Karol82SA

Ładowarka

Polecane posty

Karol82SA    4

Witam planuję zimą skonstruować ładowarkę typu SAM. Do pomocy przy bydle co prawda tur jest ale nie wszędzie wejdzie. A więc do rzeczy pytanie jest takie czy dane podzespoły się zgrają ze sobą oczywiście jakąś przystawka w razie konieczności będzie.

 

1.Silnik Deutz Fahr F4L912 z kombajnu m660

2.Skrzynia biegów MF 255

3.Tylny most od wózka widłowego GPW 2007

4.Most przedni UAZ

5.Rozdzielacz hydraulik CLAAS Protector ew.od cyklopa

6.Siłownik wydźwigu koparka JUMZ

 

Co sądzicie o tych elementach do budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

@Wojtal24 ja piszę to czy  da się zespolić dane podzespoły głównie skrzynia silnik  ale jak masz już pisać to pisz konkretnie to z czym związany jest temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

takie zestawienie będzie kłopotliwe. 1 połączyć silnik ze skrzynią. pewnie będziesz chciała zachować oryginalne sprzęgło od 255 czyli potrzebna była by przystawka łącząca skrzynie z silnikiem. 2 dwa różne mosty czyli dwie różne prędkości obrotowe. tu bedzie problem ze zgraniem ich. najprościej jakby były 2 takie same lub tylko jeden napędowy. cała reszta jak siłowniki czy rozdzielacz, pompa nie ma wiekszego znaczenia skąd pochodzą. tu jest tylko kwestia jak rozwiązać napęd pompy


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

a które z wymienionych przez ciebie części posiadasz??? bo jeśli wszystkie to najlepiej przymierzyć silnik do skrzyni, i zobaczyć co pasuje a co nie, jaką przejściówkę trzeba zrobić, i tak dalej z kolejnymi częściami

natomiast jeśli części tych nie posiadasz, a zamierzasz kupić, to mówię ci od razu że to nie ma sensu, bo koszt wymienionych przez ciebie części to pewnie jakieś 7-10tys.zł, lekko licząc, a do gotowego produktu nie masz nawet połowy części, a za 20tys.zł można kupić coś fabrycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jeśli nie masz tych części nie pakuj się w takie coś jak mówią koledzy problemy łączenia silnika z skrzynią napędową oraz mostem uaza przez  co następny problem podłączenia pompy bo brak mostu od ferdka gdzie jest pompa. Nawet jeśli byś to połączył  to było by długie przez co na pewno nie zrobiłbyś łamanej co straciłoby wiele na zwrotności .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie wiem ile chcesz żeby to miało udźwigu ale jak mówisz że masz pewne miejsca trudno dostępne to ja był zakupił jakiś mały ciągnik i łyżkę na jakimś widlaku  i wszędzie wjedziesz i mało roboty jak z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

Tura to ja mam na Pronarze ale nie wszędzie się wciśnie. No jest wózek widłowy  (oś jest zapasowa) no myślałem zakładać wywrotnicę ale nie wiem czy ładowarka nie zdała by lepszego wyniku. A tak przy okazji jeśli ktoś posiada ładowarkę niech coś o niej napisze głównie z mniejszych. Ale jeszcze jedno pytanie jaką oś byście polecali do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

koledze chodzi o mniejszy ciągnik, a nie byka 80KM

popatrz nad coś typu Iseki, Yanmar, często są z ładowaczem fabrycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

@bratrolnika przeglądałem ogłoszenia ale nic sensownego. Znaczy Pronar wchodzi do obory ale ze zwrotnością jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem to najprościej i najtaniej kupić ciągnik. Kup 30-tkę, zwęż rozstaw jak w sadowniku, odwróć mechanizm różnicowy, zamontuj wspomaganie i wysięgnik typu tur na tył. Będziesz miał zwrotną maszynkę niewielkim nakładem pracy. Na yt jest tak przerobiona 60-ka. Moim zdaniem wyjdzie najtaniej. Ja zacząłem budować miniładowarkę. Oprócz ceownika na ramę nie miałem nic a zbudowanie jej dotego stanu jak w galerii kosztowało mnie już ze 4-5 tyś. Musiałbym sprawdzić zapiski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

@Thomas2135

 

Raczej nie będę budował a kupię jakąś orginalną nawet teraz bym nic nie zrobił reką w gipsie.Myślę nad takim sprzętem jak Weideman Schaffer.No nie jest to nagle ale przydało by się.A jeszcze kombajn no ale to to chyba w tym roku będzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj