maniana

Usługa minikoparką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slonju77    56

mam jcb 3 cx ,robimy przyłacza wodociągowe oraz inne podobne rzeczy ,branie po 12 zeta za 1 metr bieżący wykopu na 1,20 cm.głębokosci  to żyła złota w ciągu 10 godzin operator powinien wykopać około 300 metrów bieżących 300 razy 1,20 mamy kwote 3600 .AMERYKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartone    0

Teraz kolego piszesz o swoich stawkach? Na 1,2 to wiadomo im głębiej tym stawka wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Nie o swoich stawkach tylko ktoś w poprzednich postach pisał o takich stawkach,ja wszystko wyceniam indywidualnie  np.wykarczowanie 1 ha sadu może kosztować zarówno 1000 złoty jak i 3000 tysiące wszystko jest sprawą indywidualną a kopanie na godzinę jest faktycznie nie zawsze miarodajne np. gosc pod budynek gospodarczy kopał 28 godzin i wziął 2800 zł gdzie ja po obejzeniu tego wykopu zrobiłlbym to w maksymalniew 15 godzin ,najuczciwsze są stawki od całosci wtedy nikt do nikogo nie ma pretensji,że zeszło z robotą parę godzin krócej czy dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o swoich stawkach tylko ktoś w poprzednich postach pisał o takich stawkach,ja wszystko wyceniam indywidualnie  np.wykarczowanie 1 ha sadu może kosztować zarówno 1000 złoty jak i 3000 tysiące wszystko jest sprawą indywidualną a kopanie na godzinę jest faktycznie nie zawsze miarodajne np. gosc pod budynek gospodarczy kopał 28 godzin i wziął 2800 zł gdzie ja po obejzeniu tego wykopu zrobiłlbym to w maksymalniew 15 godzin ,najuczciwsze są stawki od całosci wtedy nikt do nikogo nie ma pretensji,że zeszło z robotą parę godzin krócej czy dłużej

 

Kolego ja się z Tobą nie zgadzam. Wyliczasz mi że biorę godną stawkę za swoje usługi. Nie znasz mojego rynku pracy, moich usług, jak robię i wiele wiele innych spraw. Ja u siebie nie mam praktycznie konkurencji w promieniu 30 km. Jest jeden z koparko ładowarką bierze 100 zł za godzinę, Drugi ma koparko ładowarkę oraz mini ale on nie jeździ na usługi tylko ma na swój użytek bo robi kostkę. 

 

Jeśli u Ciebie ktoś ma sprzęt w leasing/kredyt zaniża stawki byle by robić i mieć na ratę. Nie pomyśli o amortyzacji maszyny, oleje smary, paliwo, i inne koszty to wszystko kosztuje, i jeśli się chce mieć maszynę zadbaną utrzymaną to trzeba się cenić. Ja mam tyle roboty że ludzie po miesiąc czasu czekają większość robót odmawiam i mówię otwarcie jaki czas oczekiwania na usługę. 

 

Owszem biorę 1zł za każde 10 cm za 1m bieżący i 2zł za zasyp od metra ale w tą cenę wchodzi zagęszczenie, grabkowanie, nie zostawiam żadnych kamieni ani gałązek na działce. wszystko jest wysprzątane czasami lepiej niż się teren zastało. Wyliczasz mi że za 300 m wziął bym 3000 i że ktoś wyliczył że stawka 100 zł za godzinę, jak dobry teren to się zarobi a jak trafisz na przeszkodę i ukopiesz 20m za 10 h to ile zarobisz?

 

Mówisz że nikt nie będzie miał pretensji że tyle i tyle godzin robisz bo bierzesz od całości. załóżmy robisz 5 h wyliczasz robotę na 1 000 zł i Tobie godzina pracy wychodzi 200 zł, inwestor przeliczy pomyśli za dużo na godzinę Ci wyszło i już się nie zgodzi na drugi raz lub doda Ci roboty za tą stawkę. Też kiedyś wyceniałem od całości, ale wiele osób wolało kopanie od metra. Nawet nie wiesz jak długo się zastanawiałem ile powiedzieć od metra tak by było zawsze jednakowo i uczciwie. Jak mam plantowanie terenu to albo na godziny albo też od całości. Nikt przynajmniej nie stoi nade mną z zegarkiem i nie odlicza mi czasu ile robię, a dobrze wiesz jak to jest robić na godziny. 

 

Klientowi nigdy się nie dogodzi. Cena mówi o świadczonych usługach i ich jakości oraz o konkurencji jaka jest w okolicy. O tym już nikt nie wspomni. Każdy sprzęt jest do czegoś innego i ma swoje zastosowanie. Dobrze o tym wiesz że koparko ładowarką  wolniej się kopie wykopy liniowe czy nawet fundamenty. Bo musisz odjechać podnieść łapy łyżkę przestawić się, następnie łyżka w dół łapy w dół i kopiesz co mini w tym czasie już dawno kopie. To samo z zasypywaniem ja pojadę bokiem i skarpówką będę obsypywał podjeżdżając do przodu i nie robiąc bałaganu przy tym. Ty też możesz bokiem ale to już upierdliwe. Przodem zaczniesz zasypywać to zerwiesz darń i narobisz bałaganu jak teren miękki. Z kolei Ty szybciej rozplantujesz auto ziemi niż ja i wychodzimy na zero hehe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Masz idealną sytuacje że nie masz konkurencji,mam koparkoładowarkę z 2002 roku i głownie robię kostkę brukową a roboty na samą koparkoładowarkę to są bonusy ,konkurencja duża w promieniu 10 km jest około 8 sztuk,tym bardziej że kolesie pobrali nowe maszyny i trzeba teraz kredyty spłacać ,gdybym był w twojej sytuacji to bym się nie zastanawiał tylko bym brał nową maszyne i zatrudnił operatora ,jesli jest na tyle roboty że nie mozna wszystkiego przerobić to masz super rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego czyli trafiłem jaki możesz mieć posrany rynek. Ja zastanawiam się nad ciągnikiem z tandemem oraz nad lawetą ale to koszt prawie 400 tys zł. Sam ciągnik Fastrack żeby porządny kupić to 200 tys tandem to się wyremontuje ale też te 60 trzeba dać oraz laweta za 100 tys zł na tym lepiej nie oszczędzać. Ale zastanawiam się nad mini Volvo ECR 25D by dokupić ale teraz euro niekorzystne i czekam. Zobaczymy na co się zdecyduję bo mini to nówka 26 400 euro.

Edytowano przez MARIO-MECALAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Miałem ten sam problem oto rozwązanie ,tanie i niezalężne od usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że mam minikoparke 1,6 t i robię usługi. Na godzine przy wykopie na 80cm to można wykopać 10-15 mb łyżka 25 cm. Jak się opanuje maszyne to można wykonywać nią cuda od kopania na groby po przez pogłębianie starej  chlewni na ruszta a nawet wybieranie obornika z głębokiej ściółki od byków..

Edytowano przez tomekmaschinen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że mam minikoparke 1,6 t i robię usługi. Na godzine przy wykopie na 80cm to można wykopać 10-15 mb łyżka 25 cm. Jak się opanuje maszyne to można wykonywać nią cuda od kopania na groby po przez pogłębianie starej chlewni na ruszta a nawet wybieranie obornika z głębokiej ściółki od byków..

Ale że co? Ty wykopiesz za cały dzień tylko tyle metrów czy w ciągu godziny? Bo jak na taką głębokość i czysty teren to na spokojnie i to bardzo, ja kopę 40-45m na godzinę. Tylko że łyżka 30cm i mini 2.7 T. A to to coś do ciągnika to to powolne i mało wydajne. Chciał bym to widzieć jak zasypuje, a po za tym jak tym kopać jak się fotel nie obraca oraz zasilane przez wom. Czemu nie dajecie zarobić firmą którzy mają sprzęt i doświadczenia, a kombinujecie z jakimiś dostawkami, które i tak trzeba kupić. Wydacie więcej kasy na coś co później leży bóg wie gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartone    0

no to Ty kolego chyba nie wiesz o co chodzi, powolne i mało wydajne heh do wykopów liniowych nie ma nic innego lepszego kolego. Ja swoje usługi śwadczę głównie na polach uprawnych. Mało wydajne do takich robót to mini i kop, ład. Dlaczego wykonują operatorzy mini koparek takie roboty i marudzą kupe czasu na to do czego nie jest stworzona taka maszyna. Jakos za granicą Niemcy, holandia melioracje i nawodniena, czy kładzenie kabli w szczerym polu kopią koparki łańcuchowe. Pozdrawiam kolegę tylko się nie gniewaj nie chcę Tobie dogryźć :)

Edytowano przez Bartone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no luzik kolego Bartone, to moja opinia i spostrzeżenie bo styczności z tym nie mam ani nie miałem przyjemności zobaczyć w akcji. A powiedz mi tak z czystej ciekawości jaka jest wydajność mb/h ? Jak się zasypuje ? oraz jaka stawka i na jaką max głębokość można tym działać? Co do Niemiec, Holandii to oni mają znacznie większy sprzęt bez niszczenia darni. Praktycznie zero śladów ingerencji. Chyba wiesz o czym mówię, ale na Polskie warunki to niestety sprzęt by nie zarobił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Mtz ETC- 165 maksymalna głębokość kopania 160cm. Przy wykopach pod kable i światłowody na głębokość około 110 cm w sprzyjającym gruncie bez nadmiernej ilości kamieni można średnio wykopać około 1000 mb z zasypaniem w ciągu 10 godzin. Zasypywanie odbywa się w czterech etapach, przedni pług w ETC jest skosowany w dwóch płaszczyznach. Zasypanie prawej strony, lewej strony, zagęszczenie kołem i ewentualne wyrównanie. Takie same roboty wykonywałem też JCB 3CX + KUBOTA KX 36,  łyżki 30 cm przy czym JCB kopałem 500 mb a drugi operator Kubotą 200 mb i całe 700 mb zasypywał + zagęszczone kołem JCB wzdłuż wykopu i zaciągnięte przodem. Oczywiście na otwartej przestrzeni (pola) a nie w obszarze zabudowanym czy po rowach  :). 7 lat temu stawka była 3,50 zł/mb z zasypaniem + vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Koledzy odświeżę temat.

Mam do skucia ok 110m kwadratowych bardzo grubej posadzki w pomieszczeniu inwentarskim + podesty ze schodkami w tuczarni z głębokiej ściółki(ok. 30m kwadratowych będzie)..

Co myślicie o wynajęciu minikoparki z młotem hydraulicznym? A konkretnie tej

Cena 100zł/godzinę pracy. 

Czy lepiej wynająć młot udarowy do skuwania posadzek za 150zł/dobę i ręcznie wszystko działać?

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie się zajedziesz. Weź mini o wadze koło 3-4t ta ma 1.8 tony, za lekka trochę i będzie jej dłużej schodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Ta na filmiku ma ok. 1,4t, więc być może masz rację,  że będzie za lekka.

Znalazłem na olx usługi minikoparką z młotem o masie 2,5t, więc może taka będzie lepsza.. A cena taka sama, więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać..

Pozostaje kwestia gabarytów tej minikoparki, bo do tuczarni wejdzie bez problemu, ale w budynku gdzie będziemy skuwać posadzkę jest max 2,45-2,50m wysokości.. Ponoć ta minikoparka ma 2,35m, to na styk by było.

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Moja Kubota KX 36-3 miała 230 cm wysokości przy wadze 1560 kg , ale cięższa maszyna m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nawet nie patrzałem na filmik bo JCB i ramię rurowe to nie wypał. Myślałem że to model 8018 a to model 8016. Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz ta cięższą maszynę. Tak z ciekawości jaka jest grubość posadzki i ile metrów kwadratowych całość ma?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Grubość posadzki jest bardzo różna, ponieważ było kilka razy dolewane i zalewane na istniejącą już posadzkę. A środkiem budynku idzie nawet fundament pod posadzką.. Tylko budowany w latach 70-tych, więc słabej jakości jest raczej.. Jeśli chodzi o posadzkę to od 15 do 30-35cm grubości ma, więc będzie co robić.. Jeśli chodzi o metraż, to ok. 110 m kwadratowych tam jest..

A w drugim budynku podesty mają ok. 15 cm grubości i ok. 30 m kwadratowych, więc myślę, ze ta mała JCB też sobie poradzi. .Dodam tylko, że te dwa budynki będą robione jeden po drugim i jednocześnie nie da rady wszystkiego skuć, a do tej minikoparki JCB mam 20 km, a do tej większej 70, więc do tych podestów wezmę chyba tą mniejszą, taniej wyjdzie transport. A tą większą do większej roboty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to obie będą miały co robić. Min 4 dni po 10 h  Pół roku temu burzyłem fundamenty(za zgodą konserwatora zabytków) z częściowo rozebranego budynku zabytkowego to te nowe fundamenty mogą się umyć do tych starych. Jeśli w nowych fundamentach beton nie jest dawany min B25 to kruszy się pięknie z tym zabytkowym to nawet małe kawałki nie chciały odskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

To mnie pocieszyłeś.. Zależy pewnie jeszcze od operatora.. Jak wprawiony, to może szybciej pójdzie.. A ja myślałem, że max 2000zł będzie mnie kosztować ta robota :unsure: Nie mam rozeznania, jak szybko może kuć taka minikoparka.. Wiem, że młot w tej większej jest Atlasu i waży ok. 130 kg

 

https://www.olx.pl/oferta/kucie-przekucia-wybuzenia-mlot-udarowy-minikoparka-CID619-IDi1Ymw.html#92a0e44221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młot to tu nie ma znaczenia jaki. Tu chodzi jakie chcesz mieć kawałki i jak sam beton będzie odskakiwał. Co do obrotów pracy silnika to nie ma znaczenia jakie będą. Silnik nie musi chodzić na wysokich by kuć. Bo to że się wykuje to ok ale to trzeba jeszcze jakoś wywieźć. Dobre było jeszcze jakieś małe wozidło do wywózki by to ogarnąć szybko. 30cm To gruba wylewka więc może zejść ale to zależy jak będzie beton współpracował. Jak będzie wszystko ok to w dwa dni jest po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Kawałki nie mają znaczenia, mogą być i 1m x 1m, bo i tak otwór będziemy wyburzać w ścianie, żeby ładowarką teleskopową wjeżdzać to się wywiezie wszystko. 

Najważniejsze żeby to tylko jakoś skuć do ziemii.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Gruz będzie szedł na utwardzenie placu wokół nowej tuczarni, więc gabaryt bez znaczenia. Zobaczymy jak to w ogóle będzie szło.. Miejmy nadzieję, że w 2 dni się uwiniemy ze skuwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj