Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny napraw ciągników zachodnich

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik098098

rolnik098098

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 październik 2015 - 18:04

Witam interesuje mnie ile kosztują (chodzi mi o robociznę) usługi w  naprawie ciągników zachodnich skrzynia silnik elektronika itp, ceny częsci mozna znaleść a tego jakoś nie bardzo. Moze ktoś miał z tym styczność to opisze jak to u "niego " wyglądało. Był bym wdzięczny za odpowiedzi:) a moze rozwinie się ciekawy temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny napraw ciągników zachodnich Dzisiaj, 07:53
  •  

#2 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 29 październik 2015 - 20:16

Wspaniały temat! To tak jakby pytać ile kosztuje samochód lub ciągnik. Albo wizyta u lekarza. Wszystko jest względne: rodzaj naprawy, dostępność i umiejętności mechaników itd. itp.

Poza tym jakie znaczenie ma dla kogoś z okolic Olsztyna ile kosztuje naprawa koło Krakowa?

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:17

To zależy jaka róznica, z autem jeździłem na przeglądy serwisowe ok. 80 km w jedną stronę a miałem i serwis 20 km od domu ale różnica cenowa była taka że zostawało na paliwo i dobry obiad we dwoje a dodatkowo autko odkurzone i umyte.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4 Share rolnik098098

rolnik098098

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:34

mi chodziło bardziej o przykłady typu "ja miałem robione to i to i zapłaciłem tyle i tyle" w tedy było by jakieś porównanie ile płacimy

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 październik 2015 - 06:14

ceny napraw ciągników zachodnich A kto Ci się przyzna że wtopił pół ursusa. Tylko mechanik prawdę wie ile wziął. A ten kto płacił to kit może cisnąć.

#6 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:58

A jaka różnica czy to polski czy zachodni, godziny lecą zawsze tak samo, różnica jest tylko w cenie części.  A koledze odpowiem, kto się przyzna, że remontował Ursusa i po 4 latach znowu nadaje się do remontu? Ja ;) hehehe

Edytowany przez lukejro, 30 październik 2015 - 18:03.

#7 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 31 październik 2015 - 11:28

no właśnie wydaje mi sie ze stawki na c360  a   zachodnim chyba są inne , wieksza odpowiedzialność no i bardziej zaawansowana technologia

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#8 Share Roman_h2

Roman_h2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 październik 2015 - 11:34

ceny napraw ciągników zachodnich Jeden z autoryzowanych serwisów liczy sobie po 75 zł netto za godzinę pracy mechanika.

#9 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 31 październik 2015 - 15:59

no właśnie wydaje mi sie ze stawki na c360  a   zachodnim chyba są inne , wieksza odpowiedzialność no i bardziej zaawansowana technologia

Tak tylko w c 360 skrzynie robi się w dniówkę razem z połowieniem a w zachodnim skrzynia jest bardziej rozbudowana i potrzeba na to więcej czasu, niemniej jak przeliczysz na godziny robocizna wychodzi praktycznie tak samo. Jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to wiadomo inny świat, ale tam też są stawki za godzinę pracy serwisu bez względu czy robią mały ciągnik ogrodniczy czy trzystu konny który jest bardziej zaawansowany technicznie i dziesięć razy droższy.

#10 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 31 październik 2015 - 17:14

a ja myślę że taki mechanik co w dniówkę robi skrzynię od c360 też  bardzo dobrze zarabia myślę że takich jest nie wielu i wychodzi mu minimum 75 zł netto bo ciężko w to uwierzyć żeby ktoś chciał skrzynię c360 zrobić np.za 200zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share KILEROS

KILEROS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 22:30

Deutz fahr agroplus 100 zdiagnozowanie usterki podłączenie komputera i wymiana części na nową konkretnie to wymieniony był czujnik obrotów impreza kosztowała mnie 1 tys pln

#12 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:30

naprawa skszyni biegów w 312 lsa robocizna 1500 zł/wymiana 1i2 biegu

#13 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:37

Tak tylko w c 360 skrzynie robi się w dniówkę razem z połowieniem a w zachodnim skrzynia jest bardziej rozbudowana i potrzeba na to więcej czasu, niemniej jak przeliczysz na godziny robocizna wychodzi praktycznie tak samo. Jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to wiadomo inny świat, ale tam też są stawki za godzinę pracy serwisu bez względu czy robią mały ciągnik ogrodniczy czy trzystu konny który jest bardziej zaawansowany technicznie i dziesięć razy droższy.

sam robiłem skrzynię i most c360 2 tygodnie 15 lat temu i do dzis pieknie chodzi a kolegi zetora mechanik robił 2 dni 3 lata temu i już szumi i puka wie robota robocie nierówna

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:53

A jaka różnica czy to polski czy zachodni, godziny lecą zawsze tak samo, różnica jest tylko w cenie części.  A koledze odpowiem, kto się przyzna, że remontował Ursusa i po 4 latach znowu nadaje się do remontu? Ja ;) hehehe

Kolego chciałbyś naprawiać np. instalację np w C-330 i nowym zachodnim za te same pieniądze?

W C-330 jedynym elementem który chyba można uszkodzić to żarówka która wypadnie z rąk, w nowszym niekiedy jeden zły ruch może się okazać końcem działalności bo bez odpowiednich ubezpieczeń właściciel może puścić z torbami.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:42

znajomego jak wyciągałem MTZtem w tym roku spytałem, czemu się Masseyem 3080 nie wyciąga, a on, że się zepsuł i koszt naprawy 10tys i na razie nie ma takiej kasy, a ja od razu myślę, że za taką kasę to połowę MTZta wyremontują....

#16 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 25 kwiecień 2016 - 08:48

ceny napraw ciągników zachodnich No i fajnie, jak w sąsiednim temacie czujnik do ehr wielkości palca u ręki 1000 zł to o czym tu gadać. I do lasu nie pojedzie bo się uszkodzi. Ha ha.

#17 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:29

Znajomy mechanik bierze 40zł za godz i nie wazne czy to fendt czy 330

#18 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:15

Naprawy elektroniki, elektryki czy szeroko pojęta mechatronika to koszt 150-250 zł godz. autoryzowany serwis. Nie autoryzowany 120 zł godz. Podobał mi się post kolegi Sadek. Średnio sterownik silnika czy skrzyni to 10 tyś zł. Błąd właśnie tyle kosztuje. A więc to musi kosztować i tyle.

#19 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:16

ceny napraw ciągników zachodnich W ok. Kalisza mechanicy biorą 30-40 za godz.bez wzgl.co robią i przy czym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:19

Takiemu mechanikowi za  30  zł godz  - to  bałbym  się powierzyć inny traktor  niż  c 330  / c 360  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P