wojtek161

pług 3 skibowy zagonowy Unia SĘP

Polecane posty

wojtek161    3

pług 3 skibowy zagonowy Unia SĘP do ciągnika 75km 4x4 ziemia 3-5 klasy troche gliniasta?

 

proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak do 75 konnego troche mały ,jego zapotrzebowanie to 50KM  a szerokość robocza to od 85 do 100cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Piszę tobie według instrukcji takie są jego parametry i zapotrzebowanie ,ciągnik przy nim bedzie się nudził,do Twojego to lepszy był by U- 036/1 Kobuz (4 skibowy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Niby tak ,producent tak podaje i raczej to się zgadza UG z tamtych lat tak miała 33-35cm na korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

ale ja mam z odkładniami srubowymi

 


możesz mi przesłać instrukcje na emaila : wojtek1628@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten sęp to jakaś porażka, u znajomego widziałem go z 912 - jęczał jak by 5x30 ciągnął, albo był pogięty albo silnik złom ale mimo wszystko obok C 360 latał ze zwykłą UG 3x30 na 2 biegu bez dymku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Korzystam z informatora rolniczego z lat 80tych to książka z wszystkimi dostępnymi maszynami z tamtych lat ,jest w niej zawarte najważniejsze parametry ,tak wiec niestety dokładnej instrukcji szukaj w necie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Według instrukcji to on ma zapotrzebowanie 40 KM, przynajmniej według tej: http://instrukcja.pl/i/plugi_zawieszane_unia_grudziadz_u0210230pz230orzel_u0220230pz230pdzieciol_u0230330_pz330_sep_u0240335_pz350_sokol_katalog_czesci_i_instrukcja_obslugi

Tylko że to raczej nie jest ten pług. Sęp to chyba trzyskibowy Kobuz (kiedyś się z takim spotkałem w ogłoszeniu) czyli jest to pług 3x35 według danych producenta. Tylko jest jedno ale: mam Kobuza i "zabiera" 160 cm, także Sęp powinien 120 "brać". Zapotrzebowanie Kobuza według instrukcji to 76-112 KM, także ciągnik 75KM będzie z Sępem swobodnie pracował prawie w każdych warunkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Według mojej instrukcji kobuz ma 140cm roboczej ale np krogulec 5 korpusow to tylko 150cm ,czyli w moim poradniku są luki ,bo szerokości podane są dla małych pługów od ,do a dla dużych sa okreslone na jeden wymiar ,czyli są luki  regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jesli chodzi o tą instrukcję którą podałem w linku to raczej nic się z niej nie dowiesz. Co prawda jest tam Sęp ale jakiś stary, z "korbelkami" na wieżyczce i z szerokością korpusu 30cm. Takiego raczej nie masz. Mam instrukcję papierową do Kobuza i Krogulca i nie ma tam Sępa. Instrukcji nie mam pobranej, klikam w link i mi się otwiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj