damianoooo

Pomysł na obciążnik

Polecane posty

damianoooo    4

Jakie macie pomysły na zrobienie obciążnika na przedni tuz ? Jaka waga dla ciągnika 111km/121km 

Opłaca się samemu robić czy lepiej kupić gotowy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Widziałem u kolegi beczkę po paliwie zalaną betonem, tylko nie zapominaj jaki beton ma cieżar własny...

Ja mam zrobiony z betonu na tył  ciągnika do gniecenia QQ 1m3 to troche za ciezki...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

albo wyspawaj skrzynke z blachy i naładuj kamieni będziesz miał regulacje ciężaru obciążnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Witam nie dawno założyłem tura do 3p i strasznie lekki mam tył jak coś cięższego podnoszę więc chciałbym odlać obciążnik na tył z betonu i mam takie pytanie jakie wymiary musiał by mieć taki 400-500kg obciążnik? Myślałem o takim 85x85x50 wysoki?
    • Przez tonyk
      Witam, ponieważ niemiałem obciążników z przodu postanowiłem troszke dołożyc złotówek i kupic oryginalny TUZ przedni do mojej Reni 133.54. Wiem ze oryginalnie powinno byc ząłozone 14 walizek po 38 kg= 532 kg + ten kawał żelaztwa na który sie mocuje te walizki, ale niewiem ile to waży, ale jest cholernie cieżki. Do załozenia TUZa musiąłem to zdjac i teraz mam pytanie ile moze ważyc ten TUZ i ile załozyc na niego kg zeby sie zgadzało
       
      balast + walizki = TUZ+....kg
    • Przez Pietrzak313
      Ma zamiar zrobić obciążnik 900kg betonowy na tył do Pol-Mota 10014H
       
      W internecie pisze, że 1m3 betonu waży 2 tony i 300 kg(czyli 2300kg) Po moich wyliczeniach wyszło, że 1m3 to 1000000cm3, a 400000cm3 to 920 kg.
       
      Mam zamiar do odlać do formy i w tym problem bo nie wiem jakie zrobić jego wymiary i z tą prośbą zwracam się do was byście pomogli mi dobrać odpowiednie jego wymiary
       
      Ps.Jeśli się pomyliłem w obliczeniach to poprawcie mnie
    • Przez FOX2
      Witam,
       
      Obecnie zamawiam ciągnik 125KM z ładowaczem czołowym Stoll FZ. Chciałbym zapytać posiadaczy przednich ładowaczy czołowych ("TUR") o następującą kwestię. Jak często zdejmujecie przedni ładowacz? Czy jest prawdą, że raz zamontowany ładowacz praktycznie nie jest w ogóle zdejmowany?
       
      Jeżeli już ładowacz zostanie odczepiony, to jak później zakładacie przedni obciążnik, i czy nie jest to uciążliwe?
       
      Seria pytań powstała z obaw o to, jak zdejmować i zakładać przedni obciążnik w ciągniku wyposażonym w ładowacz czołowy.
       
      Pytanie do posiadaczy TURa bez przedniego TUZa: Jak sobie radzicie z balastem? Czy z perspektywy czasu warto by zainwestować w przedni TUZ?
       
      Pytanie do posiadaczy TURa oraz przedniego TUZa: Rozumiem, że nie ma większego problemu ze zdejmowaniem balastu. Czy dzisiaj również byście wybrali przedni TUZ do ładowacza czołowego? Czy może jednak przedni TUZ nie jest potrzebny w tym przypadku?
       
      Przepraszam za tak dużo pytań.
      Z góry dziękuję z odpowiedzi i podzielenie się opinią płynącą z doświadczenia.
       
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez adrianurban
      Witam. Kupiłem MF 3085 i nie mam przy nim obciążnika. Chciałem się dowiedzieć czy robić obciążnik czy też nie. Z pługiem i agregatem daje sobie radę i nie podrywa przodu ale może lepiej zrobić taki z 300 kg i zakładać do tych prac albo założyć na stałe. Wiem że szybciej się zużywają opony i przodek ( łożyska, krzyżaki itd) no w transporcie też będzie używany do zboża cebuli słomy siana i wtedy pasuje go zdejmować ale to nie takie proste chyba będzie 300 kg tak zdejmować. Czy lepiej wogule nie zakładać skoro nie podrywa przodu nawet w agregacie i pługu, sam nie wiem. Proszę doświadczonych w tej sprawie o pomoc. Z góry dziękuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj