Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zablokowana skrzynia biegów case 845

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:07

Zablokowana skrzynia biegów case 845 Czy ktoś wie jak odblokować skrzynie bo ojciec wczoraj zablokował na 3 biegu i dzisiaj dzwonił do mnie abym coś z tym zrobił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zablokowana skrzynia biegów case 845 Dzisiaj, 18:11
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 00:35

Miałem kiedyś taki ciągnik i przez 6 lat nigdy nie zablokowałem w nim skrzyni biegów mimo, że robił dużo i często w bardzo ciężkich warunkach...ale raz dałem się przejechać koledze i ten zablokował skrzynię...nie pamiętam na jakim biegu ale zablokował...odblokowałem ustawiając najpierw dzwignię z lewej strony fotela na pozycję neutralną (luz)...to ta dzwignia,która łaczy funkcję reduktora i rewersu. Po ustawieniu luzu na tej dzwigni dało się złapać luz na dzwigni biegów pod kierownicą. Jeśli masz ten sam model to może Ci się uda w ten sposób.

#3 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 20:17

Zablokowana skrzynia biegów case 845 Niestety u mnie nie ma po lewej stronie dźwigni ani pod kierownica tylko po prawej stronie fotela.dziś próbowałem odblokować skrzynie ale niestety się nie udało.

#4 Share Jacek62

Jacek62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:28

Bardzo często biegi kleszczą się na skutek nadmiernego luzu na wrzutniku biegów .Pisałem o tym na forum -wymontowałem mój wrzutnik i go zregenerowałem we własnym zakresie -wymieniając wszystkie tulejki,sprężynki etc .Koszt nie był duży -roboty sporo-ale efekt jest bo tak to był taki luz że nie wiedziałem jaki bieg wrzucam .Jak już się te biegi zakleszczyły to chyba i tak nie ma innego wyjścia jak zacząć od demontażu wrzutnika -popróbować na gołych dźwigniach ,a jak to nie pomoże to niestety trzeba będzie okręcić górną małą pokrywę.tu zajrzyj kolega ściągał górny dekiel -gdyby to pomogło: http://agrofoto.pl/f...iegów-case-845/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 23:23

Wychodzi na to,że masz model 845 ale w wersji XL...a ja miałem mniej wypasioną wersję i dzwignie biegów były tak jak opisałem. W tym wypadku rzeczywiście trzeba "rwać" podłogę i zdjąć dekiel a po wszystkim tak jak kolega napisał zrobić coś z mechanizmem zmiany biegów bo ta historia może się powtarzać a masz za dużo roboty z rozbieraniem wszystkiego za każdym razem jak Ci skrzynię znów zakleszczy. Powodzenia !

#6 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:08

dzięki za pomoc.idzie zima więc będzie trochę czasu na naprawy.

#7 Share popek007

popek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:05

Kolego wrzuć zdjęcie ułożenia dźwigni bo moze to być sekundowa sprawa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:55

Zablokowana skrzynia biegów case 845 Biegi zablokowany się na 3 biegu a dźwignią od kierunku wyboru jazdy działa bez problemu.mój case to wersja XL.jak będę w domu to zrobię fotkę ułożenia dźwigni biegów.

Dodaj odpowiedź