Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LubieMF

LubieMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 09:56

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Witam forumowiczów.
Mam problem z moim masseyem otóż jadąc nim na zającu wpadłem dziurę i przeżuciło mi podczas jazdy na żołwia z bardzo duzym zgrzytem w skrzyni po czym zgineły biegi.
Szukałem i znalazłem, że był ulamany przewód przy cewce, po tym jak go polączyłem znalazły się biegi na zającu, ale nie ma nic na zółwiu. Co może być przyczyną, myślicie, że to coś w skrzyni? Dziwne dlaczego jak zgubił prąd pozwoliło mu zmienić ten zakres nie powinno być w skrzyni jakiejś blokady uniemożliwiającej zmianę zająca podczas jazdy? Ogólnie skrzynia miała remont 1000mth temu wykonany przez serwis.
Proszę o podpowiedź bo ciągnik jest otrzebny do orki. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Edytowany przez LubieMF, 08 listopad 2015 - 12:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Dzisiaj, 16:57
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 16:49

może jest jeszcze na gwarancji ,ale jak czytam  opinie to dobre ciągniki i tanie części do skrzyni

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 17:09

Coś zmieliło. Zabrakło prądu to elektrozawór przyjął to jako polecenie zmiany przełożenia. Być może gdyby była to zmiana w normalnym trybie komputer nie dopuścił by do rozłączenia napięcia na elektrozawór ze względu na prędkość. Ale jak się goni na wariata po dziurach to jest redukcja hardcore.

#4 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 17:33

o właśnie traktor to nie bolid powoli a jak chce się szybko to auto i na autostradę i tam jak nie mamy ograniczeń to i 140kmh możemy poszaleć

#5 Share Variotechnic

Variotechnic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sklep z cześcimi i olejami do MF, FENDT
    Serwis skrzyń biegów i naprawa Ciągników Fendt i MF

Napisany 08 listopad 2015 - 18:28

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Massey ma podwójne zapezpieczenie jeśli chodzi o zmianę żółw-zając jedna elektryczna sterowana przez czujnik, która nie pozwala przerzucić póki dzwignia nie będzie w pozycji neutralnej, a druga mechaniczna która pomimo zgubienia prądu nie pozwoli przezucić biegu póki ciągnik nie bedzie na "luzie". Czesto pseudo mechanicy wyjmują tą blokadę z różnych powodów kiedy nie działa prawidłowo przełączanie, lub sama wypada jeśli nieumiejętnie montuje się dekiel. Pewnie zmieliło Ci koła zębate, ale jak nie zajrzysz pod dekiel od zmiany to się nie dowiesz. Zwal tą pokrywę i będzie wszystko wiadomo.

Edytowany przez Variotechnic, 08 listopad 2015 - 18:34.

#6 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 19:09

przecież  po remoncie w serwisie i tam by byli psełdo mechanicy spróbować na gwarancji co 1000mtg naprawa skrzyni to nawet w fergusonie gdzie części tanie to i tak za często c330 czy c360 wytrzymują dłużej bez przesady  jak naprawiał serwis niech poprawi przecież jak robią coś w serwisie to się słyszy jeszcze to musimy zrobić czy tamto bo nie dajemy gwarancji, tak to tylko t25 władek siada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Variotechnic

Variotechnic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:10

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Serwis nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami, poprawiałem kiedyś skrzynię po serwisie... według mnie w całej Polsce jest jeden autoryzowany serwis MF, który faktycznie mozna nazwać serwisem...

#8 Share LubieMF

LubieMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:16

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Dziekuję wszystkim za odpowiedzi, jutro odezwę się do serwisu odnośnie reklamacji, ale jeśli nic z tego to będę szukał mechanika gdzieś indziej.
Kolego Variotechnic zajmujesz się naprawami?

#9 Share Variotechnic

Variotechnic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 19:14

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Tak, zajmuję się. Kontakt do mnie wysyłam na priv.

#10 Share LubieMF

LubieMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 19:14

MF 5465 problem z żólwiem w skrzyni Skrzynia chodzi kolega Variotechnic zrobił remont w dodatku sporo taniej niż serwis.
Oby wiecej takich mechaników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 20:51

Na szybkości ogarniete, az chce sie pogratulować skuteczności.