Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 kwiecień 2010 - 10:36

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Wapno szybkodziałajace bo bez wapna kuku nie będzie lubi odczyn taki jak jęczmień :rolleyes: nie pisz samba bo ktoś jeszcze coś pomyśli trochę inaczej nazywa się ta ciecz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 03:03
  •  

#122 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 maj 2010 - 11:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke @BIALY2005 siałeś Fosforan potasu czy Fosforan amonu ??? Ja sieję Właśnie takie nawozy jak ty i w podobnych dawkach już parę ładnych lat.

#123 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 maj 2010 - 11:41

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Nie ma fosforanu potasu tak dla ścisłości a tak wogóle jakie macie doświadczenia z fosforanem sianym współrzędnie z nasionami ja do tej pory dawałem 200 mocznika ale w tym roku chyba spróbuje 200 fosforanu na który ząbek ustawić podsiewacz w siewniku kleine ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:09

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Musisz mieć tabele do wysiewu nawozu. Ja po to kupiłem siewnik z podsiewaczem żeby właśnie siać fosforam bo fosfor jest najtrudniej przyswajalny dla małych roślin a tym bardziej jak jest daleko od ich korzeni. Ja te dawki tez stosuje od 15lat :rolleyes:

Wczoraj zasiałem znajomemu 8ha to posiał tylko 250mocznika pod korzeń i w siewnik dawaliśmy 200kg fosforanu na ha. soli wogóle nie saił a co roku kuku ma do 3m nie wiem czy w tym roku wyjątek zrobił czy obornik i gnojówka jej wystarcza. Zobaczymy na jesieni efekt :)

#125 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:19

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja w tym roku posiałem 20 hektary sanu, siego go już 3 lata i jestem bardzo zadowolony, w podsiewacz wsypywałem 250 kg fosforany na hektar

#126 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:49

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke San to może i oki ale porównując do blaska, bosmana to już nie jest taka oki :rolleyes: sieje kuku długo i już rożne odmiany miałem rożnych firm. Jak kupować polskie to tylko najwyższa półka cenowa. A ta jest na poziomie najniższej z innych firm zagranicznych. Powiedzmy blask 145zł porcja a LG 32.32 26ozł :)

#127 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 maj 2010 - 12:55

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Na lżejsze ziemie dobra jest nimba i dobrze przetrzymuje suszę a pod kukurydzę ja daję na 1 ha:200kg soli potasowej rozsianej rozsiewaczem i 200kg fosforanu amonu w siewnik do kukurydzy, potem jak kukurydza ma 7 listków opryskuję 5%roztworem mocznika i siarczanu magnezu po tygodniu drugi raz tak samo a wtedy kiedy ma ok. pół metra daję 200kg mocznika pogłównie. Co do tego grzyba jest to głownia kukurydzy najlepiej ją oberwać przed sieczkarnią bo to trucizna a do tego kiszonka się psuje najwięcej głowni jest jak jest mokry rok nie radzę zostawiać jej na polu gdyż grzyb wtedy atakuje inne rośliny następcze

#128 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 03 maj 2010 - 09:39

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Bzdury o głowni piszesz. Nie jest trojąca i kiszonka po niej się nie psuje :) Jednego roku było masakrycznie dużo głowni w moim rejonie. Nikt tego nie obrywał boi nie wiem jak ty sobie to wyobrażasz powiedzmy 10ha przelecieć i obrywać co 5 kolbę :) Kiszonka nie psuła jedyna równica to ciemniejsza barwa :) krowy nie chorowały i nie było problemów. Poczytaj trochę artykułów i badan to się dowiesz ze nie jest trojąca. Kolejna sprawa jak grzyb z kuku ma atakowac inne uprawy następcze :)

#129 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 maj 2010 - 09:58

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke U mnie wtedy 3 ludzi obrywało głownię. Sąsiad nie obrywał i mu jedna sztuka padła a tam gdzie trafiła kolba z głownią była taka kulka [placyk]niebieskozielonejkiszonkipoprostu zepsutej. W odr muwili że to od głowni. A wiesz co to mutacja chorób grzybowych.

#130 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 03 maj 2010 - 10:26

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke tere fere :) Nawet jednego placu nie było w kiszonce. Nikomu nic nie padło. ale jak chcesz sobie dodać roboty to bardzo proszę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 maj 2010 - 10:54

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Już dwa lata nie mam z głownią problemu. Kuku jest zaprawiane inną zaprawą i jest git

Edytowany przez andrzej2110, 03 maj 2010 - 11:51.
Cytowanie posta wyżej

#132 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 03 maj 2010 - 11:07

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke u mnie głownia była jak kuopiłem pionnera juz nie pamietam odmian. Co roku dodatkowo zaprawiałem mesurolem a od 2 lat prestiz. Głownia w sumie zalezy od pogody jak bedzie w miare sucho to bedzie oki ale jak bedzie padac w sioerpniu i wrzesniu to głownia bedzie tak czy siak.

JAkiej zaprawy uzywasz. bo normlanie sa zaprawianie polskie maxima a LG vitavax jak dobrze pamietam

#133 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:23

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke vitavax i jest spoko a z pogodą to masz rajcę

#134 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:52

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Zależnie od pola siałem Subitto,Bosman,Elektra i San.Dawki nawozów nieco mniejsze niż pisali przede mną. W sobotę posiane.

#135 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 maj 2010 - 18:17

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja siałem w czwartek nimbe i opoke dzisiaj stawiało nadleśnictwo pastucha. Teraz niech rośnie, do zasiania zostało jeszcze sorgo

Edytowany przez andrzej2110, 04 maj 2010 - 19:46.
Cytowanie posta wyżej

#136 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 04 maj 2010 - 19:36

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Myślałem że dziki tylko ryją jak urośnie... To się myliłem bo znajomy pojechał na pole i połowę mu wyryły rządek przy rządku :)
W piątek zasiał a już dostawała kiełki :)

#137 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 21:08

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Na dziki nie ma jak mocznik :) Przeleć po zasianiu zwykłym rozsiewaczem z 50kg/ha i masz z głowy :) Kukurydzy nie spali a dzik nie wejdzie :)

#138 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 21:16

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Zawsze sieje mocznik pogłównie jak tylko da się najpóźniej wjechać i dziki sobie przychodzą na jedzonko może nie robią wielkich szkód ale trochę łodyg leży i kolby zjedzone.

#139 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 06:35

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Chodziło mi o moment między zasianiem a 3-4 liściem. Na moim terenie bywa tak że cały zasiew zjedzą. Ja daję mocznik i mam z głowy, potem jak są kolby to wiadomo... nie ma na to rady chyba że BIOTEC - na allegro ostatnio widziałem i podobno rewelacja. Może ktoś z Was stosował?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share DonPablo

DonPablo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 luty 2011 - 15:56

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Kolego Nie wiesz nie pisz i nie krytykuj bo glownia jest szkodliwa nawet slawy stwierdzily ze szkodzi .Chyba ze doisz po 4 tys. od krowy to Ty nie zobaczysz szkodliwosci ...Doczytaj ..Pozdrawiam.