Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja władimirec

77 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:42

Instalacja władimirec Sprawdź przewody świateł pod kątem prądu i masy, przy stacyjce też warto by sprawdzić. Tez mam władimirca i miałem też parę lat temu problem ze światłami, czasem ledwie świeciły a czasem w zero odzewu. Po rozebraniu deski okazało, że styki i skrętki były mocno zaśniedziałe nawet trochę skorodowane, ale tak było w moim przypadku, nie wiadomo jak u Ciebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja władimirec Dzisiaj, 19:57
  •  

#42 Share UrsusWadek

UrsusWadek

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 luty 2014 - 19:46

Instalacja władimirec u mnie po właczeniu swiateł nic nie pala ani stacyjka kierunki nawet po odpaleniu czasami

#43 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:50

Instalacja władimirec Najlepiej przestudiować schemat instalacji i posprawdzać te przewody.

#44 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 20 luty 2014 - 23:26

Instalacja władimirec Czy nie można było zadać tego pytania w już istniejącym temacie, np tym o elektryce, lub "pytanko T25" ?
Zgłaszam raport.

Poza tym, Kolego sprawdź i wyczyść bezpieczniki, poleć po zasilaniu czyszcząc połączenia aż do amperomierza, musi działać

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#45 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo plażowe morskie

Napisany 29 marzec 2014 - 18:28

Instalacja władimirec Witam biorę się za instalację nabytego ciągnika do wymiany kilka przewodów, nie będę wymieniał całości dobre kable zostaną.
Mam pytanie odnośnie 2 elementów z przeczytanego tematu wynika iż pierwszy el. to od świec żarowych, chcę się upewnić.
Drugi element od czego?

Załączone miniaturki

• IMAG0800.jpg
  • IMAG0801.jpg

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

#46 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 19:43

Instalacja władimirec Ten pierwszy element to przekaźnik włączania rozrusznika a drugi to relje błokirowki czyli przekaźnik blokady włączenia rozrusznika kiedy silnik już pracuje. W efekcie - jak silnik już nabierze obrotów rozruszmik sam się wyłączy mimo przytrzymywania kluczyka w położeniu rozruchu. Przekaźnik blokady zasilany jest prądem przemiennym z alternatora ( starego typu z zewnętrznym regulatorem ) doprowadzonym dwoma przewodami w niebieskiej izolacji. Ma pod pokrywą mostek prostowniczy z cztersch diod. Dodatkowa funkcja tego przekaźnika, to włączanie lampki ładowania a raczej sygnalizacji zerwania paska, bo wartość prądu ładowania wskazuje amperomierz. Bardzo dobrze, że nie wymieniasz starej instalacji na nową. Nowa nie dorówna starej przekrojami przewodów i jakością izolacji. Mam T25 z roku 1976 z przebiegiem 12000 MTH i prawie w oryginale z wyjatkiem części normalnie zużywajacych się.

#47 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 marzec 2014 - 22:02

Instalacja władimirec Prawie dobrze mówisz, z tym że w rozruszniku wcześniej zadziała sprzęgło jednokierunkowe niż to ustrojstwo. Zresztą nigdy nie było to przeznaczone do limitowania czasu pracy rozrusznika, tylko do uniemożliwienia włączenia go kiedy silnik pracuje i alternator jest wzbudzony.

#48 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:00

Instalacja władimirec Jeśli posiadam taki rodzaj alternatora jak na zdjęciu to tego urządzenia z drugiego obrazka nie muszę podłączać z tymi dwoma niebieskimi przewodami tak?

Załączone miniaturki

• alternator2.jpg

@Jaworski_K

#49 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:32

Instalacja władimirec

Prawie dobrze mówisz, z tym że w rozruszniku wcześniej zadziała sprzęgło jednokierunkowe niż to ustrojstwo. Zresztą nigdy nie było to przeznaczone do limitowania czasu pracy rozrusznika, tylko do uniemożliwienia włączenia go kiedy silnik pracuje i alternator jest wzbudzony.

Tu nie masz racji Kolego. Zadziałanie sprzęgiełka jedokierunkowego nie powoduje odłączenia prądu zasilającego włącznik elektromagnetyczny. Sprzęgło sprawne zapobiega tylko rozwaleniu (najczęściej) głowicy rozrusznika. To ustrojstwo działa równolegle ze sprzegłem i bez zwłoki. Nie pozwala też na włączenie rozrusznika przy pracującym silniku i co oczywiste wzbudzonym alternatorze.A poza odpowiedzią : instalacja elektrycznaT25 jak na owe czasy (lata siedemdziesiąte XX wieku) była bardzo nowoczesna i wykonana z doskonałych materiałów bez naciąganej oszczędności. Dziwię się tym, którzy dla jakiegoś przyniszczonego kabla wypruwają oryginalną instalację i w to miejsce wciągają badziewie, o zaniżonych skandalicznie przekrojach, dostępne w handlu za kilkadziesiąt złotych.

Jeśli posiadam taki rodzaj alternatora jak na zdjęciu to tego urządzenia z drugiego obrazka nie muszę podłączać z tymi dwoma niebieskimi przewodami tak?

To już jest nowszy typ alternatora z wbudowanym regulatorem. W tym układzie zbędny już będzie RB. Blokowanie włączenia rozrusznika zrealizuje przekaźnik RS połączony z tą cieńszą (M5) śrubą zaciskową na alternatorze z wykorzystaniem jednego przewodu z tych niebieskich. Zaświecanie lampki ładowania też odbywa sie bez udziału przekaźnika RB. Pociagnij na schemacie kolorem po kreskach przewodów, to bardzo ułatwi zrozumienie połączeń

#50 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:27

Instalacja władimirec Czy ja gdziekolwiek napisałem, że zadziałanie sprzęgła odłączy napięcie? Chodziło mi tylko o to, że zanim alternator się wzbudzi i rozłączy rozruch to silnik już i tak będzie miał większe obroty niż rozrusznik i zadziała sprzęgło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:19

Instalacja władimirec Koledzy a czy jak będę robił nową instalacje elektryczną w t25 od podstaw to czy muszę stosować te przekaźniki itp ?

*Ps Wcześniej miałem wszystko podłączone bez przekaźników itp, nawet rozrusznik był podłączony tak --> Akumulator - włącznik - rozrusznik i nie było problemu

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:23

Instalacja władimirec Nie musisz pod warunkiem zastosowania przełączników wysokiej jakości i o odpowiedniej wytrzymałości prądowej.

#53 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:08

Instalacja władimirec

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że zadziałanie sprzęgła odłączy napięcie? Chodziło mi tylko o to, że zanim alternator się wzbudzi i rozłączy rozruch to silnik już i tak będzie miał większe obroty niż rozrusznik i zadziała sprzęgło.

To, że czegoś nie napisałeś nie znaczy , że nie wynika to z kontekstu Twojej wypowiedzi. Zajmowałem się tym już wtedy, kiedy T25 pokazał sie na naszym głodnym rynku ciagników i był w pierwszych latach do kupienia bez przydziału , bo nie wzbudzał zaufania przy porównywaniu z "trzydziestką". Wraz z pierwszymi ciagnikami przyjechali też inżynierowie z WTZ żeby przyuczyć naszych mechaników w POM-ach. A co do blokady elektrycznej rozrusznika to działa ona natychmiast. Bywa tak , że przy uruchamianiu silnika z częściowo zapowietrzonym układem paliwowym, już pierwszy zapłon w cylindrze powoduje rozłączenie rozrusznika i nie pozwala dalej kręcić do czasu kolejnych nie przerywanych zapłonów.

Koledzy a czy jak będę robił nową instalacje elektryczną w t25 od podstaw to czy muszę stosować te przekaźniki itp ?

*Ps Wcześniej miałem wszystko podłączone bez przekaźników itp, nawet rozrusznik był podłączony tak --> Akumulator - włącznik - rozrusznik i nie było problemu

A dlaczego nie zrobić instalacji takiej jak w fabrycznym oryginale. Przekaźnika i jego zastosowania nie wymyślił głupiec.

#54 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:10

Instalacja władimirec Instalacja będzie robiona całkowicie inaczej i odnowa pod silnik żukowski w t25, nic nie będzie takie jak jest w oryginalnym t25

#55 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 22:09

Instalacja władimirec

Witam biorę się za instalację nabytego ciągnika do wymiany kilka przewodów, nie będę wymieniał całości dobre kable zostaną.
Mam pytanie odnośnie 2 elementów z przeczytanego tematu wynika iż pierwszy el. to od świec żarowych, chcę się upewnić.
Drugi element od czego?

To drugie to regulator napiecia,

#56 Share jan1951

jan1951

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 17:13

Instalacja władimirec proszę jeśli ktoś ma zdjęcia ze swojego albo inne pokazowe odnośnie instalacji. Interesuje mnie właściwe podłączenie alternatora, rozrusznika i świateł , według oryginalnej instalacji z takimi samymi kolorami kabli najlepiej. Czy ten przekaźnik co dałem w drugie fotce podłączać do instalacji jak mam taki alternator jak na zdjęciu czy trzeba go ominąć. Jak na przykładzie podłączyć świecę żarową starego typu? Gzie powinno się przełączać swiatła długie i krótkie? Gdzie włącza się świecę żąrową?

#57 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 18:57

Instalacja władimirec

Instalacja będzie robiona całkowicie inaczej i odnowa pod silnik żukowski w t25, nic nie będzie takie jak jest w oryginalnym t25

To, po co zawracasz głowę jak masz już własną koncepcję. W mojej ocenie mało sensowną .

To drugie to regulator napiecia,

Błędna podpowiedź , to drugie nie jest regulatorem napięcia. Jest to przekaźnik blokady i wyłączania rozrusznika i lampki ładowania. To pierwsze to przekaźnik włączania rozrusznika i bez związku z obwodem podgrzewacza powietrza w kolektorze ssącym.

#58 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 kwiecień 2014 - 09:38

Instalacja władimirec Hari, możesz się pbawić z przekaźnikami, instalacja będzie bardziej bezawaryjna i bez spadków napięcia na wątpliwej jakości wypalających się przełącznikach.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#59 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:51

Instalacja władimirec Jeśli ktoś ma zdjęcia swojej oryginalnej instalacji albo chociaż podłączenia stacyjki i świecy żarowej starego typu lub chociaż innych częsci instalacji bardzo proszę o fotki będę wdzięczny.

@Jaworski_K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:54

Instalacja władimirec nikt nie ma oryginalnej instalacji ? bardzo proszę o fotki jak w/w

@Jaworski_K