Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#161 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 luty 2011 - 23:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke nigdy nie patrzylem na deszcz choc wiadomo ze lepiej jak popada po rozsianiu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 02:13
  •  

#162 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 luty 2011 - 08:12

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Chłopaki ja już głupi się zrobiłem z QQ szukam nasion na niedużo bo 1,5-2 ha, i jest tyle odmian że już sie popierdzieliłem, szukam czegos z FAO 230, na kisoznke zeby w chuuuu masy było i to wartościowej, ziemia związła IVa, dośc dobrze trzyma wilgoc. poradzcie.
Napewno wiem wezmę jeden worek Glejta, i teraz dylemat Gazelle_Aspeed_NK Bull_PR39G12_DKC 2870, i już sam nie wiem bo tych odmian chcem wybrac 2 i posiac po kawalku dla testu która lepiej sie nadaje na moje ziemie na przyszłośc doradzcie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#163 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:20

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke co sądzicie o odmianach System i Blask ziemia średnia III klasa. zależy mi bardziej na jakości.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 14 luty 2011 - 08:43

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke ja sieje blask juz od 2 lat i jest bardzo oki. umnie na IV klasie wygladał identycznie jak lg 32.32 czy 22.44 kolby tez podobne były.

#165 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 14 luty 2011 - 08:47

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Blask nie jest zła odmiana. U mnie Blask sieje się co roku, do tego San, Glejt i Redutę.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#166 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 14 luty 2011 - 09:05

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Mocznik rozpuszczony w wodzie z opryskiem, i dolistnie. Zaś pogłównie sypane granulatem na większe rośliny niestety w lejkach paliło, zwłaszcza jak sucho, i brak deszczu. Może nie dużo, ale jednak.

#167 Share franex

franex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:49

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja w tym roku kupiłem kukurydzę San i jakąś nową odmianę Fabell (podobno wysokoenergetyczna).

#168 Share krzycho86

krzycho86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a kolego slaw17 powiedz mi jak z tym fosforem amonu dużo tego trzeba dać z dozownikiem??? ja zazwyczaj dawałęm polifoske z dozownikem ale nie byłem zbyt zadowolony z efektu myśle ze za późno działa, żle nie było bo 7 rozżutników było no ale rewlki nie było. przed siewem dajemy około 400kg polifoski 400 saletrzaku no i mocznik w oprysku jakież 25kg w dwóch dawkach i coś z magnezem też dolistnie no i oczywiście odżywki. mocznika po głównie nie dawałem ale mam zamiar w tym roku tylko nie wiem dokładnie w jakiej fazie dać pierwszą dawkę no i ile mniej więcej. Tata mój nie jest zwolennikem moczniku w zeszłym roku pierwszy raz daliśmy dolistnie więc proszę o jakieś wyjaśnienie bo zielony jestem na jego temat. tzn. tyle wiem co w szkole mówili ale na tym nie bedę polegał. Tata mój mówi"po papier do szkoły a po rozum do ojca" :) a jescze jedno stosopwaliście może basfoliar??? może żle napisałem ale coś takiego

#169 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:48

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke ja jak dawałem fosforan to 180-200kg na ha do tego 200 kg sóli i mocznik 100-150kg w korzeń i druga dawka moczniku jak najpózniej da sie wjechac w kuku.

#170 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 15 luty 2011 - 15:49

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

a kolego slaw17 powiedz mi jak z tym fosforem amonu dużo tego trzeba dać z dozownikiem??? ja zazwyczaj dawałęm polifoske z dozownikem ale nie byłem zbyt zadowolony z efektu myśle ze za późno działa, żle nie było bo 7 rozżutników było no ale rewlki nie było. przed siewem dajemy około 400kg polifoski 400 saletrzaku no i mocznik w oprysku jakież 25kg w dwóch dawkach i coś z magnezem też dolistnie no i oczywiście odżywki. mocznika po głównie nie dawałem ale mam zamiar w tym roku tylko nie wiem dokładnie w jakiej fazie dać pierwszą dawkę no i ile mniej więcej. Tata mój nie jest zwolennikem moczniku w zeszłym roku pierwszy raz daliśmy dolistnie więc proszę o jakieś wyjaśnienie bo zielony jestem na jego temat. tzn. tyle wiem co w szkole mówili ale na tym nie bedę polegał. Tata mój mówi"po papier do szkoły a po rozum do ojca" :) a jescze jedno stosopwaliście może basfoliar??? może żle napisałem ale coś takiego

Tak jak napisał @bialy2005 co do dawek nawozu. Druga dawka mocznika jak najpóźniej ale kukurydza nie może mieć jeszcze wykształconego lejka bo można ją popalić. Mocznikiem można pryskać od 7 liści 3x co 10 dni, roztwór 5%(5kg mocznika na 100l wody)możesz do tego dodać siarczan magnezu. I pamiętaj że przy upałach pryskać kukurydze pod wieczór bo można ją przypalić samom wodą( zimna woda + upały= nekrozy na QQ). Co do dożywek to radze stosować takie które zawierają dużo cynku( kuku jest wrażliwa na niedobór cynku poza tym cynk odpowiada za lepsze wykorzystanie azotu). Basfoliara nie używałem więc się nie wypowiem.
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share krzycho86

krzycho86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:52

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke dzięki za wskazówki. A powiedzcie mi jeszcze tak z własnego doświadczenia jak lepiej podsiać tym mmocznikiem czy dolistnie???

#172 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 15 luty 2011 - 18:18

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke posiac mozesz wieksza dawke a prysnac w sumie nie za duzo bo powiedzmy 3 x 15kg/ha (300l -15kg)

#173 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 16 luty 2011 - 18:41

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke No tak ale ten mocznik jest lepiej wykorzystywany przez roślinę, przynajmniej tak mnie uczoną na studiach. Im póżniejsza faza rośliny tym stężenie mocznika powinno być mniejsze.

#174 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 16 luty 2011 - 21:37

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Tak ale dla zbóż. W kuku zawsze stężenie nie może przekraczać 5% niezależnie od fazy rozwojowej.
antyfan AF

#175 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 17 luty 2011 - 19:34

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke No kukurydza też niby do zbóż się zaliczą więc podciągnąłem ją, ale widocznie nie słusznie...

#176 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 luty 2011 - 19:48

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke kukurydza nalezy do zboz jesli jest na ziarno a jesli na kiszonke to do roslin pastewnych

co do nawozenia, stosuje zawsze mocznik przedsiewnie, pod korzen NPK a poglownie mocznik albo saletre, ale z nia trzeba uwazac, jesli sie trafi w pogode to ladnie pobudzi start qq ale jesli nie to niestety mozna spalic

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#177 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 17 luty 2011 - 20:36

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke A jakie polecacie odmiany na ziemię 5 klasy? Wcześniej zawsze było brane coś z KWS. Ostatnio był Touran.

#178 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 luty 2011 - 21:55

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke @Lukasz007 ja mam ziemie V-VI klasy i siałem odmianę Magitop z Syngenty i naprawdę jestem z niej zadowolony szybko i ładnie wyrosła i jakość kiszonki jest dobra więc mogę ją polecić....
KPK Kumurun Team...

#179 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:33

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Z Syngenty to ja mam do wyboru tylko Gazelle i Drim. Zastanawiam się nad kupnem Granerosa z KWS. Czy ktoś uprawiał tą odmianę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Maroslaw0770

Maroslaw0770

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:06

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jakie opryski i kiedy należy stosować?