rolnik098098

ceny napraw ciągników zachodnich

Polecane posty

Witam interesuje mnie ile kosztują (chodzi mi o robociznę) usługi w  naprawie ciągników zachodnich skrzynia silnik elektronika itp, ceny częsci mozna znaleść a tego jakoś nie bardzo. Moze ktoś miał z tym styczność to opisze jak to u "niego " wyglądało. Był bym wdzięczny za odpowiedzi:) a moze rozwinie się ciekawy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Wspaniały temat! To tak jakby pytać ile kosztuje samochód lub ciągnik. Albo wizyta u lekarza. Wszystko jest względne: rodzaj naprawy, dostępność i umiejętności mechaników itd. itp.

Poza tym jakie znaczenie ma dla kogoś z okolic Olsztyna ile kosztuje naprawa koło Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

To zależy jaka róznica, z autem jeździłem na przeglądy serwisowe ok. 80 km w jedną stronę a miałem i serwis 20 km od domu ale różnica cenowa była taka że zostawało na paliwo i dobry obiad we dwoje a dodatkowo autko odkurzone i umyte.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

A kto Ci się przyzna że wtopił pół ursusa. Tylko mechanik prawdę wie ile wziął. A ten kto płacił to kit może cisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A jaka różnica czy to polski czy zachodni, godziny lecą zawsze tak samo, różnica jest tylko w cenie części.  A koledze odpowiem, kto się przyzna, że remontował Ursusa i po 4 latach znowu nadaje się do remontu? Ja ;) hehehe

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wydaje mi sie ze stawki na c360  a   zachodnim chyba są inne , wieksza odpowiedzialność no i bardziej zaawansowana technologia


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

no właśnie wydaje mi sie ze stawki na c360  a   zachodnim chyba są inne , wieksza odpowiedzialność no i bardziej zaawansowana technologia

 

Tak tylko w c 360 skrzynie robi się w dniówkę razem z połowieniem a w zachodnim skrzynia jest bardziej rozbudowana i potrzeba na to więcej czasu, niemniej jak przeliczysz na godziny robocizna wychodzi praktycznie tak samo. Jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to wiadomo inny świat, ale tam też są stawki za godzinę pracy serwisu bez względu czy robią mały ciągnik ogrodniczy czy trzystu konny który jest bardziej zaawansowany technicznie i dziesięć razy droższy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że taki mechanik co w dniówkę robi skrzynię od c360 też  bardzo dobrze zarabia myślę że takich jest nie wielu i wychodzi mu minimum 75 zł netto bo ciężko w to uwierzyć żeby ktoś chciał skrzynię c360 zrobić np.za 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KILEROS    0

Deutz fahr agroplus 100 zdiagnozowanie usterki podłączenie komputera i wymiana części na nową konkretnie to wymieniony był czujnik obrotów impreza kosztowała mnie 1 tys pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

Tak tylko w c 360 skrzynie robi się w dniówkę razem z połowieniem a w zachodnim skrzynia jest bardziej rozbudowana i potrzeba na to więcej czasu, niemniej jak przeliczysz na godziny robocizna wychodzi praktycznie tak samo. Jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to wiadomo inny świat, ale tam też są stawki za godzinę pracy serwisu bez względu czy robią mały ciągnik ogrodniczy czy trzystu konny który jest bardziej zaawansowany technicznie i dziesięć razy droższy.

 

 

sam robiłem skrzynię i most c360 2 tygodnie 15 lat temu i do dzis pieknie chodzi a kolegi zetora mechanik robił 2 dni 3 lata temu i już szumi i puka wie robota robocie nierówna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

A jaka różnica czy to polski czy zachodni, godziny lecą zawsze tak samo, różnica jest tylko w cenie części.  A koledze odpowiem, kto się przyzna, że remontował Ursusa i po 4 latach znowu nadaje się do remontu? Ja ;) hehehe

 

Kolego chciałbyś naprawiać np. instalację np w C-330 i nowym zachodnim za te same pieniądze?

 

W C-330 jedynym elementem który chyba można uszkodzić to żarówka która wypadnie z rąk, w nowszym niekiedy jeden zły ruch może się okazać końcem działalności bo bez odpowiednich ubezpieczeń właściciel może puścić z torbami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znajomego jak wyciągałem MTZtem w tym roku spytałem, czemu się Masseyem 3080 nie wyciąga, a on, że się zepsuł i koszt naprawy 10tys i na razie nie ma takiej kasy, a ja od razu myślę, że za taką kasę to połowę MTZta wyremontują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

No i fajnie, jak w sąsiednim temacie czujnik do ehr wielkości palca u ręki 1000 zł to o czym tu gadać. I do lasu nie pojedzie bo się uszkodzi. Ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Naprawy elektroniki, elektryki czy szeroko pojęta mechatronika to koszt 150-250 zł godz. autoryzowany serwis. Nie autoryzowany 120 zł godz. Podobał mi się post kolegi Sadek. Średnio sterownik silnika czy skrzyni to 10 tyś zł. Błąd właśnie tyle kosztuje. A więc to musi kosztować i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Takiemu mechanikowi za  30  zł godz  - to  bałbym  się powierzyć inny traktor  niż  c 330  / c 360  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z takim ciągnikiem to tylko zwijać interes albo na części sprzedać, dla mnie ciągnik w którym naprawy kosztują więcej jak 10tys to nie ciągnik, bo więcej się niego wpakuje jak zarobi na siebie. Zresztą dla mnie 5tys to już kupa kasy jak na naprawę. No ale remont silnika 60tki to koło 5tys a bizona 8tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

te skrzynie są bezawaryjne to nie wiem co ten sąsiad robił pewnie z 60 przesiadł się i nigdy nie wymieniał oleju i podłączał chyba wszystko jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

te skrzynie są bezawaryjne to nie wiem co ten sąsiad robił pewnie z 60 przesiadł się i nigdy nie wymieniał oleju i podłączał chyba wszystko jak leci

przesiadł się z Mtz i doczepiał jak leci ale się już z tego wyleczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Sąsiad robił skrzynię John deera 5080R w prywatnym warsztacie i dał -uwaga 31000 i się cieszy bo serwis krzyknął 60000

człowieku długo nad tym myślałeś  ;)

co niby tam robił ?chyba  całą skrzynię mu wymienił ? części to gdzie dostał ? serwis mu przywiózł ? 

brednie totalne bez żadnego sensu , te skrzynie są bezawaryjne i raczej ten ciągnik to stary nie jest żeby mógł się popsuć 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj