Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1827 odpowiedzi na ten temat

#741 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1387 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:38

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke no to akurat traktyje jako plus :) jezeli ktos daje cos bez dodatkowej oplaty to trzeba sie cieszyc a jesli chodzi o to czy kiszonkowa nadaje sie na ziarno to oczywiscie nie ma przeciwskazan jakis wiekszych(pod warunkiem odpowiedniego Fao ) no i teoretyczniue moze oddawac poprostu wolniej wode bo w druga strone ziarnowa na kiszonke moze byc np bardzo slaba strawnosc i wtedy to juz jest powazny minus albo malo energi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 03:11
  •  

#742 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:15

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke U mnie tez juz qq z pioneera ponad miesiąc czeka na siew, więc bardzo dziwne ze tak pozno przywiezli i to jeszcze po przypomnieniu...

#743 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3242 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:36

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke kupowałem w tym samym miejscu co rok temu i wtedy normalnie zimą przyszła a teraz podobno pionier nie przysyłał go i dlatego nie rozwozili a jak wkońcu przyszły to inne odmiany niż były zamówione. W tamtym roku a98 była bardzo ładna może i teraz tak będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1387 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 11:38

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke no ja sprawdzilem w ubieglym roku A98 miala 256 mase a w tym jest 329g takze spora roznica jest no to ze bedzie ladna to akurat jest pewne bo juz kilka lat ja sieje i zawsze sie udaje wzgledem innych

#745 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 12:50

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ciekawe od czego to zalezy ze niektore odmiany zaprawiaja dodatkowo mesurolem a inne nie. U mnie H20 i F58 sa standardowo zaprawione MAXIM XL, waża odpowiednio 255 i 250g.

#746 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:49

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a ja mam pytanie kupiłem siewnik i jest ustawiony na 70 cm redliny i na 12 cm miedzy kukurydza to daje jakies 114 tys nasion na ha . zawsze siałem na 65 i 15 cm .. na kiszonke co sądzićie o tym pierwszym ustawieniu ?

#747 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3784 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 maj 2013 - 18:16

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Panowie wystąpił problem-a mianowicie podczas siania kukurydzy coś się porąbało z siewnikiem i wysiane zostało ok 60-65tyś ziaren na hektar........Co teraz począć z takim fantem??Istnieje możliwość dosiania jeszcze raz?Czy od razu kasacja uprawy i od nowa kompletny siew.....Miał ktoś podobny problem???
Proszę o możliwie szybką odpowiedź

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#748 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:03

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke a kiedy siałeś ? jak wczoraj lub w środę to ustaw sobie siewnik tak aby po sumowaniu wyszło tyle ile chciałeś i siej jutro 10 cm obok wcześniejszego rządku

#749 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:16

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke to zależy na co siałeś czy na ziarno czy kiszonke i na jakiej ziemi, policzy czy Ci się oplaci jeszcze raz uprawiać i sieć koszt nasiona też nie są tanie, wczoraj rozmawiałem z wujem i mówił że on siał na słabej ziemi 83tyś, ja bym chyba zostawił a przynajmniej jakąś cześć tak do doświadczenia, mała obsada wcale nie oznacza małego plonu

#750 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:23

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Tym bardziej, ze ludowe mądrości i przysłowia z zimy mówią o suchym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3784 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:18

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke poprawione było sianie i wyszło mi ok 105 tysięcy na hektar kukurydza wzeszła ok 2-5cm od sianej pierwotnie-jak myślicie będzie coś z tego?

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#752 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 maj 2013 - 17:30

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Biorąc pod uwagę jej przeznaczenie - kiszonkę, to będzie dobrze. Wszystko zależy już tylko od samego przebiegu pogody.

#753 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3784 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:40

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke na razie kiepsko teren podmokły+potężne opady deszczu więcej niema co pisać

3000 postów

#754 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:50

kupowałem w tym samym miejscu co rok temu i wtedy normalnie zimą przyszła a teraz podobno pionier nie przysyłał go i dlatego nie rozwozili a jak wkońcu przyszły to inne odmiany niż były zamówione. W tamtym roku a98 była bardzo ładna może i teraz tak będzie.

Gdzie zamawiałeś nasiona????

#755 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 06 listopad 2013 - 08:26

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Panowie i jak Wasze odmiany na kiszonkę? Pochwalcie się. Ja posiałem odmianę Lober (HR Smolice) i jestem bardzo mile zaskoczony wynikiem badania paszy który dostałem wczoraj.

#756 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 21:28

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke To podziel się z nami info o składzie i ile siałeś na ha

#757 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 911 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 11:45

na razie kiepsko teren podmokły+potężne opady deszczu więcej niema co pisać

I jak tam urosła ta kukurydza?

#758 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 10 listopad 2013 - 09:16

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Moja kukurydza Lober była siana 15.05.2013, koszona 30.09.2013

Wyniki analizy:
Białko 11,75%
pH 4,64
Skrobia 39,47%
Strawna masa organiczna 65,25%
Sucha masa 27,11%
NEL 1,74MJ/kg

#759 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 listopad 2013 - 15:29

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jaką polecacie odmianę na słabsze stanowiska glebowe, w przyszłym roku planuje zasiać nie co mniej kukurydzy jak zwykle więc zależy mi przede wszystkim na masie. Najczęściej sieliśmy odmiany rodzimej produkcji, kiedyś ojciec siał pioneera ale nie pamięta co to była za odmiana. Jest tyle firm oferujących materiał siewny że człowiek dostaje kręćka w głowie i trudno jest się zdecydować. Co roku przybywają nowe odmiany więc warto spróbować czegoś nowego. pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 21:32

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jeśli chodzi ci o masę to tylko subito ale jest bardzo puźna i kolby małe ale masy to jest dużo spokojnie może rosnąć po 4 m ale 0 wartości masz z badyla jednego roku posiałem tą odmianę to sieczkarni nie było widać i więcej nie sieję odmian na masę ale ta odmiana wszędzie urośnie