Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny napraw ciągników zachodnich

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:21

ceny napraw ciągników zachodnich Sąsiad robił skrzynię John deera 5080R w prywatnym warsztacie i dał -uwaga 31000 i się cieszy bo serwis krzyknął 60000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny napraw ciągników zachodnich Dzisiaj, 02:07
  •  

#22 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 25 kwiecień 2016 - 13:15

z takim ciągnikiem to tylko zwijać interes albo na części sprzedać, dla mnie ciągnik w którym naprawy kosztują więcej jak 10tys to nie ciągnik, bo więcej się niego wpakuje jak zarobi na siebie. Zresztą dla mnie 5tys to już kupa kasy jak na naprawę. No ale remont silnika 60tki to koło 5tys a bizona 8tys.

#23 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 13:23

te skrzynie są bezawaryjne to nie wiem co ten sąsiad robił pewnie z 60 przesiadł się i nigdy nie wymieniał oleju i podłączał chyba wszystko jak leci

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 13:32

te skrzynie są bezawaryjne to nie wiem co ten sąsiad robił pewnie z 60 przesiadł się i nigdy nie wymieniał oleju i podłączał chyba wszystko jak leci

przesiadł się z Mtz i doczepiał jak leci ale się już z tego wyleczył

#25 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:02

Sąsiad robił skrzynię John deera 5080R w prywatnym warsztacie i dał -uwaga 31000 i się cieszy bo serwis krzyknął 60000

człowieku długo nad tym myślałeś  ;)

co niby tam robił ?chyba  całą skrzynię mu wymienił ? części to gdzie dostał ? serwis mu przywiózł ? 

brednie totalne bez żadnego sensu , te skrzynie są bezawaryjne i raczej ten ciągnik to stary nie jest żeby mógł się popsuć 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#26 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:41

człowieku długo nad tym myślałeś ;)
co niby tam robił ?chyba całą skrzynię mu wymienił ? części to gdzie dostał ? serwis mu przywiózł ?
brednie totalne bez żadnego sensu , te skrzynie są bezawaryjne i raczej ten ciągnik to stary nie jest żeby mógł się popsuć

Wiem co piszę bo nie uległem propagandzie że John deere są bezawaryjne. I sam miałem okazję jeździć nim przed i po remoncie.

#27 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 25 kwiecień 2016 - 15:38

oj tam panowie, dajcie na luz, wiele rzeczy które na ogół są bezawaryjne ulegają awarii ale to często przypadek 1 na 1000 albo lepiej :P podejżewam że skrzynia w JD mimo, że uchodzi za bezawaryjną w nie jednym przypadku się posypała.

niektórzy mają ciągnik który słynie z awaryjnej skrzyni a nigdy nie musieli przy niej nic robić :)

#28 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 17:21

ceny napraw ciągników zachodnich ja robiłem sam case 5140 wymiana uszczelniaczy w skrzyni biegów z półbiegami przełączanymi elektrohydraulicznie, części ok 1000zl oryginały( pirscienie + tarczki w 1 koszu) roboty 4 dni bo sam robiłem - ale jezdzi

#29 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:08

witam po co ta sprzeczka  zrobić skrzynię w zetorze 7211 to koszt ok 8 tys samych części (orginał) niech mechanik weźmie 2 tys i masz 10 tys w zachodnich ciągnikach dużo kosztuje bo trzeba zdjąć kabinę itp i wy nie porównujcie mtz do renówki czy case np pompa podnośnika w MF chodzi ok 20 lat bez naprawy kosztuje ok 2 tys co z tego  że c 360 kupisz za 300zł jak po 3 latach wymiana bo obudowy wytrze cena mówi o jakości niech ktoś zrobi skrzynię w 912 wszystko od wałków po łożyska i niech się pochawali ile kosztuję na orginalnych częściach bo zamienniki długo nie chodzą  bo jak w zachodnich firmy robią to robią wszystko i kosztuję ale np 20 lat z głowy nikt nie będzie rozbierał za rok 2 raz ciągnika bo to nie c 360 że dzień roboty z naprawą i na 2 dzień ciągnik chodzi tylko co najmniej tydzień wszystko porozpinać później spiąć ciągnik ma zarobić na siebie jak porównujecie ciągniki to klasa 80 km do 80 km a nie 160km do c 360 czy zetora bo to jakieś nie porozumienie to tak jak porównać t 25 do 912

#30 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:13

Może ktoś sie orientuje ile kosztuje remont silnika w Fendtach przykładowo 312, 512,514?? No i co jeszcze sie w nich najczesciej psuje i ile kosztuje napawa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:41

ceny napraw ciągników zachodnich Mi mechanik za zrobienie kosza wom w mf6180 powiedział 3tys za samą robotę czy to dużo?

#32 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:42

Tak niektórzy piszą że  wymieni się raz na 20 lat i spokój teoretycznie tak by to działało ale nawet te stare jaśki czy case i inne są tak naszpikowane zaworkami że dojść do przyczyny tragedia, W serwisie wymieniają wszystko na wstępie biorą kupę kasy ale masz jakąś gwarancję, a jak wymienisz poszczególne elementy to bardzo szybko może się okazać że się nie będą zgrywać ze starymi lub coś ominiemy  i zamiast zaoszczędzić pakujemy się w większe koszty, podwójne rozbierania itp . Ale wiadomo że nikt nie da 20 letniego ciągnika z padniętą skrzynią  do serwisu żeby skasowali więcej niż jest wary, to już lepiej upchnąć uszkodzony albo na części

#33 Share Karol82SA

Karol82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:36

Widzę ,,nie którzy" cieszą się jak zachodni ciągnik padnie. Ja sprzedałem swojego 82SA i kupiłem  Fendta 514C zadowolony jestem bardzo no wiadomo jak coś padnie to ból po kieszeni wyjąć kasę ale póki chodzi jest dobrze

#34 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 22:01

Mi mechanik za zrobienie kosza wom w mf6180 powiedział 3tys za samą robotę czy to dużo?

za 3h roboty 3tys?? no nic... trzeba kompletować narzedzia i otwierać warsztat. pierdzielił te gospodarke

#35 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 11:45

no jak za 3 godziny to raczej duużżżo

#36 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 17:15

no podobno troche więcej czasu to zajmie się ale chociażby to robił 4-5h to i tak kosmiczne pieniądze

#37 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 01 maj 2016 - 18:46

Remont 1 i 2 w fendzie 312 lsa to koszt około 15 tys zł to koszt remontu skrzyni w JD 5080 30tys zł lub w serwisie 60m tys mnie nie zaskoczyła  bo takie są uroki tych nowoczesnych traktorów jak się popsują

#38 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 01 maj 2016 - 19:06

normalne ceny no ale jak ktoś porównuje do władka t25 to drogo bo do władka tryb najtańszy to około 10zł a do zachodniego 1000zł

#39 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 01 maj 2016 - 19:16

coś czuje że za pare lat będzie płacz i zgrzytanie zębów jak te nowe cuda techniki wzięte na kredyt czasem bez uzasadnienia ekonomicznego (100-200h rocznie na kilkunastu hektarach) zaczną się sypać... na naprawy dofinansowania nie będzie a samemu conajwyżej filtr oleju da rade zmienć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 maj 2016 - 19:22

normalne ceny no ale jak ktoś porównuje do władka t25 to drogo bo do władka tryb najtańszy to około 10zł a do zachodniego 1000zł

I po jednym i po drugim 500zł t zboża.