Magda_86

Pronar 5135 problem z silnikiem

Polecane posty

Magda_86    21

Witam..

 

Mamy problem z ciągnikiem Pronar 5135, a mianowice silnik bardzo głośno chodzi, drży ciągnik i przede wszystkim brakuje mu mocy. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Przyczyn może być wiele. Awaria pompy wtryskowej. uszkodzenie uszczelki pod głowicą a nawet mocno zabrudzony filtr powietrza. Trudno jednak o celną diagnozę nie stojąc obok ciągnika. Najlepiej jak poprosisz o pomoc jakiegoś sensownego mechanika a jeśli ciągnik jest jeszcze na gwarancji to dzwoń po serwis. Zresztą jak juz jest po gwarancji to taki serwis też powinien Ci pomóc coć wiem,że z tym bywa różnie w naszej rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Powodem moze być zle ustawiony zapłon lub luz zaworowy jest za mały stąd dodatkowy hałas  ,uszczelkę bym wykluczył ,jej uszkodzenie powoduje inne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Powodem moze być zle ustawiony zapłon lub luz zaworowy jest za mały stąd dodatkowy hałas  ,uszczelkę bym wykluczył ,jej uszkodzenie powoduje inne objawy.

 

Oczywiście,że żle ustawiony poczętek wtrysku lub luzy na zaworach ale jeśli chodzi o uszczelkę to ja bym nie wykluczał bo jeśli uszczelka puszcza między cylindrami to w skutek przedmuchu między cylindrami będącymi w różnej fazie pracy to takie objawy też występują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj