Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wąski podbierak czy szeroki

107 odpowiedzi na ten temat

#81 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:18

Wąski podbierak czy szeroki Pojęcie szerokiego podbieracza jest względne, bo co rozumieć pod pojęciem szeroki, dla niektórych szeroki znaczy 160 czy 180 a dla innych powyżej 200. Moim zdaniem podbieracz powyżej 200 cm to już jest zbyt duży, łatwo go wykrzywić. 180 cm w zupełności wystarcza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wąski podbierak czy szeroki Dzisiaj, 05:25
  •  

#82 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:28

Wąski podbierak czy szeroki moim zdaniem 180cm to jest idealnie;) nie za duży i nie za mały. Ja mam w swojej i nigdy nei martwie sie czy zabierze wałek czy nie;)

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:51

Wąski podbierak czy szeroki Dużo zależy od kombajnu po jakim się młóci. ;) Ja mam fakt, że w kostce podbieracz 180cm i po kombajnie pięcioklawiszowym i hederze 4.5m jest trochę motania, pokos ma w granicach 150cm. Jeżeli ktoś zbiera po kombajnie sześcioklawioszwym i hederze około 6m, to bez podbieracza o ponad 2m nie ma co się męczyć.

#84 Share newhollandtd80d

newhollandtd80d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:08

Wąski podbierak czy szeroki Lepszy szerszy,mam prase metal fachu z podbieraczen 1,80 i na pewno nie kupił bym z węższym.A jeśli chodzi o formowanie balotów to zależy od pokasu czy jesszeroki i prosty bo jeśli jest waski to trzeba jechać wężykiem i tak nie ma pewności czy balka wyjdzie równa.

#85 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 02 luty 2010 - 19:20

Wąski podbierak czy szeroki Ja w mojej prasie welger rp12s mam podbieracz 140cm i jadę prosto i mi wszystko zbiera :)
Deutz is Power!

#86 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:08

Pojęcie szerokiego podbieracza jest względne, bo co rozumieć pod pojęciem szeroki, dla niektórych szeroki znaczy 160 czy 180 a dla innych powyżej 200. Moim zdaniem podbieracz powyżej 200 cm to już jest zbyt duży, łatwo go wykrzywić. 180 cm w zupełności wystarcza.

Pokrzywić ??? ja mam 2.1 m podbieracz i jakoś go niepokrzywiłem , nierozumiem tego argumentu (wszystko można pokrzywić jak sie chce albo jak operator niema pojęcia o robocie) a na napędzie podbieracza mam sprzęgiełko przeciążeniowe i nawet jak wjade w jakieś nierówności bądź niewielką ukrytą przeszkode (np. kretowisko) to tylko sprzęgiełko zagra i tyle, przy sianokiszonce to nawet niema problemu z dobrym podbieraniem na uwrociach cały skręt i zbierze wszystko ( ah ten wałek do szerokich skrętów poprostu baja)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#87 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 luty 2010 - 16:46

Pojęcie szerokiego podbieracza jest względne, bo co rozumieć pod pojęciem szeroki, dla niektórych szeroki znaczy 160 czy 180 a dla innych powyżej 200. Moim zdaniem podbieracz powyżej 200 cm to już jest zbyt duży, łatwo go wykrzywić. 180 cm w zupełności wystarcza

Powiedz to Claasawi i jego PU300 i PU380 ;[ 300 i 380cm szerokości ;[
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#88 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:38

Wąski podbierak czy szeroki Troszke kolego poleciałes w kosmos bo te podpieracze to do sieczkarni a to juz inna bajka niz u prasy.

#89 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 20 luty 2010 - 21:08

Ja w mojej prasie welger rp12s mam podbieracz 140cm i jadę prosto i mi wszystko zbiera ;[

Chyba po bizonie słomę owsianą ;[ ja mam w swojej JD 550 podbieracz 1,8m i po NH TC 56 jest ciężko nieraz wszystko zebrać ;[ optymalnie byłoby 2,2m
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#90 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 20 luty 2010 - 21:20

Wąski podbierak czy szeroki Ale ten bizon ma zamontowane zwężanie pokosu ;[
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:30

Wąski podbierak czy szeroki Jeżeli ma zamontowane zwężacze pokosu to wychodzi on w sam raz a jeżeli ich nie ma to wszystkiego do czysta nie zbieże się 1,40m. A prasę to wiadomo że lepiej z szerokim podbieraczem.

#92 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 21 luty 2010 - 09:33

Chyba po bizonie słomę owsianą ;[ ja mam w swojej JD 550 podbieracz 1,8m i po NH TC 56 jest ciężko nieraz wszystko zebrać ;[ optymalnie byłoby 2,2m

Ale ten NH pewnie robi szerszy pokoś niż bizon :(
u nas jest podbierak tylko 120cm i zbiera wszystko po bizonie czy to słoma owsiana czy słoma żytnia słoma po kombajnie jest trochę połączona i podbierak wciąga to co wystaje jak rozwieje pokos lub coś podobnego :(
ale oczywiście jak był by znacznie szerszy to by nie zaszkodziło ale trzeba sobie jakoś radzić :(

#93 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 21 luty 2010 - 09:38

Wąski podbierak czy szeroki jestem posiadaczem prasy class roland 46 z szerokim podbieraczem w kiekszosci prasuje słome po kombajnie bez sieczkarni ale juz z sieczkarnia jest niejednokrotnie problem bo jak jest geste zborze to ucieka na boki szczególnie słoma z jęczmienia na wąskim podbieraczu pewnie dwa razy trzeba było by prasowac w 100 % jestem za szerokim

#94 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:24

Wąski podbierak czy szeroki ale jak z sieczkarnia czy bez? a co to za róznica?? chyba ze o zwężacze pokosu ci chodzi?

#95 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:58

Wąski podbierak czy szeroki Ponieważ jak jest sieczkarnia to nie wtedy już tego fartucha ,wtedy też pokoś może być szerszy ;[
@ZUCH1234 chodzi ci o pokosy po bizonie?

#96 Share NewHollandTS100

NewHollandTS100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Fotografia

Napisany 26 sierpień 2010 - 16:40

Wąski podbierak czy szeroki Jeśli niechcesz sie nagrabić wybięż z szerokim
Kup japońca, bo kręci się do końca ;)

#97 Share Proximka12

Proximka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Gospodarka/Sport/Muzyka

Napisany 03 listopad 2010 - 20:00

Wąski podbierak czy szeroki Bierz z szerszym
:(

#98 Share kaskader

kaskader

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 08:06

Wąski podbierak czy szeroki prosze o pomoc

mój Class Rollant46 siatka nieowija jednej strony beli do konca, zostaje tak ze 5cm.gdy puszcze siatke to na tych 3 wałeczkach nierozsuwa sie z jednej strony do końca, czy to wina zle nawinietej siatki???.
regulacja docisku siatki niedała rezultatu,

#99 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 12:37

No to dziwne, ja też mam 1,8m w JD550 i jakoś spokojnie po 6 klawiszowym claasie 108sl zbieram, jak claas ma chociaz z jednej strony zwęzacz pokosów to jest juz w ogole miodzio, ale bez tego tez da rade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 07 luty 2012 - 14:19

prosze o pomoc

mój Class Rollant46 siatka nieowija jednej strony beli do konca, zostaje tak ze 5cm.gdy puszcze siatke to na tych 3 wałeczkach nierozsuwa sie z jednej strony do końca, czy to wina zle nawinietej siatki???.
regulacja docisku siatki niedała rezultatu,

Winą będzi chyba żle nawinięta siatka ;(
A czy to się dzieje cały czas?
pozdro