Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#561 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 10 luty 2013 - 07:47

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja pod kukurydze w tym roku mam 3 kl. Te odmiany co podałeś bedą dobre?

Edytowany przez konrad82, 10 luty 2013 - 07:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 05:04
  •  

#562 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 10 luty 2013 - 08:40

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke bardzo dobre :)

#563 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 luty 2013 - 09:12

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke z kws na cienkie gleby na wysoką energię i strawność co polecacie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 10 luty 2013 - 10:46

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Panowie siałem kilka odmian tansze typu nimba.san...bosman od paru lat...ułan w tamtym roku..ronaldinio.belavluee i powiem tak każda kukurydza wyrośnie i bedzie miała słabszy stosunek ziarna jesli tylko bedzie miała dostęp do wody.u mnie akurat nie ma z tym problemu bo pola sa nawadniane. a po drugie jeśli nie da sie odpowiedniej jakości sianokiszonki plus dodatki to o mleku nie ma mowy nawet jakby same kolby dostawały.w tym roku myśle zeby z jeden ha przeznaczyć na ziarno i zakisić.słyszałem ze niektórzy w big bagi kiszą.ciekawe jak to by wyszło może robił ktoś coś takiego to mógłby sie podzielić jak mu to wyszło ;) a w tym roku ronaldinio,na dokładke z subito i sumaris.zobaczymy co wyjdzie z tego połączenia

#565 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:27

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Mój znajomy w tamtym roku zakisił w bigbakach , mówił że dobra sprawa . Tylko te ziarno trzeba przemielić, wiesz o tym?

#566 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:54

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Chyba do zakiszania nie musi być przemielone można póżniej przed samym spasaniem...ale wygodniej by było zrobić to od razu

#567 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:08

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

Panowie siałem kilka odmian tansze typu nimba.san...bosman od paru lat...ułan w tamtym roku..ronaldinio.belavluee i powiem tak każda kukurydza wyrośnie i bedzie miała słabszy stosunek ziarna jesli tylko bedzie miała dostęp do wody.u mnie akurat nie ma z tym problemu bo pola sa nawadniane. a po drugie jeśli nie da sie odpowiedniej jakości sianokiszonki plus dodatki to o mleku nie ma mowy nawet jakby same kolby dostawały.w tym roku myśle zeby z jeden ha przeznaczyć na ziarno i zakisić.słyszałem ze niektórzy w big bagi kiszą.ciekawe jak to by wyszło może robił ktoś coś takiego to mógłby sie podzielić jak mu to wyszło ;) a w tym roku ronaldinio,na dokładke z subito i sumaris.zobaczymy co wyjdzie z tego połączenia

sztuką jest dobrać odmianę do swojego pola i albo się źle rozumiemy albo rozmawiamy tu o kiszonce z kukurydzy czyli paszy objętościowej a nie o kiszonym ziarnie, zbyt duzy udział kolb też nie jest dobry bo potrzebne jest włókno no i SM. ale jak kuż rozmawiamy o odmianach i paszy objętościowej to nie wmawiajcie że kukurydza kukurydzy równa bo wiele czynników uzaleznia przydatnośc każdej domiany do różnej gleby.
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#568 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 10 luty 2013 - 16:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke To prawda, każda odmiana jest inna i ma inne wymagania glebowe, jeżeli mówimy o ziemi.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#569 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:07

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a ja z uporem maniaka będę pytać o Ronaldinio. Jest jakaś lepsza od niej skoro z tego co wiem nigdzie jej nie ma żeby kupić. Ostatecznie udało mi się kupić ale i tak chciałbym zapytać Was jaka jest najlepsza qq na kiszonkę. Klasa II i III ?

@atomik zależy mi na dobrej qq czyli nie najdroższa ale bogata w energie i ilość (masa). Pewnie to dużo co wymagam ale być może jest coś takiego idealnego albo chociaż zbliżonego do ideału :)

Edytowany przez aster453, 10 luty 2013 - 19:03.

#570 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:42

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke kolego aster ja tam takiej fantazji w niej nie widze poza ceną - 300 zl za porcję to efekt też grubej kasy co idzie na reklamę wszędzie tv,czsopisma, foldery itd. zależy czy jakaś firmę chcesz konkretną i odpiwoiednią sumę kasy czy nie ma znaczenia to dla Ciebie ? ... i "żeby nie było że nikt Państwu nie powiedział" dla mnie lepsza już jest odmiana z KWS Touran lub Amadeo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 10 luty 2013 - 19:25

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke atomik a nie wiesz ile kosztuje BELLEVUE???? i Silvestra? z KWS
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#572 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:13

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja tylko wyrazam swoje zdanie na temat odmian ze w moim wypadku sialem rózne w tych samych warunkach i ogólnie za dużej różnicy nie ma chyba ze na papierze u producenta :D ....a to ze akurat taka sieje to nie znaczy ze tyle za nia płace

#573 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:24

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a badales kazda ze nie widzisz roznicy?bo wielkosc to nie jedyny parametr ktory sie porownuje

#574 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:41

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Nie badałem...moim skromnym zdaniem najlepszym badaniem(najtanszym a przedewszystkim wymiernym) to wynik waszych krów a nie labolatorium bo z tego co się orientije to nie jest takie proste pobrac pasze i wysłac do analizy bo mogą wyjść bzdety i tylko strata czasu.

#575 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 10 luty 2013 - 21:13

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Kolego bardzo się mylisz pisząc to. Jak chcesz mieć wyniki układając dawkę na oko? To trochę nie poważne. A kukurydze różnią się między sobą.

#576 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 luty 2013 - 07:58

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke I to by sie zgadzało teraz po Ronaldinio i jakimś badziewiu krowy mi gorzej doją jak w tamtym roku gdy była ronaldionio i Ricardinio

#577 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:28

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke no napewno nie ma na to wpływu sama kukurydza w dodatku wymieszana z niby tą dobra

#578 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:53

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke skoro tak mowisz ale mi się wydaje ze coś ma zresztą w tym roku znowu się przekonam bo sieje samą ronaldinio, zobaczymy

#579 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:05

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Nie przekreślajcie tak do końca tych "zapchaj dziurę odmian", sporo hodowców dysponuje jedynie bardzo słabymi glebami i przy niekorzystnym suchym roku napewno wiele razy takie odmiany ratowały bilans paszowy w niejednym gospodarstwie. Przy korzystnych warunkach i dużej ilości paszy można skosić je tuz pod kolbą i udział ziarna w kiszonce się poprawi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 12:09

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Panowie co byście doradzili domieszać za odmianę do gat SAN bo u mnie bardzo dobrze plonuje na słabszych ziemiach. Ma po 2-3 kolby tylko że nie jest za wysoka i ma mniej masy a potrzebuję kiszonkę dla opasów. Jaką byście mi poradzili.