Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#321 Share djlolo921

djlolo921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 maj 2012 - 07:37

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke u mnie też był pierwszy raz .I co teraz zrobić doradzcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 01:05
  •  

#322 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:09

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Po wschodach to może zeagran + milagro lub titus. Ja w zeszłym roku stosowałem zeagran na wyrośnięte chwasty dwuliścienne (najwięcej było powoju - poprawki po guardianie) i efekt bardzo dobry - pryskałem kiedy kukurydza miała 5 - 6 liści, także chwasty były wyrośnięte. Zeagran bierze tylko dwuliścienne, także jeśli jest chwastnica i perz trzeba dorzucić np milagro.

#323 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:32

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke zrywacie kolby kukurydzy i je łuskacie (i czym ręka czy łuskarka) ile ziarna wychodzi na Ha (czyli kolb urwać trzeba)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 13 maj 2012 - 16:52

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke sugerujesz żeby siać "swoim" materiałem siewnym???

Edytowany przez razor275, 14 maj 2012 - 09:04.
Cytowanie poprzedniego posta

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#325 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 13 maj 2012 - 19:36

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke mam nadzieje, że nikt tego nie wezmie na poważnie

#326 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 14 maj 2012 - 17:40

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke u mnie sąsiedzi sieja już od kilku lat i wiesz jak na tym wychodzą za ziarno nie płaca a i tak im ładnie obradza i ziarna nie szkoda sieja bardzo gęsto na sama masę to wiesz xD

#327 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 14 maj 2012 - 19:43

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke odrazu niech dadza slomy do syta to tez masa i w dodatku tania a z soczystych wode i bedzie tanio i zdrowo :D

#328 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 14 maj 2012 - 19:50

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke .....i w 18 miesięcy byk urośnie na 800kg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#329 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 15 maj 2012 - 13:19

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a co wam nie pasuje ;)

#330 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 15 maj 2012 - 16:50

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke U nas jest jeden koleś co tak sieje, nigdy nie miał dobrej kukurydzy. Ogólnie zboża rodzą mu dobrze, ale kukurydza to jakaś porażka...ale ma taniej...Swoją drogą, to ciekawe, czy w czasie jaki zajęło mu łuskanie nie zarobiłby na ziarno siewne i przynajmniej wiedziałby co zbiera. A tak, czysty zysk, sieczkarnia kosztuje praktycznie tyle samo w hektarze dobrej i kiepskiej kukurydzy (niewielkie negocjacje ceny)- czyli kolejny raz "oszczędza" o parametrach takiej kiszonki już nie wspomnę, bo to zależy od większej liczby czynników, ale pozytywnie na pewno nie wpływa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 15 maj 2012 - 16:58

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Zobaczymy jak mi w tym roku obrodzi już zasiałem i poczekamy na rezultaty.

#332 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 15 maj 2012 - 18:39

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke każdy robi jak uważa

3000 postów

#333 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 11:49

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke stosujecie jakies odżywki lub nawozy dolistne na kukurydze w obecnej fazie?? i ile razy i w jakich odstepach czasu?
ps. a co do luskania nasion kukurydzy to tez nie jestem zwolennikiem bo to mieszaniec F1 wiec pozniej juz nie ma takiego efektu w pokoleniu F2 czy dalszym do tego jesli jest posiana zbyt gesto jakosc jest mizerna kukurydza jest nierowna , mialem jednego sasiada ktory chcial zebym mu zostawil mu troche ziarna z pionniera on zasial 6 rzedow i pozniej zrywal kolby suszyl luskal i tylko rok tak zrobil teraz kupuje najtansza ale kupuje nie luska :)

Edytowany przez Marcin91, 21 czerwiec 2012 - 22:25.
ortografia

#334 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 czerwiec 2012 - 21:33

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke kukurydza luskana nigdy nie da dobrego plony. Materiałem wyjsciowym sa mieszance dwuliniowe lub trojliniowe ktore w nastepnym (teoretycznym) pokoleniu traca efekt wybujalosci genetycznej spowodowanej polaczeniem dwoch roznych gatunkow. Tak jakby kryc w trzodzie corke ojcem (tak w skrocie)

juz bez przesady ale 350zl na nasienie to nie majatek.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#335 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 10:50

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Witam, zamierzam w przyszłym roku zasiać kukurydze na kiszonkę lecz nigdy jej nie siałem i nie wiem jaki kawałek pola wybrać czy IV-V klasie lekkiej czy IV ciężkiej ( ił i glina). Planuje zasiać ponad 1ha, w tej chwili ma na jednym, polu zasiany jęczmień jary a na kolejnym mieszankę i ziemniaki, w zeszłym roku po żniwach pola były wapnowane. Co najlepiej zasiać po zboże zbóż tak aby można było wykorzystać wiosna na pasze dla krów i tak aby jeszcze można było zasiać kukurydze ?

#336 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 11:06

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke jak masz braki paszy to żyto albo pszenżyto na kiszonke ale cudowną pasza to nie jest. A potem jak przyjdzie susza to kukurydza może być słaba. Jak masz wybór to zawsze siej kukurydzę na lżejszej ziemi.

#337 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 11:52

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ja już od paru lat sieję francuską kukurydzę. W Tym roku zasiałem saxxofon, rok temu chyba też.
Kukurydza wysoka, duża ilość ziaren w kolbie i bodajże 2-3 kolby. W poprzednim roku miałem QQ o wysokości ok 4 metrów.

#338 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 12:46

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke akurat to,ze 2-3 kolby to nie swiadczy zbyt dobrze o agrotechnice

#339 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 07:47

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jaki poplon zasiać po mioeszance zbożowej tak aby był dobry pod kukurydze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 czerwiec 2012 - 20:48

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Najlepsza jest facelia, szczególnie gdybyś chciał posiać kukurydze w mulcz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)