Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share unixkasz

unixkasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 09:59

nowy John Deere 6215R, moc 210KM, wersja demo w czasie całodziennych testów z agregatem kuckerling 4m - przy pełnej głębokości - spalił 20l / ha.

Jakieś opinie co do Valtry podobnej mocy i jej spalania?

Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Dzisiaj, 15:54
  •  

#42 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 16:24

Ile spalil? 20l/ha? Ja tyle 8370r spalam! Mam 6210r o mocy 240km i z agregatem Unia Atlas 8m spalam ok 7 do 8 litrow na hektar. Skąd masz te dane?

#43 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 07 listopad 2015 - 17:30

w tym temacie każdy się na wzajem obraża, JD niedobry bo dużo pali niedobry bo dpf niedobry bo płacimy tylko za markę. Jeden z kolegów powiedział że każdy kto kupił jeden ciągnik danej marki sprawdził mu się i kupuje następny i to jest prawda. Darujcie sobie komentarze typu Twój ciągnik to złom..

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 18:59

@up nie każdy

Sporo osób dobiera ciągniki do danej pracy jaką mają wykonywać kierując sie cechami danych modeli/marek  a nie patrzą ślepo na znaczek bo juz taki mają.

do jednej pracy bedzie lepszy jd bo cos czego inny nie ma a do innej valtra, bo wyróżnia sie jakąs cechą która bedzie ułatwiała/usprawniała pracę tym ciągnikiem a inny wybierze np case czy mf bo bedzie potrzebowal ciągnika o takich a nie innych cechach,

#45 Share lukas155

lukas155

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 22:37

Dokładnie TMki to były maszyny, wracając do tematu to teraz jaki byś nie wybrał to i tak nie masz pewności że nie będzie miał jakiejś awarii fabrycznej (kiedyś ciągniki miały prostsza budowę więc i ryzyko było niższe a i części były tańsze). Najlepiej każdym się przejedz i zobaczysz jak chodzi a najlepiej jakby w pracy można go sprawdzić, na hamowni pewnie nie można sprawdzać u dealera :D tak przy okazji bo dziś to rzadkość, które nowe ciągniki mają oddzielny obieg oleju hydrauliki? Wiem że chyba wszystkie valtry prócz skrzyń ht i pewnie ciągle fendt, a reszta?

Co do oleju to oddzielny olej na hydraulikę mają ciągniki JCB, szkoda, że aktualnie moc tych ciągników zaczyna się od 160 KM.
Uważam, że JCB spokojnie dorównuje pod względem jakości wykonania marce Fendt.

#46 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 09:24

to znaczyloby że fendt na jakości strasznie podupadł

#47 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 16:26

Jestem w trakcie testów do tej pory miałem NH T7.210 autocommand, valtra N174 i zetor crystal 160 prace te same , maszyna ta sama, pole ciągle to samo tylko daty się rózniły ale warunki pogodowe bez zmian. Spalanie NH poszedł po bandzie blisko 22 litry na hektar totalna porażka, zetor wyszedł 19 z groszem na hektar ale orane bardzo powoli bo połówka wyżej już pokazywał spalanie ponad 20 to przedstawiciel gonił zeby jechac wolniej, a valtra co prawda silnik 4 cylindry ale moc podoba bo w okolicach 160 koni i wyszał 12 z groszem litrów na hektar, na dniach ma byc JD i MF  takze zobaczymy co te pokażą no i jak pogoda pozwoli wisienka na torcie czyli fendt ;)

#48 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 16:50

nh sporo

na jakich obrotach i z jaką prędkością chodziły ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 21:07

to była orka i zwykle staralismy sie 9 km/h pług 190 cm orki z przedpłuzkami orka w granicach 26-30 cm. pole po zniwach zgruberowane. A zetor orał z prędkościa 7 km/h obroty zetora w okolicy 1700-1800. NH miał wprowadzona predkośc 9 km/h a obroty różnie od nawet 1300 do 1700 w ciezszych momentach. Valtra obroty cały czas 1600.

#50 Share unixkasz

unixkasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 23:02

tak jak napisałem, JD 6R spalił podczas całodziennych testów 200l paliwa , agregat był puszczony na pełną głębokość, wykorzystanie mocy silnika podczas tych testów 95%, zagregatowane ~10 ha.

Ile spalil? 20l/ha? Ja tyle 8370r spalam! Mam 6210r o mocy 240km i z agregatem Unia Atlas 8m spalam ok 7 do 8 litrow na hektar. Skąd masz te dane?

#51 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 11 listopad 2015 - 09:40

Pełna głębokość to znaczy ile, 5cm czy może 30cm.

#52 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:56

MF nowe nie miałem styczności

JD - sąsiad pracuje na nowym John Deere 6115RC full opcja + tur John Deere + tuz . Chwali traktor ale też ma kilka minusów jak sam zauważył maska przy pracy z turem ogranicza widoczność co wymusiło montaż kamery na turze oraz przy podczepianiu maszyny do tuz. Spalanie średnie jak na 115 km lecz trzeba mocno kręcić silnikiem. Z plusów to ergonomia w kabinie i skrzynia power quad miękka resorowana oś w transporcie nie męczy podczas jazdy. Minusem jest też cena 320 tyś .Sporo jak za traktor o tej mocy.

Valtra - Miałem styczność z modelem A82 oraz A85 . Do pola się nie nadają . Dobry traktor do ładowacza i prac pomocniczych w gospodarstwie. W transporcie sporo palą . A85 z ładowaczem i 2 przyczepy DB6 załadowane nawozem trzeba mocno bujnąć a jak widzi górke to już zdycha. Spalanie z takim zestawem 17-19L. Minusem jest też kabina - mało miejsca. Plus za prostotę. Zero zbędnej elektryki.
Znajomy pracuje na Valtra N92 HiTech + tur Quicke N113 full opcje. Przy tej pierwszej N92 na 94 mtg zepsuła się skrzynia. Serwis stwierdził wadę fabryczną.
Świetnie radzi sobie z ładowaczem oraz przy pracy z kosiarką i zgrabiarką. Z prasą pasową NH nie dała rady. W N113 przez czas użytkowania nagminne psucie się elektroniki . Spore spalanie. Plus za skrzynie. Nowa N113 cena 280 tyś zł N92 220tyś zł
Steyr -dobre traktory . Jak narazie mało ich ale dobre opinie. za 240 można wyrwać z dobrym wyposażeniem.

Pod uwagę możesz też wziąść Fendt 211 312 ceny podobne. Lub Lidner Geotrac Albo DF 5140 który nie ma zbędnych dpf i scr.

Prawda jest taka że wszystkie ciągniki z silnikiem 4 cylindrowym powyżej 100 koni są żyłowane będą sporo palić i nie będą tak żywotne jak 6 cylindrowe

Kolego gratuluje sąsiada ze ma takie plecy iż John deere zrobił ciagnik specjalnie dla niego gdyż w normalnej ofercie nie ma ciągnika 6115 rc a on takiego kupił, gratuluje.

#53 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 11 listopad 2015 - 21:42

Kolego gratuluje sąsiada ze ma takie plecy iż John deere zrobił ciagnik specjalnie dla niego gdyż w normalnej ofercie nie ma ciągnika 6115 rc a on takiego kupił, gratuluje.

Owszem  kolego masz rację   moje nie dopatrzenie  jest to model  6110 RC   

https://www.deere.pl...rc/6110rc.page?

#54 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 10:22

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Mam 100 rc bez tura dałem 215 netto a kuzyn z tuzem za 110 rc dał 234 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 12 grudzień 2015 - 21:41

Ferguson 5600- świetna widoczność do przodu, w kabinie wygodnie wszystko rozmieszczone, niektórzy narzekają na spalanie. Ewentualnie zawsze możesz poczekać na nowego 5700.

John Deere 6M- praktycznie to samo co stare 6020 Premium, jedynie deska rozdzielcza się zmieniła, reszta bez zmian. Szału nie ma, DPF zamula, jakościowo białoruśka. Dziwi mnie że ludzie chcą to kupować bo po 300 godzinach potrafią dostawać niezłego okresu olejem. R-ki zresztą nie lepsze. Do niewątpliwych zalet można zaliczyć świetnie przemyślany panel boczny, łatwy do ogarnięcia. Minus- kabina dla niektórych ciasna ale do przeżycia.

Valtra- pracowałem w te wakacje na N111, A92, T191, T160 i T131h, wszystkie wersje w HiTech i zastanawiam się co za baran to konstruował. O ile położenie dźwigni biegów dosyć poręczne (do minusów zaliczyłbym że "jest ciasno", czyli krótkie skoki pomiędzy biegami i trzeba to wyczuć) to reszta poukładana chyba "na kogo padnie na tego bęc". Podnośnik ciut daleko, siedzi się prawie że bokiem, gaz ręczny też dziwny w obsłudze (nie ma wajchy tylko pokrętło i klawisz aktywacyjny), wajchy hydrauliki też w dziwny sposób ułożone w stosunku do innych marek. Silnik? Jego moc czuć dopiero jak się depnie, czyli to oznacza ciągłe piłowanie. Rozpędza się mulasto, ale jak już złapie to idzie. 3 gary od tej marki odradzam- głośne dziadostwo które szybko się męczy gdy idzie ciężej. W nowych N4 i T4 jest też nowy podłokietnik ale w przeciwieństwie do @LukaszC5 powiem inaczej- projektował go sadysta. Jest kompletnie nielogiczny i nie przejrzysty. Co do wykonania to o ile skrzynia HiTech jest nawet fajna i nie chodzi ze zbędnym jękiem, to wnętrze kabiny wygląda jakby pijany fin wpadł do środka i wystrugał je siekierą. Plastiki może najgorsze nie są ale najlepsze też nie.

Steyr- niektórzy mówią że w mniejszych budach czuć brak mocy (za duża buda do za małego silnika) ale że model który podałeś jest bliźniakiem T6.165, to porównam go do tego co ma mój kolega (ma T6 właśnie). Ciągnik jest niczego sobie, na brak mocy nie narzeka, problemów nie robi a 1500 godzin ma już ukręcone w drugi rok. Co do różnic w stosunku do reszty to od serwisanta wiem że Case i Steyr są niby ciut lepiej wykonane i rzekomo mają mieć większy porządek z kablami, czyli w NH kable pod dachem idą luzem i byle jak, a w Case i Stryjku mają iść ładnie poukładane wiązkami.

Ogólnie z tego co wymieniłeś to jeżeli ten traktor ma nie pracować z ładowaczem to chyba najlepszy by był Steyr. Jest wygodny i przemyślany no i jako jedyny ma 6 garów które pracuje bez EGR i DPF, a jedynie z SCR (ad-blue). Jak się dogadasz z serwisem to i SCR Ci wyłączą po gwarancji. Cenowo taniej wyjdzie Cię Case a najtaniej NH. Do zalet wybrania CNH należało by to że 6 garów to i solidniejszy byk do cięższej roboty. Z własnego doświadczenia raczej sceptycznie odnoszę się do JD (mamy na zakładzie 5 sztuk i jeżeli to ode mnie by zależało to zamiast R-ki wybrałbym coś innego) i Valtry (pracowałem i nie chcę tego znać, nawet koledzy podzielają moją opinię że za tą kasę to powinno być dużo lepsze). Alternatywy w tej mocy... Deutz-Fahr serii 5 w tej mocy jest ciut mały, jeśli już to Agrotron 6120.4 ale w nich podobno czuć że trochę brakuje mocy przyjeździe z ciężkim ładunkiem, Lindner jest chyba najlepszy jakościowo na rynku, taka perełka dla konesera ale cenowo nieciekawie by wypadał, Fendt to drogie i przereklamowane wyjście... Ewentualnie Claas Arion 400 ten nowy. Dosyć przyjemny ciągnik, choć według mnie kabina ciut mała.

Wybór i tak ostatecznie należy do Ciebie.

Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Dodaj odpowiedź