Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#581 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 luty 2013 - 16:20

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke witam , cz ktoś coś powie o Humexx i Supprt. jak te odmiany wypadają w plonie itp...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 09:49
  •  

#582 Share djlolo921

djlolo921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:31

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a czy ktoś coś może powiedzieć o kukurydzy FABELL w prospekcie jest że ma tkie duże kolby i sporo masy z niej.Ziemie jaki planuje przeznaczyć to IVa-b czy ona się nadaje na nie.Zakupiłem już odmianę Suanito i zastanawiam się nad Ffablem bądz ułanem na dokładkę

#583 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:41

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Siał moze ktoś odmianę Kresowiak?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 luty 2013 - 10:15

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke ja siałem Fabell 4-6 klasa mozaika przeważnie piach, zadowolony byłem skrobia 31 w SM miała przy SM 33% ph 3,8 więcej na mojej glebie ciężko wyciągnąć kukurydza miała 2,8 - 3,2 m
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#585 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 12 luty 2013 - 10:58

atomik a nie wiesz ile kosztuje BELLEVUE???? i Silvestra? z KWS

Mi zaproponowano z Silvestre (50 tyś. nasion) ~ 209 zł, za belleuve (50 tyś nasion) ~ 229 zł i się zastanawiam czy jest sens brać na glebę klasy IV i V?

#586 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 luty 2013 - 11:37

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a comyślicie o kukurydzy z firmy KWS bo w piątek jadę na jakieś wyłady z firmą Kws i Sano i pewnie będą chcieli wciskać swoje ,,najlepsze'' produkty

#587 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 12 luty 2013 - 11:57

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a co sądzicie o odmianie Sunboy z saanten union. Jestem z podlaskiego wiec z praktyki wiem ze fao musi być niskie. a może jakieś inne odmiany zaproponujecie, gleba klasy gł 4a i b

#588 Share hassi37

hassi37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 12 luty 2013 - 13:18

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja też jestem z podlasia i sieję kukurydzę fao 250-260 i jest malina .W tamtym roku miałem 5 odmian od 240-260 fao i powiem że Vitras z Bellevue wypadło najlepiej no i subito w miarę ale kolby u subito to już nie ma takiej jak w tamtych .W tym roku stawiam na polskie odmiany typu vitras i ułan .

#589 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:14

Panowie co byście doradzili domieszać za odmianę do gat SAN bo u mnie bardzo dobrze plonuje na słabszych ziemiach. Ma po 2-3 kolby tylko że nie jest za wysoka i ma mniej masy a potrzebuję kiszonkę dla opasów. Jaką byście mi poradzili.

Nie radził bym mieszać dwóch rożnych odmian w jednej sekcji siewnika, nawet w rożnych sekcjach inne odmiany to tez ryzyko (co zrobić gdy jakaś porcja nasion jednej odmiany nie powschodzi, a obok będzie rosła normalnie). Co do jeszcze jednej odmiany to zasiej coś podobnego do Sana (FAO 230-240) , zeby w miarę równo obie odmiany dojrzały. Może Redute zazwyczaj to taki standard na polach razem z Sanem.

#590 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:41

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke koledzy co byście poradzili mi przy takim problemie bo zabrano mi troche gruntów na których wysiewałem qq i musiałem troche łąki doorać na ten rok, troche ugorów od dobrych kolegów dostałem. podobno na takich stanowiskach występują jakieś "agrofagi" nie wiem jakie i jak je zwalczyć pomocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 12 luty 2013 - 16:06

Siał moze ktoś odmianę Kresowiak?

Ja miałem w tamtym roku była wysoka i kolby także ok ale niestety głownia była.

W tym roku zamówiłem Smolitop, Touran i może tego Kresowiaka też wezmę.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#592 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 12 luty 2013 - 17:17

Nie radził bym mieszać dwóch rożnych odmian w jednej sekcji siewnika, nawet w rożnych sekcjach inne odmiany to tez ryzyko (co zrobić gdy jakaś porcja nasion jednej odmiany nie powschodzi, a obok będzie rosła normalnie). Co do jeszcze jednej odmiany to zasiej coś podobnego do Sana (FAO 230-240) , zeby w miarę równo obie odmiany dojrzały. Może Redute zazwyczaj to taki standard na polach razem z Sanem.

Znajomy mieszał na kiszonkę dla krów chyba trzy odmiany 2 kiszonkowe i jedną na biogaz. Po testach wykonanych przez żywieńowca wyszło że bardzo dobra była ale konkretnych parametrów nie podam bo nie pamiętam. Na polu nie było specjalnie widać różnicy.
Dziękuję za podpowiedz w sprawie doboru odmiany.

#593 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 12 luty 2013 - 17:23

Ja też jestem z podlasia i sieję kukurydzę fao 250-260 i jest malina .W tamtym roku miałem 5 odmian od 240-260 fao i powiem że Vitras z Bellevue wypadło najlepiej no i subito w miarę ale kolby u subito to już nie ma takiej jak w tamtych .W tym roku stawiam na polskie odmiany typu vitras i ułan .

3 lata siałem SUBIOTO i BREDERO. i Powiem że mają dwie świetnie wykształcone kolby i tylko ziaro jest zbyt miekkie, chociaz zbieram pod koniec wrzesnia. a to wg mnie za duże straty energii. Dlatego chce spróbować czegoś z nizszym FAO do 220 bo na podlaskie to jest chyba max

Nawet w subito mozna osiągnąc dobre kolby jezeli posiane jest troche rzadziej i oczywiscie dobrze nawiezione, głównie obornikiem

Edytowany przez a8185, 12 luty 2013 - 17:25.

#594 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 luty 2013 - 18:46

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke co do bellevue z KWS miałem na cięzkiej zimnej i kwaśnej ziemii ale to nie wina odmiany że mi się średnio udała tylko poprostu zbyt niskiego pH
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#595 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:18

koledzy co byście poradzili mi przy takim problemie bo zabrano mi troche gruntów na których wysiewałem qq i musiałem troche łąki doorać na ten rok, troche ugorów od dobrych kolegów dostałem. podobno na takich stanowiskach występują jakieś "agrofagi" nie wiem jakie i jak je zwalczyć pomocy!

kolego mozesz poleciec Dusbanem przed siewem i zmieszac z gleba chyba najlepszy sposob

#596 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 luty 2013 - 17:58

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke dursban do gazowania literówka jest

#597 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 15 luty 2013 - 14:47

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke No nic ja zamówiłem Silvestre z KWS'u na ziarno... Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami co do tej odmiany?

#598 Share Mikesz1404

Mikesz1404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja(maszyny rolnicze i motocykle)

Napisany 16 luty 2013 - 19:32

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Co myślicie o Buranie i Subito ?

#599 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 17 luty 2013 - 14:31

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Subito plonuje świetnie. Rośnie naprawdę olbrzymia (większa od sieczkarni) i kolbe wykształca dobrą ;) . A zadziwiające jest, że to wszytsko dzieje się na VI klasie dosłownie na żółtym piasku. :o :o :o Ale jak już ktoś powiedział wszystkiego mieć nie można tak i w tym przypadku zastrzezenia są co do strawności. jest ona słabsza :rolleyes: Pomino wszystko domiana godna polecenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share GASxD

GASxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa
    Rolnictwo

Napisany 18 luty 2013 - 11:08

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke U mnie też subito bardzo dobrze wyszło, (prawie zakrywało sieczkarnie :D ).
Co wy sądzicie o kukrydzy susan?? Jak wam plonuje?? Jak u niej jest ze strawnością??