Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup 3060.

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Holi

Holi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 18:29

Zakup 3060. Cześć. Oglądałem dziś 3060 z 1988 roku. Skrzynia 32 biegi.
1.Podczas jazdy zauważyłem, że jak jadę spokojnie i zmieniam biegi 1.2.3.4 to ciężko wchodziły i słychać zgrzytanie jakby sprzęgło się kończyło. Ale jak był odpowiednio rozpędzony (gaz w podłogę) to wszystko chodziło ok. Czy to normalne?
2.Na najszybszym zakresie do tylu było słychać jakby wycie. Po dodaniu gazu juz lepiej. Czy to normalne ?
3. Komputer na słupku nie działał. Tzn zepsuty czy też jest jakiś sposób aby go włączyć ?
4. Jeśli ciągnik ma układ pneumatyczny to czy jest jakiś zawór odcinający powietrze na przyłączu hamulcy przyczepy, gdyż można ręcznie wcisnąć ten nazwijmy to "dinks" i powietrze nie uchodzi. Ręczny nie był zaciągnięty.
5. Kupując ciągnik z komisu / od handlarza z jakimi opcjami zadatku / przedpłat się spotkaliście. Mi zaproponowano 2 tyś przelew na wskazane konto. Po czym przetłumaczy papiery (ciągnik jest sprowadzony) i mi go przywiezie. Dodam za chcę oddać w rozliczeniu mój ciągnik za dopłatą. Natomiast widział go tylko na zdjęciach. Boje się że, albo kasa przepadnie (wyprze się) lub nasze ustalenia co do wartości mojego ciągnika po oględzinach mogą się zmienić, powie mi że nie jest tyle wart....i albo pójdzie za grosze albo po 2 tyś.
6. Zauważyłem też, na najszybszym zakresie na jedynce to on raczej demonem mocy nie jest tzn lekko go dusiło przy ruszaniu ( jakby samochodem osobowym ruszać z drugiego biegu) w związku z tym jak taki ciągnik sobie radzi z ruszaniem z załadowanymi przyczepami? Czy też jest na to sposób?

Proszę o pomoc i opinie.

Edytowany przez Holi, 07 listopad 2015 - 19:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup 3060. Dzisiaj, 10:13
  •  

#2 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 07 listopad 2015 - 19:48

Zakup 3060.

Daruj se ten sprzęt jak nie masz pojęcia o nim i nie miałeś z takim styczności bo kupisz skarbonkę jak nie jeden na AF

#3 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 20:00

Zakup 3060.

dokładnie.......może być sprzęgło,może coś poważniejszezgo... to ma chodzić lekko, bez ciągniecia na siłe... komputer na słupku... no cóż najmniej istotny w tym wszystkim

Edytowany przez lukbold, 07 listopad 2015 - 20:37.

#4 Share bob124a

bob124a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 22:12

Zakup 3060.

przydusi go bo 1 jest szybka ja w mf 3050 ruszam z ciężarem na 2A I potem na2B bo te biegi A na taką moc są za szybkie by płynnie ruszyć.Może być sprzegło,ale może być też coś w skrzynii tego ci nikt nie powie .begi powinny jakoś bardzo lekko nie chodzić ale zgrzytu być nie może.2 tyś.nie są jakieś duże pieniądze wiecnie maco się zbytnio tym przejmować .przejrzyj go dokładnie bo ta skrzynia jest super jak chodzi ale jak ja przyjdzie naprawiać na nowych częściach to są spore koszta

#5 Share Holi

Holi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 17:03

Zakup 3060. Hm trudno.. trzeba szukać innego... z ciągników króre oglądałem ten wydawał się najlepszy, gdyby nie ta skrzynia. ..
Te MFy są bardzo fajne, mam nadzieje, że znajdę taki który będzie wart zakupu.
Pozdrawiam i dziękuję za opinie

#6 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 17:11

Zakup 3060.

mf mają taka opinie że części do skrzyni nie ma się czego obawiać taniocha

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 17:16

Zakup 3060.

Ja nie ma 3060 ale kolega kupił i bardzo szybko się go pozbył i powiedział że więcej nie chce tego widzieć na podwórku.

Z wyglądu był całkiem,całkiem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 18:46

Zakup 3060.

daj linka Holi

do niego co oglądałeś

#9 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 16:35

Zakup 3060.

Ja oglądałem dzisiaj mf 3070 i podczas jazdy gdy chciałem właczyc trzeci bieg wajcha sie zablokowała. musialem sie zatrzymac i dopiero wtedy rozrzuszałem wajche. zdarzayło mi sie to dwa razy przy zmianie na trzeci bieg. co moze byc przyczyna?

#10 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 16:47

Zakup 3060.

wywalony przegub pod kabiną (końcówka drążka za który ciągniesz zmieniając biegi)... to optymistyczna wersja i najłatwiejsza do naprawy ale zawsze może być coś poważniejszego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 16:57

Zakup 3060.

ogolnie biegi wchodziły lekko, bez zgrzytu ale to mnie troche zmartwiło. i jeszcze nie działalo sterowanie podnosnikiem z błotników i nie mogłem dojść jak ustawic ten EHR dobrze. Podpowie ktoś jak ustawic te pokrętła zeby podnosic u opuszczac tym pstryczkiem tylko?

#12 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:21

Zakup 3060.

pstryczek w pozycji neutral albo w dół (dół nie jestem pewien a nie polece sprawdzać :P) żeby działało z błotników.

Pstryczek w dół i dużym pokretłem regulujesz głebokosc pracy maszyny. Żeby te głebokosc regulować precyzyjnie to pokretło wyboru trybu pracy podnśnika  (siłowa, mix, pozycyjna) ustaw na 1

http://www.agrofoto....2406-panel-ehr/

Edytowany przez lukbold, 13 listopad 2015 - 17:24.

#13 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:45

Zakup 3060.

Dzieki wielkie za informacje. Ogolnie duzy dylemat z zakupem tego ciągnika. Jutro jade ogladac jeszcze jednego i musi pasc wybór :D przy tym dzisiejszym mnie te przełączenie biegów zniecheciło troche

#14 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:50

Zakup 3060.

jeśli to tylko wywalony przegub to za 50zł naprawisz.. tulejka z kielicha wypada, klinuje sie... może tylko trzeba kielich opuścić ale z drugiej strony zbyt duże luzy i problemy z dźwignią mogą świadczą o wyższym stopniu zużycia traktora

#15 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:53

Zakup 3060. Ale biegi i zakresy A i B lekko wchodzą

#16 Share bob124a

bob124a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 20:13

Zakup 3060.

też tak miałem ze i mi 4 czasem nie wchodziła zobiłem ten przegub u tokarza i jest teraz dobrze ta wajcha od biegów latała mi we wszystkie strony a teraz jest dobrze i przy okazji tą od rewersu też se zrobiłem  by wszystkie biegi chodziły tak jak powinny

#17 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:05

Zakup 3060.

Dzisiaj bylem ogladać kolejnego 3070 i wybór prawie padł na niego ale jest jedno "ale"

Zółw i zając powinien byc w biegach a ktoś to zrobił w "pstryczku" gdzieś obok. Czy to zdaje egzamin?

#18 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:14

Zakup 3060.

autotronic umarl i trzeba sobie jakoś radzić :) Też tak miałem i w sumie choć sterownik naprawilem to pstryczek został bo mi nie zawadza ;)

#19 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:02

Zakup 3060. czyli da sie to naprawić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:11

Zakup 3060.

wszystko sie da. kwestia ceny. polecam zaczać solidnie czytać ten dział forum żebys potem nie był zaskoczony