg pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie jakiś błąd na serwerze :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi mam perę  pytań.

mr 2014 nie dostałem chciałem złożyć wniosek o obszarowe już na siebie ale babka w oddziale regionalnym mi powiedziała jeśli złoże na siebie automatycznie stracę możliwość na mr 14-20 dlaczego?

prow 14-20 obliczana wielkość gospodarstwa w euro gdzie znajdę tabelę według której będę mógł sobie to obliczyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szczypka wstrzymaj się ze składaniem wniosku o dopłaty na siebie. Nie ma konkretnej daty naboru na MR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451

To jak z tym młodym rolnikiem po nowemu pozmieniali trochę zasad . Gdzie ten kalkulator jest co dziś powiadał że można se zobaczyć już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Witam, 

 

Ostatnio usłyszałem iż nie bedzie dotacji dla "młodych" jeśli gospodarstwo zostało przejete przed złożeniem wniosku? Gospodarstwo zostało przepisane na mnie we wrzesniu 2014. ktoś może coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

zawsze chyba było że przepisuje się dopiero po otrzymaniu decyzji, będziesz musiał przepisać na kogoś a on następnie na ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Wczesniej bylo tak iż gospodarstwo moglo byc wczesniej przepisane. chyba 12 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Witam, 

 

Ostatnio usłyszałem iż nie bedzie dotacji dla "młodych" jeśli gospodarstwo zostało przejete przed złożeniem wniosku? Gospodarstwo zostało przepisane na mnie we wrzesniu 2014. ktoś może coś wie na ten temat?

 

to teraz módl się, aby nabór na MR 2015 ogłosili jak najszybciej - inaczej ktoś inny zajmie Twoje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a teraz będzie tak że żeby móc się ubiegać o mr trzeba będzie być właścicielem gruntów ale nie posiadać żadnego zwierzęcia na siebie ani nawet numeru gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

a teraz będzie tak że żeby móc się ubiegać o mr trzeba będzie być właścicielem gruntów ale nie posiadać żadnego zwierzęcia na siebie ani nawet numeru gospodarstwa 

A jak się nie załapiesz w tym naborze to już możesz o kolejnym zapomnieć, bo już będzie się mieć gospodarstwo 12 miesięcy czyli nie będzie się spełniać kryteriów.

Czyli jak zwykle wielki gospodarstwa są uprzywilejowane.

Jedyne co pozostało to pogratulować  tym cymbałom którzy  wymyślają takie przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

Witam . Mam pytanie czy na mlodego rolnika mozna kupywać zwierzeta a dokładnie byczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

z tego co wiadomo to nie będzie można kupować zwierząt i używanych maszyn.można kupić wyłącznie nowe maszyny.w starym można było kupować do 5-lat,teraz nie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuwar    0

Przestudiowałem nowe rozporządzenie dotyczące MR i widzę, że technik ekonomista o specjalności rachunkowość rynek rolny został usunięty z listy zawodów punktowanych. Widzicie jakieś możliwości jeżeli posiadam takie wykształcenie ?

 

A myślałem że listy zawodów nie zmienią :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

A czy za młodego rolnika będzie można kupić w tym naborze jak w tamtych ziemie czy tylko na maszyny, budynki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@zuwar Najszybciej jakiś kurs roczny, który da Ci uprawnienia.

@damian18 Będzie można, ale niestety tylko za 30% premii, czyli najwyżej na wkład, a raczej część wkładu własnego starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

jak zinterpretować zakup maszyn nie ujętych w załącznikach rozporządzenia?

Edytowano przez marcin1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie Agencji jest -> pobierz wnioski -> premie dla młodych rolników :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Załączniki są w rozporządzeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

      § 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

      Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

      Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

      1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez MafiaDG
      Witam , dopiero co zaczynam swoją przygodę z  rolnictwem i hodowlą bydła mięsnego . Planuję chować w ten sposób , że kupię miesięcznego cielaka i będę go trzymać do około 24 miesięcy . Mam już byczki około 8 miesięczne i chciałbym się was ,,doświadczonych rolników,, zapytać co doradzicie mi w sposobie ich żywienia . Dostają raz na dzień dwie tarczki (na 5 byków) przeważnie rano w zależność jak zjedzą a potem jeszcze 3 razy w ciągu doby dostają ok. 10 kg paszy treściwej - ziemniaków pociachanych tak jak na załączonych zdjęciach i ok. 4 kg śruty (pszenica , jęczmień , żyto , owies i 10% całej śruty Sanbull`u) na noc daję im siano bądź sianokiszonkę do woli.
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj