maniana

Usługa minikoparką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniana    7

Interesują mnie ceny usługi minikoparką.

Mam do wykonania 1000 m wykopu pod wąż pe 90 + zasypanie (łyżka skarpowa)

Ile biorą fachowcy na godzinę lub od metra wykopu (+/- 1,2m głębokości). Ile są w stanie wykopać w ciągu godziny. Teren bez żadnych mediów.

Jeśli ktoś miał do czynienia  z taką usługą to proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

ja robilem ale taniej jest łańcuchowa koparka takim MTZ on wykopie szybko i zasypie od razu ja robilem to sporo taniej niz kopać jakie woj bo moge dac namiar do firmy co mi robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Brałem kilkukrotnie albo koparkę JCB 3CX i z fakturą brutto wychodziło 110-120zł. To akurat koparko-spycharka.

Mikrokoparka na gąsienicach też była ale nie pamiętam marki, koszt około 60zł netto czyli bez faktury (doliczyć 23% jak potrzebna faktura).

Ceny za godzinę kopania, dojazd 50% ceny.

 

Ogólnie obie radzą sobie świetnie w wykopach do 2,2metra, na bardzo ciężkiej ziemi układało się dokładnie za koparką przy wykopie na 2m. Miałem coś z 80 może 100 metrów że miała co robić (wykop na 2-2,2metra) i naprawdę stękała ale robotę robiła.

Pozostałe wykopy nie szło na nią nadążyć kłaść sączka, wykopał, tato sączek układał, ja obsypywałem szpadlem aby sączka nie uszkodzić a on zaraz zasypywał taką mikrokopareczką i zdążył zasypać zanim my dokończyliśmy kłaść to co wykopał. Powiem, że dużo zależy od operatora, ja trafiałem na takich którzy umieli wykorzystać sprzęt do oporu. Tam gdzie kopaliśmy były stare sączki, jak coś zauważył zaraz przerywał pracę aby zobaczyć co było a jak mu się powiedziało że na odcinku jest drena to praktycznie żadnej nie uszkodził.

 

Mikrokoparkę też wykorzystało się do szukania przytkanego sączka/dreny, trzy wykopy, po żadnym nie ma śladu. Dłużej zjeżdżała z przyczepy i wjeżdżała niż kopała a płytko nie było.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

z tego co się orientuje to za 50zł/h  jestem w stanie znaleźć w okolicy tylko pytanie ile taki sprawny operator powinien wykopać w ciągu godziny żeby mnie nie naciągnął na koszty..

w takiej sytuacji nie wiem czy lepiej się umawiać od metra wykopu czy na godzinę pracy.

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No i masz odpowiedź. Ja brałem tych co biorą drożej u mnie ale mają pracowników co sprzętu nie żałują.

Teraz czyściliśmy staw i też wyszło mnie prawie 2 razy tyle co każdy mi mówił ale gość od razu powiedział że weźmie tyle ile wziął. Na tamtych co mówili że zrobią taniej czekałem rok i jakoś nie mogli dojechać. W sumie to się nie spieszyłem z kopaniem do tegorocznych zasiewów.

Czasem warto zapłacić więcej i mieć dobrego operatora.

 

Pamiętam, że sączki zaczynaliśmy układać zaraz po wschodzie słońca przy ok. -15stopniach (w wykopie ciepło było ;) ), kończyliśmy jak było ciemno. Pasował mi akurat termin po pierwszych mrozach aby nie potopić sprzętu. Ani właściciel firmy ani pracownik nie narzekał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 50 zł , nauczyciel za 45 minut ma70 zł to bardzo tanio na pewno poniżej kosztów aż się wierzyć nie chce że na 1,2m ktoś kopie no chyba że bardzo mała koparka i mało metrów na godzinę i w ramach reklamy polacy nie dajcie się aż tak poniżać o zgrozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

U mnie koparko-spycharka bierze około 80-90  zł  netto Mam gościa  za 80 zł, ale on dosłownie jakby urodził się  w   koparce, tak szybko i fajnie robi, nawet  jak coś mam trochę większego to ciągnika  z turem nie odpalam tylko jego wołam.

Na godzinę kopię około 35 metrów na 1,2 głęboko łyżką 25 cm.

Wczoraj nawet za 70  robił, mostki mi rozkopywał i skarpował rów.

Tu piszę o dużych koparko-ładowarkach, JCB, Stalowa wola.

Mini koparki 50 zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

nada;l nie otrzymałem odpowiedzi i le taki operator mini kopareczki jest wstanie  wykopać na godzinę?

mimo wszystko dzięki za rady

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Cena mowi jaki jest rynek i czy ktoś chce zarobić a nie tylko gadać o zarobku.

Tak samo jak ktoś jeździ 360  a nie Fendtem to co świadczy na jakim poziomie  rolnictwo  ma się u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego jak można zarobić 50 zł za godzinę gdzie mini może kosztować  200tyś kubota 080 jak to odrobić płacić zus itd wytłumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego to powiedz  czy ty byś pojechał swoim ciągnikiem na zarobek za 50zł na godzinę wystawił fakturę opłacił zus podatek dochodowy wat itd taka cena ma właśnie wpływ ile metrów wykopie na godzinę na czarno chłopak z podstawówki jako operator i maszyna chyba o wadze 0.6tot która spala 7litry na 8godzin  i ma problem z wykopem 1.2 m jeszcze jak w terenie się obwala to i 1metra bieżącego na godzinę nie zrobi a to trzeba wyrażnie oddzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nada;l nie otrzymałem odpowiedzi i le taki operator mini kopareczki jest wstanie  wykopać na godzinę?

mimo wszystko dzięki za rady

bo nie sprecyzowałeś w jakiej ziemi będzie kopać.

Na 1 metr na czarnoziemie inaczej a na 1,5metra na ciężkiej glinie inaczej, zależy od obrotności operatora, zależy od wydajności sprzętu-> jaka mikrokoparka, zależy od szerokości wykopu i czy ściany się osypują czy też nie. Czy po drodze trafią się przeszkody w stylu kamienie czy też nie.

 

Za dużo zmiennych aby dać jednoznaczną odpowiedź, kto kopał ten się ze mną zgodzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ciągnikiem  robię za 70-80 zl  za godzinę netto z przyczepą, Sprzęt wart z 280 tyś.

U nas takie ceny, z 3 lata temu  koparki podniosły się 10-20 zł i tak stoi. A kosztuję z 350 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

U nas na głebokośc 1.5 metra jest stawka od 5-7 zł za metr bieżący. A minikoparką jcb 8015 50zł/h  koparko ładowarka Jcb 110zł na godzin.  Ja kopałem u siebie 1300m na głebokość 1.2m dwa tyg. po 16 godzin dziennie. koparka jcb 8015. pierwsze 30-40cm. szło jak po maśle dalej lita glina to musiałem kilka razy po tym samym pazurami od łyżki skrobać żeby wyjąć pełną z wykopu. po wbiciu zębów w gline nie miała siły łyżki zamknąć ani załamać ramienia taki opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no daniel konkretnie napisałeś co można za 50zł to wiele taniej wziąść za 80 zł i zrobić w tydzień po 8godzin dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do stawek mini o wadze 1,5-2 t koszt za godzinę 50-60 zł ale tym kopać to w piasku lub luźnej ziemi w tedy robota idzie. Ja bym szukał mini powyżej 2 t wygodniej i szybciej się kopie, oraz co najważniejsze ma moc. Ja bym wolał od metra. 12 zł z zasypaniem. Czyli 1 zł za każde 10 cm w głąb na długość 1 m. 

 

Większość ludzi którzy jadą na robotę, która jest umówiona od godziny po prostu ściemnia, by nabić godzin. Od metra jest o tyle lepiej, żeby gość zarobił musi szybko robotę zrobić.

 

Nie będę pisał jakie pracodawca ponosi koszta robiąc mini za 50 zł haha. Nie porównujcie ciągnika lub koparko-ładowarki do mini. To jest kolosalna różnica w utrzymaniu i spalaniu maszyny na korzyść mini. Wiem co mówię bo sam wykonuję roboty ziemne. Od 5 do 15 km za transport biorę 50 zł. Do 5 km przyjazd za darmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no  za taką cenę czyli 12zl za metr to idzie zarobić i z tym to się zgodzę wtedy wychodzi tak jak dla mnie około 100zł na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś koło tego. A czasami nawet i więcej zależy jak szybko się robi, czy grunt pozwala, jaki teren wokół. Taką powyżej 2t to dziennie licząc 10h to jakieś 200-300m można śmiało wykopać i zasypać. Ale to tez zalezy od operatora i gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartone    0

Witam kolegów patrząc na ten temat to ci którzy biorą 50 zł na godz. Będą się z tym szarpać by godzin nabic. Ja zaczynam kopać lancuchowa doczepiona do lamborghini lampo 70 i wszystko zależy od gruntu w jakim się kopie ile metrów do wykonania sam schodze z ceny gdy mam np. Powyzej 400 metrów a takie długie wykopy w szczerym polu to chwila w porównaniu z mala mini. Jak macie pytania to na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj