Joda

Pług do Zetor12145

Polecane posty

Joda    0

Witam! 
Mam dla was zasadnicze pytanie!

Mianowicie mam zamiar zakupić obrotowy pług do mojego traktora - Zetora 12145

Dlaczego obrotowy? - bo mam szerokie pola i chodzi mi najbardziej o zaoszczędzenie czasu :)

I tu pada pytanie jaki pług wybrać. Raczej nastawiłem się na jakiś nowy zachodni pług...

Mam na oku Kuhn master 113 oraz troche wiekszy model Kuhn master 123

Chciałem się zapytać czy ktoś posiada może podobny zestaw?

Czy Zetor dałby sobie radę z nimi i który pług by się po prostu lepiej nadawał do mojego Zetorka :)

 

 

(Słyszałem, że wytrzymałość ramy znacznie różni się między tymi modelami i chcę się upewnić czy to prawda czy nie)

 

P.S. Posiadam gleby 4 i 5 klasy (piaski) i raczej stosowałbym głęboką orkę

 

Z góry dziękuję za rady :)
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

Ten traktor pownien na 90 procentach ładnie pracować z plugami 4 skibowymi przy 1614 mam 5 skib klasa ziemi 3 lub 4 pracuje się idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez rolnik0987654321
      Witam mam pytanie przymierzam się do zakupu siewnika do kukurydzy, wchodzą trzy siewniki w grę . 
      1. KUHN Maxima 2 
      2, Monosem NG plus 4
      3. Gaspardon MTE 6 rzędów 
      Moje pytanie jest do khuna chodzi m i o wagę siewnika bo przedstawiciel powiedział  ze 4-ka warzy około 1,5 tony co jest mi ciężko uwierzyć . i drugie pytanie chodzi o te koła napędowe tylne do nawozu podobno pękają mocowania tych kół i czy New holland T6.120 da rade z tym siewnikiem .  Jeżeli ktoś posiada dany siewnik proszę o odpowiedz 
    • Przez roljan
      Jestem nowy na forum więc jeśli temat jest w złym miejscu to przepraszam. Witam wszystkich serdecznie. Mam problem, od kilku lat użytkuje kombajn wspomniany w tytule. Od tegorocznych żniw zaczęły się problemy. hill master przestał działać (nie można podnieść kombajnu na zawieszeniu), rura składa się i rozkłada tylko na pełnych obrotach bardzo powoli, młocarnia również uruchamia się dopiero przy pełnych obrotach (zawsze uruchamiała się na niższych obrotach), problem był również z podnoszeniem motowideł, nie ruszały nawet na pełnych obrotach chyba ,że jednocześnie wciskało się klawisz od podnoszenia podajnika pochyłego i od podnoszenia motowideł- wtedy podnosiło się je normalnie. Czy ktoś miał podobny problem? Może ktoś wie gdzie leży przyczyna lub gdzie jej szukać? dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
    • Przez everto
      witam
      zakupiłem ostatnio wycinak kuhn z windą. chciałbym przerobić go na tura. moje pytanie brzmi jak podłączyć przewody (przez rozdzielacz lub bez) żeby obsługiwać go 3 sekcją od tura? 
      btw winde odrzuciłem, nie potrzebna mi na tura. ktoś juz tak przerabiał ? da sie wogóle tak czy jednak musi być ten rozdzielacz i obsługa ramienia za pomoca dzwigni w rozdzielaczu ?może chaotycznie opisałem ale mam nadzieje ze ktoś ogarnia o co mi kaman xd
      btw2. zdj zapozyczone z neta, ale wycinak jest ten sam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj