Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agromasz po4 ażurowy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:02

Agromasz po4 ażurowy

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem pługa agromasz po4 z odkładnicami ażurowymi i teraz moje pytanie jak on sobie radzi na ziemiach srednich murszowatych. Obecnie orze pługiem unii z pełnymi odkładniami i lepi sie do tego stopnia że ciągnik ma dwa razy ciężej i nie odwraca skiby tylko "redli". Od razu pisze że nie biore pod uwage wypowedzi typu "kup zachodni" oraz postów bez uzasadnienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agromasz po4 ażurowy Dzisiaj, 16:19
  •  

#2 Share Tomi1605

Tomi1605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:28

Agromasz po4 ażurowy Cześć mam rabewerka na ażurach 4 obrót i różne gleby od gliny po piach i ciągnik ma o wiele lżej o żadna glina się mi nie lepiej a wręcz kruszy się jeszcze.Jesli pasuje Ci ten pług pod twój ciągnik to śmiało go możesz kupić.Pozdrawiam

#3 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 22:06

Agromasz po4 ażurowy

Mam plug o jakim piszesz od jesieni. Sprawdza się i na I klasie czarnej i na borowinie gdzie wyorują się grudy wielkości dyni a ścinacze skiby prostują sia pod ich naporem.

Załączone miniaturki

• WP_20151011_14_22_52_Pro.jpg
  • WP_20151011_14_24_35_Pro.jpg

#4 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 08:33

Agromasz po4 ażurowy

A jak z budową takiej odkładni, są tam wymienne pojedyncze listwy czy tak jakby pełna odkładnia z powycinanymi płaskownikami (listwy stanowią jedną całości i nie można wymienić ich pojedynczo)?

Edytowany przez Ziel, 04 listopad 2015 - 08:34.

#5 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 22:56

Agromasz po4 ażurowy Pytasz powaznie? Ta dróga opcja.

#6 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 08:49

Agromasz po4 ażurowy

mam jeszcze jedno pytanie czy dokladnie przewraca skibę i pole jest rowne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 22:35

Agromasz po4 ażurowy

Miałem do czynienia z takimi pługami jak:

lemken opal ażur 4x45, Kverni 150B 4x45, unia ibis 4x42, akpil zagonowy mix 40 5x50, kilka starych grudziądzy, i Agromasz PO4 (czyli kopia Kwerni 150B).

ale do rzeczy: na borowinie o której pisałem wyżej nigdy nie będzie idealnie, myślałem że ścinacze skiby się odegną i tak zostaną ale wracały do swoich pozycji więc stal nie jest zła, na pagórkach 40 stopni nachylenia też nie oszukasz fizyki pod górę jest inaczej niż z góry, ale na równym polu (jakich mało) przy prędkości 8 km/h jest bardzo dobrze, mam go rozstawionego na 4x45 i na 1h wychodzi 15-16 litrów przy głębokości 27cm.

I jeszcze jedno. On jest w całości skręcany jak Kverni. Gdyby coś się uszkodziło wykręcasz i wymieniasz bez spawania nawet ramę. Dokładanie korpusu też bezinwazujne na wsówkę do środka ramy

#8 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 10:35

Agromasz po4 ażurowy

Dzieki za informacje chyba będziemy brać własnie takiego jak ty masz a czy sie sprawdzi pewnie będe wiedział po przyszłych żniwach. Głównie przemawia za nim cena i według mnie solidna robota, mam już agregat talerzowy i siewnik z tej firmy i spawy może nie idealne ale wystarczająco dokładne.

#9 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:29

Agromasz po4 ażurowy Z tego co wiem to rama jest z szwedzkiej stali, nawet na ich filmie widać, że stal pochodzi z firmy ssab. też miałem brać na ażurach, ale z racji tego ze spory areał to kukurydza to wziąłem pełne bo lubi się pchać jak jest mokro pomiędzy listwami . następna wada jest taka, że w polskich plugach listwy są niewymienne.

#10 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:41

Agromasz po4 ażurowy

Nie mam ciężkich ziem ale średnie i lekkie, problem w tym ze są tłuste jak jest wilgoć i twarde jak skała jak jest sucho dlatego wybieram ażur bo pełne odkładnie sie zalepiają.

#11 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 12:51

Agromasz po4 ażurowy

Pytasz powaznie? Ta dróga opcja.

Czyli lipa bo lepiej jest wymieniać pojedyncze listwy. Jeśli się wyginają scinacze skib to co to za stal? Alla plastelina??

Bo ziemia raczej nie cieżka skoro 110km lata z takim pługiem gdzie u mnie 130 miało problemy.

btw nie wiem czy to prawda ale wbrew pozorom ażur idzie ciężej od pełnej odkładni, zaletą za to jest że kruszy przy odwracaniu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 09:55

Agromasz po4 ażurowy

Ażur idzie lżej od pełnej bo ma mniejsza powierzchnie tarcia.