Skocz do zawartości

Zdjęcie

brona talerzowa staltech 2,5 m

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 listopad 2015 - 20:41

Tu sobie daje radę Zetor Major 60 z 3m talerzówką, a jak redaktor mówi w cięższych warunkach powinien pracować z 2,5m to Landini też sobie poradzi. A jak będzie bujało to trzeba dołożyć obciążników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brona talerzowa staltech 2,5 m Dzisiaj, 19:39
  •  

#22 Share Gorbi

Gorbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:50

mam zwykłą talezówke strumyk 2,4m z wałem waży ok 800kg zeby ładnie robiła musze ją dociązyć do 1t wagi

#23 Share darfarm

darfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:56

nie wiem ale wydaje mi się, że zwykła talerzówka to już trochę przeżytek, no dobra a jeśli zwykła to co warto wziąć pod uwagę?

jeśli zwykła talerzówka to co najlepsze: Bomet, Alfa Strumyk czy Grass-Agro, wszystkie wersja V szerokość 2,40m

http://agro-tom.eu/m...brona-talerzowa

budowa podobna do staltecha tylko jest dostępna szer. 2,2m i zapotrzebowanie mocy od 50km.

jest jescze Bury SMART KBT 2,3 lub 2,5. Bury KBT LIGHT 2,3 lub 2,5. Bury KBT NOVA 2,0.

Moim zdaniem  ze Staltechem U25 też sobie poradzi Twój ciągnik, ale w przypadku bron talerzowych potrzeba zapasu mocy bo dla efektywnej pracy wypada utrzymać  12km/h w podorywce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share przemek704

przemek704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 18:34

w chwili obecnej znalazłem taką bronę od Henryka Batyra, jest trochę lżejsza od staltecha dodatkowo talerze są montowane na sprężynach no i wał gumowy, który podobno jest lepszy od rurowego, jeśli chodzi o cenę to praktycznie taka sama, słyszałem że w maszynach od Henryka Batyry lubią pękać ramy (sporo elementów ramy jest z okrągłych rur) ale to pękanie jest zazwyczaj w maszynach z hydropakiem. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

#25 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 22:19

a musi to być koniecznie nowe ?

my też się przymierzaliśmy do kbt. Ale po doświadczeniach z Mandamem Tal 3.0m, szybko zrezygnowaliśmy z pomysłu 3m. A ciągnik to Landini Ghibli 90. Teraz najchętniej kupiłbym Unie cut 2.8. Taniej i rozsądnie. Z nowych to szkoda brać te rzemiosła staltechy i grano.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 09:08

A dlaczego szkoda brać Staltecha? Maszyna wygląda naprawdę solidnie. Sam się przymierzam do zakupu Staltecha 2.5 ale będę to ciągał ciągnikiem 105 koni, 6-cio cylindrowym. U mnie ciężkie ziemie i górki więc myślę, że taka szerokość będzie akurat do tych warunków i na drodze też latwiej się zmieścić z maszyną 2.5 metra niż szerszą.

Jak ktoś się obawia, że jego ciągnik nie da rady ciągnąć, to zawsze może odkręcić 4 talerze(2 z przodu i 2 z tyłu) a kiedyś jak kupi większy ciągnik to je założy z powrotem.

Dodaj odpowiedź