Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana uszczelniaczy w siłowniku

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:13

Aleś wymyślił bzdurę.

http://brydexb.pl/fotki/o624d.jpg

https://www.stasto.e...RT125100_PL.pdf

Edytowany przez seweryn20, 04 listopad 2015 - 20:18.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana uszczelniaczy w siłowniku Dzisiaj, 03:53
  •  

#22 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:23

Żadne bzdury zobacz siłowniki z lubania np.siłownik wspomagający podnośnik MF Ursus kiedyś były skręcane w tej chwili są całe wyspawane 

Edytowany przez ASOGCURSUS, 04 listopad 2015 - 20:28.

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:28

Drugi link. Nie trzeba? Tłoczyska nie wyciągniesz bo ma zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem. 

W zetorze 5340 góra cylindra jest nakręcana, uszczelniona oringiem. Musisz rozebrać inaczej się nie da.

KPK Kumurun Team

#24 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:39

Przyjrzyj się uważnie na schemat w drugim linku. Na nurniku jest pierścień zabezpieczający (drut). A otwór o którym pisałem wcześniej jest oznaczony literką E. Seweryn20 zapewniam cię, że się da bez rozcinania.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:50

Przecież ja nie pisałem nic o rozcinaniu. W zetorze nurnikowe są rozkręcane albo zabezpieczone drutem, podnośniki typowe słupki są rozkręcane od strony tłoczyska lub wykręcany jest cylinder z podstawy. Takich przykładów jest masa. Tłoczyska w siłownikach  nurnikowych a przynajmniej w większości są zabezpieczone przed całkowitym wysunięciem. Żeby wymienić uszczelnienie trzeba zdemontować chociaż jedną stronę cylindra.

Możliwe że jest pospawany w całość i nie pisałem że tak nie może być  ale to nie znaczy ze da się go rozebrać bez rozcinania.

Edytowany przez seweryn20, 04 listopad 2015 - 20:51.

KPK Kumurun Team

#26 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:59

escha czyli według ciebie siłownik jest zabezpieczany od  środka ?tak rozumiem .Tylko wytłumacz mi proczę jak usuniesz pierscień ,który jest dopasowany do gładzi cylindra ,jego demontaż to powiedzmy formalność nieważne jak byle na wierzch wydobyc ,lecz jak go zamontować z powrotem  przecież sie odkształca w trakcie wsuwania i zniekształcony rysze gładź cylindra ,czy nie mam racji?

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:05

W nurnikowym nie wszystkie mają pierścień dopasowany mniej więcej do średnicy wewnętrznej cylindra. Siłownik zetora o którym mowa ma tylko seger na końcu z dosłownie drutu który zabezpiecza przed przypadkowym wysunięciem tłoczyska. 

W np. lewarkach popularnych starych słupkach koniec tłoczyska ma większą średnice i opiera się na przewężeniu cylindra. To zabezpiecza przed całkowitym wysunięciem. Wyjąc się go da tylko odkręcając cylinder od podstawy.

Może są nurnikowe nie posiadające zabezpieczenia w których tłoczysko da się bez problemu wyjąc nie demontując nic wcześniej ale ja takiego nie widziałem. I temu nie można pisać że w nurnikowych jaki by nie był nie trzeba nic demontować bo to bzdura. 

KPK Kumurun Team

#28 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:21

Siłownik jest zabezpieczony od środka przed całkowitym wysuwem (wypadnięciem nurnika).

#29 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:31

odpowiedz na moje pytanie?,jak go zabezpieczysz powtórnie?

#30 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:35

Pierścień nie jest dopasowany do gładzi cylindra ponieważ w siłownikach  nurnikowych cylinder to tylko zwykła rura z dospawanym  kołnierzem (mniejszym od cylindra-rury) z rowkiem na taśmę prowadzącą , właściwy uszczelniacz oraz zgarniacz  brudu. Starsze siłowniki miały ten kołnierz przykręcany lub mocowany na drut na zewnątrz cylindra. Seweryn, znam budowę lewarków i innych siłowników, ale jest to temat o siłowniku w Zetorze i taki właśnie z drutem wewnątrz siłownika na nurniku przerabiałem to u siebie. Też początkowo sądziłem, że jest zaspawany ale po dokładnych oględzinach doszedłem do właściwej diagnozy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:40

To ci mówię że nie wspomniałem nic o spawanym siłowniku tylko o tym że powinien być rozbierany w jakikolwiek sposób. Skąd ci się to wzięło pojęcia nie mam.

A elaborat napisałem bo ASOGCURSUS stwierdził że nic nie trzeba rozbierać i do niego to było skierowane.

KPK Kumurun Team

#32 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:40

W odwrotnej kolejności od rozbierania. Przez ten otwór gdzie jest przykręcony wąż hydrauliczny śrubokrętem przy odrobinie cierpliwości i szczęścia na pewno to założysz. 

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:45

Zależy w jakim. W 5340 nie ma najmniejszej szansy. Zdeformujesz go i tyle. Dla tego jest rozbierana góra siłownika. I tak ma większość nurnikowych. Coś się odkręca.

KPK Kumurun Team

#34 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:50

Ok znam jego budowę ,ale to co opisujesz jest dla mnie nie realne niestety ,wprowadzasz zabezpieczenie (drut ) przez otwór fi 22 nawet opcja najprostsza i standardowa  ,drut trzeba wygiać w kierunku przciwnym do tłoczyska (odkształcasz go) i nie wmowisz mi ze on po wcićnięciu się zaciśnie na tloku ,chyba ze jest tak tam ciasno że nie wyskoczy z prowadzenia ,lecz to powoduje rysyanie gładzi cylindra . ponadto nie do załozenia gdy bedzie ciasno spasowany

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:53

On raczej ma na myśli zdjęcie go i zostawienie w siłowniku.  Nie widzę tego za skarby świata. Dziurka nie ma nawet 10 mm. 

KPK Kumurun Team

#36 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:59

Jak go zostawi w siłowniku to go nie poszuka w objetości cylindra ,a skąd go dopiero zacisnąć ,to lepszy byl by zwykły seger tylko jakie szczypce do niego ? :P

#37 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:32

Pierścienia (drutu) nie wyciągasz na zewnątrz. Wyobraź sobie jakbyś ściągał obrączkę z palca przez ten mały otwór śrubokrętem.

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:07

No właśnie tego sobie wyobrazić nie mogę. W siłowniku 5340 jest to ciężkie do zrobienia i po wyjęciu tłoczyska.

KPK Kumurun Team

#39 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:13

Zakładając że się uda to i tak go nie zabezpieczy ponownie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:19

Nie wiem, nie wnikam. Ja z takim siłownikiem się nie spotkałem. Możliwe że są a sam seger jest zrobiony tak by łatwo było go zdjąć przez króciec zasilający.

W każdym razie uważam że jeśli ktoś już robi taki siłownika zaspawany to na moje oko to jakiś wynalazek producenta idącego na łatwiznę.

KPK Kumurun Team