Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszcenie baku w Reno.?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BenQ

BenQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:15

Czyszcenie baku w Reno.? Witam ..może i nie ten dział...Panowie czym wyczyścić plastikowy bak w Reno ? W środku jest takie jakby glony ....taka maź .Już 4 razy mi przez to dziadostwo ciągnik się zapowietrzył .Płyn do mycia silników ? Był pomysł z nakrętkami ale to raczej na rdzę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszcenie baku w Reno.? Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:39

Czyszcenie baku w Reno.?

Ja jak myje zbiorniki(a myje ich sporo) to na sam początek wyjmuje zbiornik następnie wsypuje 3-4 garści nakrętek(najmniejsze jakie wrzucam to M12), zatykam wszystkie otwory jakimiś zaślepkami i wlewam jakieś 5-10litrów paliwa po czym ruszam zbiornikiem we wszystkie strony do puki mi się nie znudzi :) Wylewam paliwo oraz wyjmuje nakrętki ze zbiornika, po czym idzie w ruch myjka ciśnieniowa lecz najpierw wyjmuje zaślepki, wsadzam lancę do zbiornika i myję we wszystkich dostępnych kierunkach. Po tym zabiegu znów zaślepiam otwory i wlewam około 2 litrów płynu do mycia silników i około 10-15litrów wody i znów ruszam zbiornikiem we wszystkie strony, potem pukam zbiornik czystą wodą jakieś 3-4 razy. Na sam koniec zostawiam do wyschnięcia i montuje zbiornik w ciągniku.

Edytowany przez johenek, 01 listopad 2015 - 17:41.

KPK Kumurun Team

#3 Share BenQ

BenQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:44

Czyszcenie baku w Reno.? W taki sposób :) ok ..jutro będę coś działał :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:48

Czyszcenie baku w Reno.?

Ja w pronarze też miałem takie jakby "glony" w zbiorniku (metalowym) to udało mi się wyczyścić myjką ciśnieniową ale dobrze że był to zbiornik prawy i lance wkładałem  głównie przez otwór czujnika poziomu paliwa, przez "wlew" bym może wszystkiego nie wypłukał. Przydałaby się wygięta lanca...

#5 Share BenQ

BenQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:50

Czyszcenie baku w Reno.? Ja mam duży zbiornik i tylko otwór wlewu paliwa o średnicy jakieś 10 cm :/ ciężko będzie :) ale zobaczymy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 08:21

Czyszcenie baku w Reno.? wlej dimera nie rozcieńczonego i jak kolega pisał nakrętki wsyp i mieszanie.