Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:50

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jednego roku na próbę mieliśmy właśnie jakąś odmaiane z Czech, ale rewelacji nie było. Zdecydowanie bardziej jednak polecam krajowe odmiany, myślę że będą lepiej dostosowane do naszego klimatu. Chyba, żeby rok dla kukurydzy był bardo przyjazny jak (2009), ale jak to przewidzieć. Znajomy zaryzykował w zeszłym roku i zasiał jakaś francuska odmianę, opłaciło mu się to bo super QQ była.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 12:16
  •  

#82 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:44

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Czym się różni kukurydza LG zwykła i duo ?

#83 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:05

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Kukurydza z osevy nie jest zła w zeszłym roku mieliśmy trochę Tiary i wyszła całkiem całkiem no ale polska Opoka była lepsza no i cena tez dobra w tym roku ok 160zł/50 tyś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 05 luty 2010 - 11:28

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzięki za odpowiedź, kiedyś widziałem zdjęcie polskiej i czeskiej na jednym polu, ta z Osevy była lepiej ulistniona. Mam ochotę na tą czeską, chyba zaryzykuje :blink:
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#85 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 luty 2010 - 11:47

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jakie odmiany zakupujecie w tym roku i macie doświadczenia z odmianami z zeszłego roku, chyba dla kukurydzy bardzo dobrego ? Ja miałem odmianę OPOKĘ 5 ha i plon był bardzo dobry dodam, że gleba 4b,5 6 i 6z. Dobry plon bo wilgoć utrzymywała się w najważniejszych okresach wegetacji. W tym roku z mleczarni Łowicz zamówiłem OPOKĘ i 2 jednostki BLASK zaprawiany mesurolem koszt zaprawy 37zł/50 tys. jednostek. Obsieję tym poprzeczniaki i dokoła dwa przejazdy, oczywiscie dodatkowo pastuch. Wpisujcie ceny kuku
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#86 Share karolch

karolch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:02

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Odmiana Opoka 165 zł/50 tys nasion, San 127zł/50 tys. nasion, ja już od kilku lat sieję odmianę San, bardzo polecam w zeszłym roku plon był wysoki na glebach klasy IVa, IVb. zawartość skrobi w s.m. 43,8%. w tym roku spróbuję zasiać też trochę Opoki, podobno w lepsza strawność włókna.

#87 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 luty 2010 - 21:23

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke My w zeszłych latach sialiśmy Nimbe, to nie można narzekać, jak na nasze gleby. W tym roku zastanawiamy się nad Subito

#88 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 21 luty 2010 - 21:55

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke U mnie już leży 7 woreczków SUBITO za 2400zł :( :P

#89 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 22 luty 2010 - 16:23

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Witam jak myślicie czy opłaca się siać odmiany PIONEERA na kiszonkę? Jeśli tak to jakie? Czy lepiej krajowe np.blask, opoka san? Co polecacie? Jakie są wasze doświadczenia z góry dzięki jestem z Mazowsza :P

#90 Share Tommy30

Tommy30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2010 - 21:38

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Kolego siałeś już wcześniej odmianę Subito? Możesz coś więcej powiedzieć wiem ze rośnie jak las wysokość do 3.20m a jak z ziarnem. Ile kosztuje jednostka 50tys. czy można ja porównać do opoki bo cenowo to polska odmiana lepiej wychodzi. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:18

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jednostki są po 80 tys.
Różnica wg pospolitych odmian to 100zł/ha
Posieję pierwszy rok ale widziałem pole doświadczalne Saaten-Union gdzie Subito i Susan przewyższały inne o 30-50cm, miały 2 kolby

#92 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 28 luty 2010 - 22:03

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke My mieliśmy w zeszłym roku niemiecką ale nie pamiętam nazwy. A jakie polecacie odmiany na gleby średnie tak 4-5 klasa?
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#93 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 marzec 2010 - 19:00

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja w zeszłym roku miałem blask i muczo Wypadły bardzo OKI na IVkl) w tym roku będzie na pewno blask i nie wiem co jeszcze myślę nad MOBY z momentu znajomy miał to była najwyższa w okolicy jaka widziałem, opoka ( ale problem to kupić bo chemirol wykupił całość). Jeszcze rozważam magitop i zorrero ogólnie odmiany 260 FAO i więcej - sieje tylko takie.

#94 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 01 marzec 2010 - 20:18

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke A co możecie o zachodniej powiedzieć tj Francuskiej? Tatko mówił że jak kiedyś miał to duuże kolby miała
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#95 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Sprecyzuj jaka odmianę LG jest francuzkie, momont także

#96 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 01 marzec 2010 - 21:16

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Au mnie będzie w tym roku średnio-wczesny mieszaniec z pioneera pr39h32, więc standard " z dolnej półki cenowej" i jak wyrwę z chemirolu to jeszcze opoka.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#97 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:31

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Na temat tego pioneera mam zła opinie dolna pulka i naprawdę lepiej kup górna półkę z polskich będziesz bardziej zadowolony. Ten pionier mi ładnie wyrósł, była wysoka zielona bardzo długo ( u innych san już był cały suchy) ale kolba mizerota połowa w porównaniu z polskimi czy LG. Powiedziałem ze nigdy więcej pionera z tanich odmian.

#98 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 01 marzec 2010 - 21:43

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Właściwie to miałem tylko raz górną a raz średnią, może zmienię tą dolną, dzięki za podpowiedź.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#99 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 05 marzec 2010 - 20:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Witam, zastanawiam się nad kukurydzą na kiszonkę jaką wybrać.
Znalazłem kukurydzę z Osevy, odmiany Celio i Cefin mają one przyznane wyróżnienie Top Kiszonki. Wysoki plon i bardzo dobra strawność. Wysokość 240-270cm
Znalazłem jeszcze z Munsanto odmianę DKC 3399 niby też na kiszonkę. Wysoki plon, dobra strawność, wysoka zawartość skrobi, wysokość 280-350cm.
Gościu z Agroefektu mówił mi, że na kiszonkę kukurydza nie musi być duża, ważna jest ilość dobrego ziarna i strawność. Więc nie mam pojęcia którą z nich wybrać, może macie jeszcze jakieś pomysły?
Jeszcze jedno pytanie odnośnie siewu. JAk dobrze posiać, żeby była naprawdę dobra kukurydza na kiszonkę. Jakimś zwykłym siewnikiem co ma rzędy blisko siebie czy jakimś lepszym siewnikiem pneumatycznym (Monosem wchodzi w gre) z rzędami oddalonymi od siebie na większą odległość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:37

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja od dwóch lat sieje Opoke i się sprawdziła. W tym roku tez ją zasieje, szczególnie polecam na gleby słabsze i mozaikowate. Cena też ok!