Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 13:23

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke @adam18212 mógłbym prosić o wrzucenie analizy kukurydzy odmiany Subito ;) Na pewno większości z Nasz(użytkowników) pomoże przy wyborze odpowiedniej odmiany.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 21:36
  •  

#1002 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 14:46

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dodany obrazek

A co sądzicie o kukurydzy Ambrosini? Nadaje się też na kiszonkę czy tylko na ziarno?

#1003 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 15:04

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a siał ktoś z was może kukurydzę na kiszonkę Cassilas z KWS?? jakie macie o niej zdanie??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share rolnik987

rolnik987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 15:41

Dodany obrazek

A co sądzicie o kukurydzy Ambrosini? Nadaje się też na kiszonkę czy tylko na ziarno?

Dzwonilem wczoraj do kws i polecali na slabsze ziemie ambrosini to odmiana siana na ziarno jak i na kiszonke widocznie ma dobry wspolczynnik masy do ziarna 1:1 cena tez nie zla cgyba w granicach 330
A sam sie zastanawiam nad ta ambrosini kws 5133eco lub tego magitpoa z syngenty i on najlepiej wychodzi cenowo i pakowany po 80 tys z kws po 50tys, obsada cos w granicach 85 000 cos polecicie z tych 3?

Edytowany przez rolnik987, 08 styczeń 2014 - 16:33.

#1005 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:54

Dodany obrazek

Kolega ją miał i nie chwalił mówił że ronaldinio lepiej mu sypało,kosił na ziarno.U nas gleby słabe miał je na 5 i 6 klasie. Mówił też że nasiona ronaldinio pochodziły chyba gdzieś z Ameryki Południowej(mogę się mylić ) a ambrosini ze Słowacji. Ronaldinio kupił wcześniej a Ambrosini brał razem ze mną pod koniec kwietnia. Nie znam się na tych badaniach więc napisz która według ciebie jest lepsza kuku na kiszonkę ta kws Eco czy to Subito. Masz je na oddzielnych pryzmach czy na jednej

#1006 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:07

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Zarówno białka i energii jest więcej w KWS 5133 Eco. Subito i Eco miałem w tamtym roku. Robione w jednej pryzmie, tylko Subito na spód dałem a na wierzch Eco.
Kupowałeś razem z kolegą tą Ambrosini czy coś innego?

#1007 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:55

Jeżeli kogoś interesują ceny to proszę, dostawca z południa Polski: EDIT: ceny NETTO.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Oj chyba w niektórych miejscach są błędy w druku. Ten magitop to chyba w 50tys nasion bo sporo taniej w porównaniu do innych odmian.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1008 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:57

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Mi przywieźli Silvestre a jemu to Ambrosini. Mam ochotę wypróbować kilka odmian ale niestety mam tylko 2.5ha do obsiania. Silvestre mam sprawdzoną jestem z niej zadwolony co do plonu chociaż jeszcze nie badana ale mają przyjechać i pobrać próbki.

Edytowany przez karolr2, 08 styczeń 2014 - 21:03.

#1009 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:24

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Raczej nie, firma jest porządna, ostatnio się jescze abrdziej starają, bo konkurencja dała się im odczuć. I sprawdziłem na rudniku,, magitop pakowany jest po 80 tys. sztuk, najwidoczniej tyle kosztuje. I gdyby 50 tys. kosztowało 330zł, to jednostka 80 tys. kosztowałaby 530zł, co byłoby nieporozumieniem, aby odmiana kiszonkowa była droższa od ziarnowej.

#1010 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:48

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Niżej jest też odmiana kiszonkowa Counter z 50 tys. i też tanio.

PS. Założyciel KWS-u chyba lubi piłkę nożną (AC MILAN) bo sporo nazw jest nazwiskami piłkarzy :D

Edytowany przez mlodyhef, 08 styczeń 2014 - 21:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share rolnik987

rolnik987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:08

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke W kws wszystko jest pakowane po 50tys?

#1012 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:07

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a jaką kukurydze polecacie na IVa i b i część V na kiszonkę z jakim FAO i aby miała dobre parametry i czy wybrać polską odmianę czy zagraniczną i najlepiej taką aby dziki nie interesowały się nią, kukurydze będę siał po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość

a jaką kukurydze polecacie na IVa i b i część V na kiszonkę z jakim FAO i aby miała dobre parametry i czy wybrać polską odmianę czy zagraniczną i najlepiej taką aby dziki nie interesowały się nią, kukurydze będę siał po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość

#1013 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:36

a siał ktoś z was może kukurydzę na kiszonkę Cassilas z KWS?? jakie macie o niej zdanie??

Odmiana typowo kiszonkowa.Siałem już dwukrotnie i jestem zadowolony.W zeszłym trudnym roku o ok 0.5 m wyższa od innych odmian nawet od ronaldinio i innych KWS.Ziemia kl. 4a i 4b.

#1014 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 styczeń 2014 - 20:02

Raczej nie, firma jest porządna, ostatnio się jescze abrdziej starają, bo konkurencja dała się im odczuć. I sprawdziłem na rudniku,, magitop pakowany jest po 80 tys. sztuk, najwidoczniej tyle kosztuje. I gdyby 50 tys. kosztowało 330zł, to jednostka 80 tys. kosztowałaby 530zł, co byłoby nieporozumieniem, aby odmiana kiszonkowa była droższa od ziarnowej.

W sumie racja. Gdzie nie patrzyłem to odmiany syngenty były po 80tys/jednostka. A cena ponad 500zł to już kosmos, ale chyba są takie odmiany które tyle kosztują.

PS. Założyciel KWS-u chyba lubi piłkę nożną (AC MILAN) bo sporo nazw jest nazwiskami piłkarzy :D

To musi też lubić real madryt :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1015 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 21:08

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Może po prostu lubi piłkę :)
A co myślicie żeby wymieszać dwie odmiany i posiać niektórzy tak robią.
Bo skoro subito ma mały udział kolb w masie to myślałem nad tym żeby ją z jakąś inną odmianą wymieszać. ewentualnie posiać 2 rządki subito i 2 jakiejś innej.
Tylko spokój może nas uratować....

#1016 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 21:50

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Mam nadzieję, że nie dostanę bana za ten link http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=145&image_id=2604
Zwrócicie uwagę na kolbę Ułana, jedni piszą o małej kolbie w tej odmiania a ja znalazłem coś takiego.

#1017 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 22:13

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Co myślicie o Es Fireball? Ma ktoś więcej informacji niż podaje COBORU?
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#1018 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 22:58

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Lambo gdzie Ty tego Ułana chcesz kupić? Nie wiem czemu, ale nie wszystkie odmiany ze Smolic, które mógłbym kupić będą zaprawiane Mesurolem. Poza tym nie wszystkie są w sprzedaży.

#1019 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:07

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Nie wiem jeszcze, nie rozglądałem się za tym co jest dostępne w okolicy, narazie zbieram info na temat różnych odmian które bym widział. Właśnie w Smolicach niekóre worki nie są zaprawiane i trzeba na to zwrócić uwagę bo zaprawianie na własną rękę to już się teraz nie uda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 13:20

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke witam panowie zamierzam zasiac kukurydze pierwszy raz po zycie klasa ziemi 3.4 . zamierzam nawiesc obornika 30t na hektar nawoz polifoska 150kg sol polasowa 100 i mocznik lub saletra 300kg jaka odmiane kukurydzy proponujecie ,,,,,