Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz na tył (MOCNY)

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dereniek

dereniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 20:26

Ładowacz na tył (MOCNY)

12188725_1505988066362552_959193149_n.jpg Witajcie, zrobiłem nie dawno ładowacz na tył ciągnika i w ciągu dwóch dni potrafił mi się połamać 2 razy, wkurzyłem sie i zrobiłem dużo cięższy i mocniejszy ładowacz praktycznie nie zniszczalny, ładowacz przeszedł próbę z ciągnikiem mf 255 i mf 3060 4x4 i ku mojemu zdziwieniu nic a nic sie nie naruszyło a mf 3060 kręcił kołami z napędem 4x4 a ładowacz ani drgnął, myślę że rama z profila 10x10 x4 i plus wzmocnienie z blachy 10 x 1cm nie mają prawa sie złamać, i w dodatku spawy szlifowane i naspawywane jeszcze raz, myśle że ten ładowacz zda egzamin z każdym materiałem ładowanym i nie powinien sie w jakimkolwiek miejscu odkształcić, Prosze o komentarze na jego temat  :)

Załączone miniaturki

• 12212061_1505988026362556_1759912021_n.jpg
  • 12202171_1505988019695890_821280514_n.jpg

Edytowany przez dereniek, 03 listopad 2015 - 20:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz na tył (MOCNY) Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 05:28

Ładowacz na tył (MOCNY)

zrobiłem dużo cięższy i mocniejszy ładowacz praktycznie nie zniszczalny,

Jak dla mnie mało funkcjonalny, chyba ledwo sięga (jak sięga) przyczepy/rozrzutnika przy zamkniętych burtach. Ramię od ciągnika do załamania powinno być dłuższe, a dalej krótsze. :)

#3 Share dereniek

dereniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 17:24

Ładowacz na tył (MOCNY) Majcin ale jak może nie dostać do burt rozrzutnika jak ladowalem nim 10 rorzutnikow i ładować jest prawie 1 metr wyżej jak burta, popatrz na zdjęcie ze ramiona nie są do końca uniesione więc nie wmawiaj mi że nie zdaje on egzaminu, proszę o wypowiedź innych użytkowników

#4 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 17:49

Ładowacz na tył (MOCNY)

Chciałeś komentarza/opinii wypowiedziałem się. Skoro Tobie pasuje to cieszę się :)

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2183 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 18:20

Ładowacz na tył (MOCNY)

Dla mnie to wynalazek no sorry ale chcesz opini ,trzeba było dołożyć trochę kasy i zrobic tura .Co do wykonania to powiedzmy -ok.,lecz praktyczny nie jest ,problem z manewrowaniem i uciąg na wstecznym zawsze mniejszy niz do przodu .

#6 Share dereniek

dereniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 19:15

Ładowacz na tył (MOCNY)

No ok, wynalazek to na pewno nie jest bo wiele ludzi robi takie "wynalazki" i dają sobie rade, a jeśli bym posiadał środki które pomogły by mi w wykonaniu tura to chętnie bym go zrobił lecz nie każdemu starcza na wykonanie takiego "tura", ja zrobiłem mój ładowacz na ile mnie było stać, lepszy taki ładowacz niż łapami napierdzielać, mi chodzi głównie o konstrukcje bo ja jestem zadowolony z jej wytrzymałości a nie jak ten nowe które gdzieś lepiej przyprze i sie łamią, tura bym z miłą checią zamontował ale nie mam takiej możliwości prosze o zrozumienie ODP

A i jeszcze jedno powiedzcie mi dlaczego nie jest praktyczny bo ja nie moge zrozumieć co jest w nim nie tak, ładowacz robi swoje, ładuje obornik, do tego został stworzony a nie do ładowania bel czy sianokiszonki,  tylko do obornika, mam rozrzutnik 2.5 t i bez zarzutów nim załaduje pełny prosze o opinie 

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2183 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 19:15

Ładowacz na tył (MOCNY)

Możliwości są zawsze ,tylko kasa ogranicza ,a to akurat rozumiem ,że nie stać Ciebie .Piszac wynalazek chodziło mi o sposób obsługi ,jest uciążliwy ,jak pisałem wyżej.

#8 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 19:35

Ładowacz na tył (MOCNY) Najezdzisz się tym od groma pewnie z 20 razy trzeba nabrać na rozrzutnik 3,5 jak dla mnie sprawny cyklop jest znaczenie lepszy a wcale nie drogi Ps sam się wyleczylem z cyklopa na Tura na 1224 3x łycho krokodyl szeroki 1.8m i rorzutnik 3.5t równo z adapterem ładowanie trwa 5 min:d

#9 Share Krzychu13

Krzychu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:06

Ładowacz na tył (MOCNY)

Ten siłownik jest na jednym wężu ? to ja to wywraca

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2183 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:09

Ładowacz na tył (MOCNY)

Normalnie waga ładunku powoduje przechył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 04 listopad 2015 - 21:15

Ładowacz na tył (MOCNY)

Ramiona ciągnika na zdjęciu niby nie uniesione maksymalnie w górę ale chyba wiele więcej się nie da bo w kabinę wlezie rama.

Co do wywrotu siłą grawitacji to słabo to może wychodzić, bo siłownik będzie blokować, zwłaszcza w przypadku nie pełnej łyżki.

Edytowany przez janusz20, 04 listopad 2015 - 21:17.

#12 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:53

Ładowacz na tył (MOCNY)

Chyba bym sie rozpłakał jakbym miał tym załadowac 30 rozrzutników... na MFa stać a na trola czy tam cyklopa za pare tys już nie? chora polityka.

#13 Share dereniek

dereniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:57

Ładowacz na tył (MOCNY) Ladowalem u siebie u kolegi i u paru osób i z wywrotki nie ma najmniejszego problemu , czy pusty czy pełny to i tak przy pełnym podniesieniu widla wywraca, jak na moje 5h gospodarstwo to myślę że starczy , gdybym miał 10 15 ha to bym o turze myślał ale według mnie taki ładować wystarczy, jeżeli komuś się nie podoba to jego sprawa mnie satysfakcjonuje sprawa ze jest zrobiony solidnie i sprawuje funkcje dobrego ladowacza

#14 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2183 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 22:02

Ładowacz na tył (MOCNY)

Pytasz o opinie więc się nie irytuj.

#15 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 22:04

Ładowacz na tył (MOCNY)

liczył, że gimbaza będzie sie wynalazkiem podniecać :D

#16 Share Karol82SA

Karol82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 22:49

Ładowacz na tył (MOCNY)

@Majcin dobrze mówisz sam się zastanawiałem.

@dereniek nie masz problemów z hydrauliką sterowaniem?Jak to bywa w tych MF.

No cóż u mnie plan z budową ładowarki na razie nie wypalił.Ręka w gipsie lewa nadgarstek

#17 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:26

Ładowacz na tył (MOCNY)

Mam taki ładowacz tylko fabryczny , jak ktoś ma  mało ładowania to jak najbardziej ta maszyna się sprawdza .Rozrzutnik 4 tonowy szybciej ładuję niż sąsiad 3,5 t cyklopem .Troche za krótkie to ramie zrobiłeś , i to sterowanie łyżką powinno być na linkę , Nie wie jak ty sterujesz jednocześnie podnośnikiem i hydrauliką , bo to ciagłe  przełączanie rozdzielacza jest uciążliwe .

#18 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:47

Ładowacz na tył (MOCNY)

ale się uśmiałem.... większy rozrzutnik załadujesz szybciej niż cyklopem.. 2x więcej na to padło weźmiesz niż cyklop w widly? no bez jaj. A jak masz płyte gnojową z murkami to tym bardziej możesz sie z tym padłem schować

#19 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 07:37

Ładowacz na tył (MOCNY)

Posiadam też taką samoróbkę , tylko z dłuższym ramieniem przy ciągniku . Lepsze to niż widły , tylko przy długiej robocie kark boli . Moja łyżka działa tak jak w turze jedno sekcyjnym , a tutaj nie wiem po jakie licho ten siłownik i ramię faktycznie łamane w złym miejscu .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 10:01

Ładowacz na tył (MOCNY)

ale się uśmiałem.... większy rozrzutnik załadujesz szybciej niż cyklopem.. 2x więcej na to padło weźmiesz niż cyklop w widly? no bez jaj. A jak masz płyte gnojową z murkami to tym bardziej możesz sie z tym padłem schować

Płytę to masz ale w swojej głowie , następny jasnowidz .