Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 11:03

mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach Witam. Od niedawna mam mf 6110. Na wolnych obrotach tak ok 700-750 słuchać głosne walenie, tergotanie, brzęczenie z okolic sprzęgła.Gdy wcisne pedał sprzęgła odgłosy ustają, gdy puszcze znowu zaczyna hałasować. Tak dzieje sie na wolnych obrotach. Natomiast gdy obroty ustawie na ręcznym gazie na ok 850 wszystko pieknie pracuje bez względu na to czy sprzęgło wciśnięte czy nie. Czy ktoś z forumiwiczów miał podobną przpadłość? Co moze być przyczyną? Teoretycznie moge ustawic obroty na 850(jeden z mechaników powiedział mi ze te ciagniki powiny miec ustawione 850 nie mniej) ale jestem ciekawy jak to wyglada u innych. Lepiej zapobiegać poważnym awariom niz je usówać. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 22:14

Najczęściej tak objawia się sypnięty amortyzator drgań http://allegro.pl/tl...5299409015.html

#3 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 23:17

Silnik ma mieć bieg jałowy 850obr/min.

#4 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 05 listopad 2015 - 07:55

Najpierw zacznij od ustawienia biegu jałowego tak jak podaje producent czyli 850 obr/min. Zanim tego dokonasz warto sprawdzić czy nie przekłamuje Ci obrotomierz. Możesz porównać wskazania obrotomierza z tym co podaje licznik obrotów WOM, np. WOM 540 ma być przy 2000obr/min. Sprawdź czy po uzyskaniu tej wartości obrotomierz będzie poprawnie wskazywał. Tyle na początek. Jeżeli pomału zaczyna odzywać się wspomniany przez kolegę wyżej amortyzator drgań skrętnych to licz się z tym, że będzie trzeba kiedyś niestety go rozpołowić i wymienić. Sam amortyzator jest przykręcany do koła zamachowego, zaznaczyłem Ci go na wykresie niżej pod nr 4. Powodzenia !

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.jpg

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#5 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 05 listopad 2015 - 19:40

mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach Wyzej udzielalem rad, a teraz sam mam pytanie :D Czy z okienka sprzegla tego od spodu jest mozliwosc sprawdzenia wizualnie w jakim stanie jest amortyzator drgan skretnych ? Chodzi mi o to czy bedzie widac sprezyny. Cos zaczynam slyszec przy gaszeniu silnika, z wcisnietym sprzeglem jest cisza tak jak i gdy silnik pracuje. Sprzeglo mokre. Tak jak autor pisze lepiej zapobiegac niz czekac na awarie. Czekam na odpowiedz ! Pozdro

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#6 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:34

czasami i tak bywa: ) sprawdził bym to od ręki ale mam tura założonego na nim i mocowanie zasłania mi śruby. W sobotę sie za to wezmę  i dam znać.

#7 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 09:14

mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach Przed chwila dokladnie przyjrzalemmiejscu gdzie powinno byc okienko do sprzegla. Dochodzi tam rura doprowadzajaca olej do mokrego sprzegla i niezabardzo wiem jak do tego sie zabrac... Moze przy mokrym sprzegle nie ma czegos takiego jak okienko przy suchym sprzegle i pozostaje tylko rozpolowienie ?

#8 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 06 listopad 2015 - 16:14

bez rozpołowienia nic nie zobaczysz jeżeli chodzi o tłumik drgań

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 17:44

Naprawiałem to u siebie, przy okazji i powiem że nie ma się czym specjalnie przejmować. Jest to prosty mechanizm, w skrócie to dwie tarcze połączone/oddzielone od siebie sprężynami. Jak słychać grzechot przy gaszeniu to znak że pękła sprężyna/y, można tak jeszcze długo jeździć bo nic więcej po za uszkodzonym już amortyzatorem się nie popsuje. Moja naprawa polegała na dopasowaniu i wymianie pękniętych sprężyn i gra gitara.

#10 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 17:57

mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach Wielkie dzieki za takie info :D Na ten moment nic w czasie pracy nie slychac, a gdy gasze to naciskam sprzeglo i jest cisza :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 20:23

mf 6110 tergotanie sprzęgła, silnika na wolnych obrotach Nie do końca. Czytałem na tym forum o przypadku gdzie gosciu miał popsuty tłumik drgań i od tego szarpania przy zmianie przełozeń lub używania rewersu, podczas orki ciagnik nagle stanął. Nie bylo hydrauliki, biegów, nic. Po rozbiórce okazało sie ze ukrecił sie wałek w skrzyni biegów. To juz kilkakrotnie większy wydatek niz tłumik drgań. Te spreżynki nie siedzą tam dla picu;)

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 23:21

Siedzą z tego samego powodu co "dwumasa" w dieslu w samochodzie

#13 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 06:53

Rewers mam po ustawieniu przesuwki i kalibracji - absolutni nic nie szarpie. Nie szarpie również przy zmianie przełożeń, zarówno mechanicznych jak i ABCD. Żadnych drgań, i niepokojących odgłosów podczas postoju czy też pracy nie zauważyłem więc nie jest chyba jeszcze tak źle :)

#14 Share Krzyser

Krzyser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 08:38

Tak jak podeslal kolega andrewk orginalnie jest tlumik caly gumowy co widac na rysunku.Natomiast mozesy kupic zamiennik na sprezynach.np firmy Kawe. Sa bdb. Potrafi sie zerwac guma w tlumiku i nic niema ani jazdy ani wspomagania ani hydrauliki. zobaczysz  to dopiero po rozpolowieniu nie ma innej mozliwosci.Za brak miekkich znakow przepraszam.

#15 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:07

Gdyby był gumowy tłumik to raczej nie dochodziły by jakieś niepokojące odgłosy, przynajmniej tak na logikę. Może i były ori takie tylko pytanie ile ciągników takich pozostało ?

#16 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 21:13

Gdzie jakie tłumiki szły pewnie się nie dowiemy, mogło to zależeć od roku produkcji lub też innych czynników takich jak rodzaj skrzyni czy moc silnika. U mnie przy zmianie kierunku gdy ciągnik jeszcze się toczy czuć delikatne szarpniecie i to mnie niepokoi. Z drugiej strony jednak bardziej skłaniam się do tego  że pada,padł  w.w tłumik drgań a nie jest to zbyt kosztowna i czasochłonna naprawa biorąc po uwagę historie o wydanych majątkach na remont tych skrzyń. Panowie, tak w ogóle z innej beczki, u mnie po prawej stronie za fotelem tak jakby jest taki przełącznik. Od czego to jest..?:P

#17 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 06:54

Tym pstryczkiem zmieniasz WOM 540/1000 oczywiście na zegarach :)

#18 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 14:29

Pobawiłem się troszkę endoskopem podłączanym do laptopa i spróbowałem zlokalizować omawiany tłumik drgań poprzez otwór, z którego wychodzi odpowietrznik sprzęgła. Pełen sukces :D Poszukiwany zlokalizowany i pierwsze 3 sprężyny, które zobaczyłem były całe. Będę miał więcej czasu to dobrze go ustawię, a następnie będę kręcić silnikiem i sprawdzać każdą po kolei. Zawsze to lepsze/wygodniejsze niż pochopne rozpoławianie :)

#19 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 22:25

Niezły plan na to znalazłeś, masz może jakieś zdjecia z operacji?  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 12:43

Znajdę chwilkę to nagram filmik ( jest taka możliwość )