Skocz do zawartości

Zdjęcie

wycięte drzewa

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:48

wycięte drzewa

Witam.

Chce was zapytać o poradę, mój wójek wyciął 40a ogór na kltórym byly zarośla krzaki brzozy i olchy, wyciął je bez zezwolenia. Niestety wójek niedawno zmarł a drzewo jak leżało tak leży. Nie wiem co mam zrobić czy iść do gminy i pytać co robić dodam tylko że gospodarstwo wójka przechodzi na mnie pomału kończymy biurokracje z przepisywaniem. Co jeśli mi się dobiorą do du*y ? Działka była od jakiś 10-15 lat nie uprawiana w ew. bodajze istnieje jescze jako orne, co mam robic w tej sytuacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycięte drzewa Dzisiaj, 03:17
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 listopad 2015 - 20:54

wycięte drzewa

Najlepiej to byłoby sprzątnąć to drewno gdzieś na skraj pola i udawać greka czekając na rozwój wypadków a jeśli za jakiś czas będzie cisza to uprzątnąc na opał i tyle

Szef wszystkich szefów  ;)

#3 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 listopad 2015 - 20:56

wycięte drzewa

Drewno zabrać pole zaorac i nie było tematu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:59

wycięte drzewa

jak nikt się nie wsadzi to nic ci nie grozi ,ale jak by ci udowodnili że to ty to chyba 80zł za cm kwadratowy to jest bardzo dużo ,ale jak piszesz że z 15lat to chyba do 15lat nie trzeba żadnego pozwolenia jak działka nie jest bardzo na widelcu to weż  koparkę wykop najpierw grube pniaki żeby ci nic nie mogli udowodnić  raczej nie zgłaszaj tylko szybko sprzątaj  bo jak urząd będzie nieprzychylny to będzie się długo wlokło

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:03

wycięte drzewa

To nie takie proste są zdjęcia do mapek z dopłat aktualizowane co jakiś czas i co powie że dzrzew nie bylo jak z 2 lata temu na zdjeciach był las ,to trzeba na spokojnie ..Jeśli zgłosi do gminy to moga obciążyć go jako spadkobierce ,choc nie winien ,nie wiem czy takie sprawy można umorzyć ,jeśli nie żyje właściciel .PODSTAWA to jakie duże drzewa były na działce ?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2015 - 21:19

wycięte drzewa podobno do 15 lat można ciąć bez biurokracji :d tak mi powiedział urzędnik z gmina :d taka sama sytuacja, w papierach orne, samosiejka, karczuje to bez papierków z porozumieniem z człowiekiem z gminy, lecz ja wolę się zabezpieczyć i robię zrobię sobie papierek w gminie z pozwoleniem, bo potem problemy mogą być. pozdro.

#7 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:22

wycięte drzewa

były taki o średnicy 30cm największe z 5szt reszta to 10-15cm i takie 5cm myślałem o wyciąganiu korzeni ale właśnie o to chodzi że mają zdjęcia i co powiedzą jak drzewo było o teraz nie ma? do tej pory nikt nie zgłosił to już chyba nie zgłosi bo drzewa wycięte z miesiąc temu 

edit: 

to chyba do 10lat nie do 15 można ciąć bez zezwolenia :D

Edytowany przez BomV, 01 listopad 2015 - 21:24.

#8 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:31

wycięte drzewa

Poszukaj w necie odcinek Sprwy dla reportera ,identyczny przypadek ,samosiejki na gruncie ornym ,,gość do telewizji poszedł bo go rujnowali ,co do wycinki to nie lata a srednica drzewa i nie wolno jak maja liście ,rada na początek usuń pnie o największej średnicy ,tylko żeby nikt Ciebie nie pokapował.

#9 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 listopad 2015 - 21:32

wycięte drzewa

Drzewo z lotu ptak wyglada jak krzew. Nie bedzie pnia nie będzie problemu.

Edytowany przez janusz20, 01 listopad 2015 - 21:33.

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:35

wycięte drzewa

Oby nie było .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:37

wycięte drzewa

kapować nie ma już kto bo do tej pory nic sie nie działo. korzenie móglbym wyrwac ale co potem ? moze jeszcze poczekać wiosną może dopiero wziąć się za porządkowanie i zwózkę drzewa co jeśli urzedasy po x latach wyczają że tam kiedys były krzaki?

Edytowany przez BomV, 01 listopad 2015 - 21:40.

#12 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:46

wycięte drzewa

Nigdy nie wiadomo co bedzie po latach  ,trafisz na nadgorliwego i problem ,jeszcze jedno najważniejsze ,czy te terny nie są objęte programem Natura 2000 bo jesli tak to masz problem i to duży .

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2015 - 22:10

wycięte drzewa

dużo zależy od urzędasów i ludzi, jak wcześniej wspominałem urzędnik-znajomy dobry powiedział mi, że jak do 15 lat to bez papierka, tyle żeby wiedział w razie czego w którym miejscu to jest, no i tak zrobiliśmy, wycięliśmy wszystko jak leci, tzn wszystko szło z korzeniami. Teraz szukam kogoś kto by sobie to drzewo, krzaki, gałęzie wziął w całości np. na zrębki. 

Odnośnie tego pozwolenia, to w tym tygodniu zamierzam sobie takowe załatwić w razie jakiejś draki, bo nie wiadomo czy wiecznie będzie się miało znajomości w gminie i kto następny na stanowisku może się pojawić. lepiej być zabezpieczonym. Problemy to się szybko mogą zrobić. 

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 22:27

wycięte drzewa

zastanawiam sie po co wam internet jak nie umiecie z niego korzystac, w pare sekund mozna znalezc odpowiednie przepisy http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/wycinanie-drzew-po-nowemu,54878,1.html.

to takie trudne wpisac pare slow w wyszukiwarke ??????

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#15 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 22:47

wycięte drzewa

Ugór nie jest lasem i jak płacisz za niego podatek to zwyczajnie zamieniaj go w pole. Drzewo już ścięte usuwaj tak samo jak musisz usuwać wiatrołomy. Nikt Ci się do tego nie przyczepi Wszak nie ty je ściąłeś. Jak leży i gnije to stanowi zagrożenie dla innych drzew z powodu patogenów. Jak jeszcze jakieś zostało to leć do gminy o zezwolenie. Nie jest żaden problem coś takiego uzyskać. Niewielkilecznieduzy, już nie przesadzajmy z tym załatwianiem. Piszesz wniosek i dostajesz pozwolenie. Znajomości do tego potrzebne nie są. 

#16 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 22:59

wycięte drzewa

3)            drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza:

a)            35 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,

B)           25 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew;

działka leży na terenie natura 2000

na bide z 5 korzeni trzeba by usunąć reszta wkalifikuje się do 25cm :D

myślałem nad tym aby pójść do gminy i uzyskać pozwolenie na ścięte już drzewa :D ale oni przecież sprawdzają gdzie i jakie to drzewa chyba tak?

Edytowany przez BomV, 01 listopad 2015 - 23:02.

#17 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 23:04

wycięte drzewa

Wszystko zależy od gminy :P jedni tak a innych nic to nie interesuje. Ja tam uważam że jak odziedziczyłeś pole wyciętymi drzewami, to już nie twój problem że one tam kiedyś rosły. Zastałeś leżące drzewa to je usunąłeś gdyż Ci przeszkadzały.  

Edytowany przez rolnik90_01, 01 listopad 2015 - 23:08.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2015 - 23:08

wycięte drzewa @rolnik90_01 mam pola w 2 gminach, uwierz mi że wszystko w tych gminach działa na zasadzie kontrastu :) tu załatwisz bez problemu, tam nie da rady. pozdro kolego :)

#19 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 23:13

wycięte drzewa

po przeczytaniu z grubsza ustawy stwierdzam że chyba można było je ściąć :D teraz bedzie można już troche pewniejszym krokiem pójść do gminy i zapytać co z tym zrobić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 10:22

wycięte drzewa

nic nie pytaj bo sam na siebie możesz ściągnąć bat tak jak pisałem wcześniej i jak ci radzi większość nie czekaj tylko bierz się  do roboty nikt na podstawie zdjęć ci nic nie zrobi bo nie widać tam średnic i zawsze będziesz mógł powiedzieć że to wujek posprzątał