Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alima bis vs Sipma Zefir- opinie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wiecik

wiecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 październik 2015 - 18:05

Alima bis vs Sipma Zefir- opinie Witam

W najbliższym czasie planuje zakup rozrzutnika obornika a dwie maszyny które wpadły mi w oko to Alima bis Evo 6t oraz Sipma Zefir 6t. Zastanawia mnie czy jest to dobry wybór. Obydwie maszyny są jednoosiowe, w stosunku do ceny tańsza jest Sipma ale jak to odnosi się do niezawodności. O Alimie bis słyszałem dobre opinie. Jakie są wasze opinię i doświadczenia z tymi modelami. Rozrzutnika pracował by z traktorem o mocy 80km.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alima bis vs Sipma Zefir- opinie Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share darfarm

darfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 październik 2015 - 07:10

ciężki wybór kolego sprawdź sobie zapotrzebowanie mocy każdego z tych modeli. Moim zdaniem Alima robi bardzo dobre jakościowo paszowozy, myślę, że ich rozrzutniki są również równie dobre i przemyślane. Sipmę widziałem raz u dealera i raz podczas pracy to też niczego sobie ładnie, równiutko rozrzucała. Ja do tego porównania dorzuciłbym jeszcze Metaltech RO6, Unia Apollo 6. 

#3 Share wiecik

wiecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 październik 2015 - 08:33

Alima bis vs Sipma Zefir- opinie Dziękuję za odpowiedź. Uważam że obydwa modele są dobre lecz bardziej przemawia do mnie Alima. Metaltech ro 6 i Unia Apollo 6 to maszyny o półkę wyżej jakościowo ale także cenowo☺ choć nie zaprzeczam że każdy ma swoje plusy i minusy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 31 październik 2015 - 10:56

Alima bis vs Sipma Zefir- opinie Ja też mam zamiar kupić Alima bis evo spreader tylko że 16 jest on bardzo wygodny do załadunku, według mnie mają one solidną konstrukcje i przekładnia jest mocna a to bardzo ważny atut i na dodatek niemieckiej firmy Rogelberg więc nie zastanawiaj się nad sipmą tylko kup Alime.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share darfarm

darfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 październik 2015 - 12:59

jest jeszcze rozrzutnik Daf Agro Magnum w podobnej cenie jak Sipma, a ogólnie to z każdego z powyższych rozrzutników będziesz zadowolony pod warunkiem, że o niego zadbasz. Obowiązkowo po skończonych pracach dokładnie wyczyścić skrzynie z obornika, umyć maszynę, przesmarować a puźniej to ropownicę i do dzieła na koniec najlepiej pod dach.