Polecane posty

patryk741    31

witam wszystkich użytkowników na wstępie chciałbym żeby administrator strony przeniósł to gdzie trzeba. jest to mój pierwszy temat. otóż mój problem polega na tym ostatnio wymieniłem sobie halogeny tradycyjne na halogeny led i gdy są włączone i zostanie włączone radio radio z lat 90 to w głośnikach słychać takie brzeczenie/buczenie i różnego rodzaju dźwięki jest to bardzo irytujące i chciałbym to naprawić i tu moje pytanie wie ktoś jak to naprawić ? dziękuję bardzo za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakłócenia powstają gdzieś pewnie chodzi o częstotliwość pracy 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dlaczego administrator ma robić coś co Ty powinieneś zrobić?  Nie potrafisz sam pomyśleć i umieścić tematu we właściwym dziale? Co do Twojego problemu to można to naprawić wymieniając lampy na porządne, w których przetwornice nie sieją zakłóceniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wymień je na porządne i przestanie zakłócać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, bez obrazy, ale o elektronice nie masz zielonego pojęcia, a chcesz się zabierać za likwidację zakłóceń? Moja wiedza przewyższa Twoją milion razy, a i tak nie podjąłbym się tego zadania. Możesz spróbować kupić filtr na zasilanie radia, ale szczerze mówiąc nie wierzę żeby pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Kolego, bez obrazy, ale o elektronice nie masz zielonego pojęcia, a chcesz się zabierać za likwidację zakłóceń? Moja wiedza przewyższa Twoją milion razy, a i tak nie podjąłbym się tego zadania. Możesz spróbować kupić filtr na zasilanie radia, ale szczerze mówiąc nie wierzę żeby pomogło.

 

Kilkanaście lat temu coś takiego zamontowałem w samochodzie i jak radio trzeszczało od wentylatora to po zamontowaniu nic się nie zmieniło poza stanem w portfelu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic z tymi zakłóceniami nie zrobisz. Tanie lampy tak mają i tyle.


Kilkanaście lat temu coś takiego zamontowałem w samochodzie i jak radio trzeszczało od wentylatora to po zamontowaniu nic się nie zmieniło poza stanem w portfelu.
No widzisz, nic nie dało mimo tego, że wentylator zakłóca na dużo niższej częstotliwości. A co dopiero przetwornice w lampach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajgor94    9

kolego wyżej, widzisz że chłopak nowy to zamiast pomóc to się chwalisz co to nie ty... co do tematu to chyba faktycznie lepsze ledy trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Czasami może pomóc pociągnięcie zasilania i masy dla lamp z zupełnie innego punktu niż radio. Być może masz antenę zbyt blisko LEDów.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak napisałeś: może. Może wystarczy zmienić punkt zasilania, może wystarczy zmienić mocowanie anteny, a może lepiej ją umasować, a może jeszcze milion innych rzeczy. To jest tylko gdybanie, a temat nie do opanowania przez laika.

noo tak kiedyś myślałem ale nwm co ale i wiem moja widza nie powala i dziękuję temat można zamknąć

A sądząc po stylu pisania i braku interpunkcji mamy do czynienia z gimnazjalistą więc...

kolego wyżej, widzisz że chłopak nowy to zamiast pomóc to się chwalisz co to nie ty... co do tematu to chyba faktycznie lepsze ledy trzeba

Chciałem tylko pokazać, że temat zakłóceń to nie jest prosta sprawa. Nawet doświadczeni specjaliści np. od car audio wykładają się w wielu przypadkach bazując na markowym sprzęcie, a co dopiero na chińszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

elektotechnik ma rację jeszcze gościu ojcu traktor zjara bo sobie bajerów chcę założyć jak się nie zna to niech wezwie fachowca


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

podjedz do kogos co zaklada cb radia i kup sobie filtr moze pomoze ale nie koniecznie a najlepiej radio bezposrednio do akumulatora . co do elektrotechnika to ty chyba wyzej srasz niz dupe masz takie moje zdanie o tobie . poto jest forum zeby laik dowiedzial sie jak domowym sposobem cos naprawic bo jesli byl by fachowcem to zarejstrowal by sie na forum inzynierow co robia wysiew ziemniaka a jesli niewiedzial gdzie umiescic temat to wydaje mi sie ze modelatorowi korona z glowy nie spadnie jak przeniesie temat we wlasciwe miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki jesteś mądry? To np. zaprojektuj PCB pod moduł RF 433 Mhz. Ja Ci wszystko na forum napiszę jak masz to zrobić, podam Ci schemat itp. I gwarantuję Ci, że nie dasz rady tego zrobić, nawet z pomocą wszystkich for internetowych w tym kraju. A skala trudności w pozbywaniu się zakłóceń jest mniej więcej taka sama jak zaprojektowanie wspomnianej PCB. Jedno i drugie dla laika niewykonalne. No dobra, trochę przesadziłem z tą częstotliwością 433 Mhz. Nawet nie dałbyś rady zaprojektować PCB do wzmacniacza mocy m.cz. na specjalizowanym układzie scalonym. Więc na przyszłość się nie wymądrzaj tylko udziel rzeczowej odpowiedzi co ma zrobić. Bo o filtrze napisałem już wcześniej, a Ty tylko powtórzyłeś moje słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

Pany założyłem do kombajnu na dach ledy (pewnie made in china )pojawił się taki problem że teraz radio trzeszczy ale tylko radio jak włączę płytę to jest ok. i teraz nasuwa się pytanie czy i jakie filtry założyć (cztery kable zasilają 6 reflektorów ) chyba że pomoże sam filtr na radio.co wy na to. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

miałem to samo w traktorze dałem za lampy ok 70 zl za sztukę więc jakieś super badziewne nie były tak mi się wydaje ale jeszcze chciałem wymienić radio i wymieniłem je i teraz wszystko działa jak należy (Stare radio było z poprzedniej epoki ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

radio sony a ma z 12 lat.po za tym kupując lampy za 70 zeta raczej wiadomo ze to chinole .tylko teraz co zrobić nowe radio czy filtr a jak tak to jaki i gdzie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zakłócenia przenoszą się przez zasilanie, czy zakłócany jest sygnał radiowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

chyba przez sygnał radiowy bo jak gra płyta to jest ok. antena od radia 40 cm od lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam.
      Obecnie rewers jest mechaniczny na linkę i pytanie czy da się jakoś przerobić żeby podłączyć elektryczny siłownik przy skrzyni biegów. Tak żeby zmieniał on kierunek jazdy oczywiście sprzęgło trzeba nacisnąć ale żeby nacisnąć guzik i się zmieni kierunek jazdy? Czy może jakieś inne rozwiązanie było by lepsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj