Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wąski podbierak czy szeroki

107 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 07 maj 2009 - 22:21

Wąski podbierak czy szeroki oj to 360 nieźle po tyłku dostawała...i taki masz wąski podbieracz??ja mam w jd 1,8 zobaczymy jak się będzie sprawować
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wąski podbierak czy szeroki Dzisiaj, 16:59
  •  

#42 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 07 maj 2009 - 22:25

Wąski podbierak czy szeroki lukasz20 grenland oznaczenia nie pamientam słoma trzyma się kupy i ładnie ją wciąga. ja jestem za szerszym podbieraczem bo to zawsze wygodniej ale napisałem że woski też jest ok tylko trzeba być dobrym kierowcą a nie piz*ą a za zaoszczędzoną kasę można kupić coś inego

#43 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 maj 2009 - 22:34

Wąski podbierak czy szeroki Zgodzę się z Tobą dlaczego miała by nie wciągać ale po NH TC 56(takim u mnie kosi) byłoby gorzej a jak już inwestujesz to lepiej trochę więcej niż później się męczyć na polu!!
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#44 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:10

Im śruba twardsza tym szybciej się zerwie;p

8,8 się nie gnie tylko się łamie przy określonym obciążeniu.

5,8 będzie się gięła bo jest miękka i nie jest tak łamliwa.

Z 10,9 jeszcze się nie spotkałem i nie wiem czy są bardzie wytrzymałe od 8,8 ale na pewno też się nie gną a jak już to od razu łamią;p

Żadna z tych śrub się nie będzie gięła ponieważ jest ciasno pasowana. Każda po przekroczeniu określonego momentu ścinającego się po prostu utnie. Tyle że 10.9 ma dopuszczalny moment większy niż 8.8 a 8.8 większy niż 5.8.

Nie wciskaj mi pierdół, że 5.8 wytrzyma więcej jako zabezpieczenie na wałku przekaźnika mocy.

(Mam z takimi sprawami trochę doświadczenia. Z resztą obliczenia wytrzymałościowe też nie są mi obce)

#45 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:13

Wąski podbierak czy szeroki szerkim podbierakiem

#46 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 08 maj 2009 - 22:04

Wąski podbierak czy szeroki Weź sobie szeroki podbierak zawsze będzie lepszy od waskiego bo jak bedziesz miał szeroki pokos a wąski podbierak to słoma na boki bedzie uciekać.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#47 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 maj 2009 - 12:50

Wąski podbierak czy szeroki Tak jak wyżej lepszy jest szerszy podbieracz, ponieważ po kombajnie będziesz musiał kombinować jak to zebrać żeby nic nie pozostawało na polu.
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#48 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 09 maj 2009 - 19:49

Wąski podbierak czy szeroki Ja również polecam szeroki podbierak.Miałem kiedyś ROLANDA 44 ze standartowym podbierakiem i trudno było uformować balot o równych kształtach jak pokos był "rozjechany",puźniej dorobiłem blachę przytrzymującą zbierany materiał co pomogło bo nie uciekało na boki.Dużym minusem była również wysokość tego podbieraka.
Dźiś mam KRONE 10-16 S i jak się przesiadłem z podbieraka o szer. 140 cm na 195 to stwierdziłem że "ŻYCIE JEST PIĘKNE".
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#49 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:06

Wąski podbierak czy szeroki Lepszy jest szerszy podbierak. Mniej sie gubi. Niektórzy się chwalą że podbierakiem 1.4m zbierają dokładnie cały pokos po Bizonie ale to wiadomo że jest bzdura. Ja jak prasuje Sipmą kostką to mi czasami zostanie po bokach

#50 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 maj 2009 - 21:10

Wąski podbierak czy szeroki Dodi nie wciskaj że podbierakiem1.4 nie zbierze dokładnie po bizonie!!! bizon aż taki duży nie jest i aż tak szerokich pokosów nie robi 1.40 w zupełności wystarcza a sipma kostka jaki ma podbierak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 maj 2009 - 21:20

Wąski podbierak czy szeroki no właśnie kostka ma wąski i często się zdarzało że zostawała słoma po bokach!! @Dodi popieram Twoją wypowiedź przy zakupie prasy szeroki podbierak to jeden z podstawowych punktów na jakie należy zwrócić uwagę
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#52 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 10 maj 2009 - 09:44

Wąski podbierak czy szeroki Dokładnie jak koledzy wyżej piszą bierz szeroki podbieracz ,ja mam wąski i słomę po bizonie ledwo zbieram bo wiatr trochę rozwieje i pokos robi się 150cm , i zawsze lepiej dobić bele jest gdy ma się szeroki podbierak :P

#53 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 10 maj 2009 - 12:02

Wąski podbierak czy szeroki Ja jeszcze do szerokiego podbieraka jako ważną rzecz dorzuciłbym standardowy aparat z siatką
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#54 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 10 maj 2009 - 14:12

Dodi nie wciskaj że podbierakiem1.4 nie zbierze dokładnie po bizonie!!! bizon aż taki duży nie jest i aż tak szerokich pokosów nie robi 1.40 w zupełności wystarcza a sipma kostka jaki ma podbierak?

Sipma kostka ma podbierak o szer 1.78m. Ci co prasują to wiedzą jak jest. Ja teraz zamierzam zakupić Sipme Classic z szerokim podbierakiem i wącham się nad siatką.

damian18 @ A prasowałeś w ogóle kiedyś?

#55 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 maj 2009 - 14:21

Wąski podbierak czy szeroki jeśli już to można się wahać czy w ogóle brać sznurek, bo siatka to "mus" :P
Ja w swojej mam 2 m podbieracz, ale jak robiłem famarolem z podbieraczem 1,5 m to notorycznie po kombajnie zostawały resztki słomy (no chyba że było malutko słomy)

#56 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 10 maj 2009 - 17:58

Wąski podbierak czy szeroki A nie wiecie jak w Sipmie jest siatka załanczana? Może elektrycznie

#57 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 10 maj 2009 - 22:33

Wąski podbierak czy szeroki bOgdan, sznurek jest potrzebny - słomę lepiej jest owijać sznurkiem.
A siatka - śwetna sprawa przy kiszonce. I o ile łatwiej rozpakować balota kiszonki owiniętego siatką...

#58 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 maj 2009 - 23:11

Wąski podbierak czy szeroki dlaczego słomę lepiej sznurkiem???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2009 - 20:23

Wąski podbierak czy szeroki Uważam, że jeżeli jest możliwość to należy brać, obecnie po kombajnach z hederami powyżej 4,2 i wąskim podbieraczem to się ciężko prasuje, bo zostaje po bokach. Nawet przy nierównych pokosach szeroki podbieracz znacznie ułatwia zbiór i pozwała efektywniej pracować. Poza tym przy zielonkach/sianie można zgrabiać szerszy pokos co wpływa na wzrost wydajności i zapewnia lepsze zagęszczenia beli, zwłaszcza przy krańcach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:30

dlaczego słomę lepiej sznurkiem???

Dlatego lepiej sznurkiem że balot z suchej, sprężystej słoma owinięta siatką bardzo często się rozłazi (zwiększa średnicę i się rozluźnia). Trzeba by było grubo owijać a to już się nie opłaca. Pisałem o tym wcześniej.

Temat jednak dotyczy szerokości podbieracza...