dy27

Zapalenie wymion u krow mlecznych przyczyny oraz profilaktyka

Polecane posty

dy27    1

Witam,Witam, robię paszę treściwą ze swoich zbóż i dodatkow. Sklad: 150kg pszenżyta, 150 owsu, 150 jeczmieniu, 150 sruty rzepakowej, 20 kg witamiy, 10kg drożdze, 5kg soda, daje tego 4kg/szt/dzien. Do tego idzie kuku i kiszonka z traw i koniczyny. Mam problem z somatyką, prawie kazda krowa ma zapalenie co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturekk    0

ZACZNI OD OBORY  bo pasza nie za bardzo ma wpływ na somatyczne no chyba że dajesz zepsute, spleśniałe ,itp.

 

wentylacja  temperatura w oborze  przeciągi nagła zmiana temperatur zwłaszcza rano jak otwierasz

-wiek krów

-czystość maszyn udojowych zwłaszcza gum

żeby wiecej powiedzieć musiałbym zobaczyć przedewszystkim warunki bytowe krów bo tu jest najwięcej błedów

miałem krowy mleczne w oborze tak zwanej  otwartej i zapalen miałem prawie wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturekk    0

jeszcze jedno dojenie zwłaszcza pod koniec  ,może nie dodajasz  może przeciągasz nie prawidłowy rytm pulsatora

przyczyn może być tyle ze .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

a czy wiek obory ma znaczenie....wetylacjia jest..czystosc gum tez....a podobny problem mam..ale zaczelo sie od upalow...dzis juz opanowany ale koszta sie zrobily...co mozna udoskonalic? budynek starej generacji ale powiedziałbym w miare czysto....co ma nowa obora do starej nie rozumiem ale cos w tym jest...czy w nowych oborach nie ma zapalen???? Rozmawiajac z kolegą mowi ze zapalenia bywaja uciazliwe wszedzie

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikakow79    0

Witaj. Ryzyko wystąpienia zapalenia wymion zwiększa się wraz ze złym poziomem higieny, Ma na to wpływ sam standard obory, higiena udoju i profilaktyka. Wiadomo, ze pewnych kwestii nie da się wyeliminować i pomimo nie wiem jakich starać i tak do takich zapaleń będzie dochodzić. Dobre efekty daje profilaktyczne stosowanie preparatów do higieny wymion takich jak maści i balsamy. Problemy nie znikną, ale trochę się zmniejszą. Polecam sklep internetowy AVITA. Mają bardzo duży wybór tego typu preparatów w bardzo dobrej jakości. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

- sprawdz dojarke, pulsatory, podcisnienie, zawór regulujacy podciśnienie, wymien gumy strzykowe

- higiena krow przed udojem, mycie osobnymi ścierkami lub jednorazowymi+ dezynfekant do wody

- dipping po doju

- dezynfekcja stanowisk

- jeśli spleśniałe kiszonki dodaj do paszy jakiś adsorbent mykotoksyn np. toxisorb

Jak to zrobisz będzie ok ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Ewentualnie może być tak że masz za duże moczniki, jak krowy są prze białkowane to mają komórki somatyczne. Zacznij dawać witaminy od somatyki i powinno pomóc, chyba że Ci się psuje kiszonka to w takim razie komóry będą na pewno, u mnie tak było i pomogło dopiero   toxi- tect (chyba tak to się pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj