tomek73

Datacja za kamień z pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    576

Z Urzędu Marszałkowskiego można  postarać się o dotację na zbieranie kamieni z pola.

Nawet do 300 zł za 1 hektar pozbieranych kamieni.

Dokładnie 40 zł za 1 metr sześcienny ale nie więcej niż 300 zł za 1 hektar.

Wczoraj widziałem wniosek o taką dotację, nikt o tym nie wie.

Znajoma ma mi przysłać na maile  wniosek to coś więcej napiszę, jest tam  bodajrze  4 programy  na co można dostać kasę, z tego co pamiętam jest jeszcze  na poprawienie zasobności  ziemi, wzrost próchnicy  prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Zapowiada się ciekawie, z niecierpliwością czekam na dalsze informacje.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuwar    0

ja wam pomogę 

uchwała:

http://wgik.dolnyslask.pl/documents/10179/23808/zal6327_IV_14.pdf/2620922a-a366-42f5-a47d-995e84e9c945

reszta przepisów (rolinicy to druga część poniżej (czyli jednostki nie zaliczane do jednostek publiczynych):

http://wgik.dolnyslask.pl/dotacje-i-scalenia/ochrona-gruntow-rolnych/zasady-przyznawania-dotacji

 

i dokumenty jakie trzeba złożyć (też druga część poniżej (czyli jednostki nie zaliczane do jednostek publiczych):

http://wgik.dolnyslask.pl/dotacje-i-scalenia/ochrona-gruntow-rolnych/wnioski-i-inne-dokumenty-niezbedne-do-pozyskania-dotacji-na-ochrone-rekultywacje-i-poprawe-jakosci-gruntow-rolnych

 

Fajnie, można dostać pieniądze za usuwanie kamieni, czy oczyszczanie z krzaków. :)  

 

Oczywiście to wszystko w dolnośląskim :)

Edytowano przez zuwar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pozbieraj kamienie i sprzedaj tym co robią kruszywa. To będzie najlepsza dotacja. Jak nazbierasz dużo kamieni to będzie więcej niż 300 tak samo jak macie jakieś stare fundamenty czy inny gruz. U nas właściciele żwirowni takie rzeczy sami usuwają a jak jest dużo to jeszcze płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Otóż tak najpierw przyjezdzają i chodza po polu sprawdzają jakie masz kamienie ile itp, potem przyjezdzają i sprawdzają mierzą tylko te kamienie wyzbierane po zlozeniu wniosku, nasypując kamienie na starą pryzme jak u mnie bylo niczym nie zaowocowalo manekiny wlazly na kupe i zaczely rozrzucasz grzebac czy są stare i policzyli za polowe. kokosów z tego nie ma , biznes plan papiery geodezja srezja oplaty jak na wniosek na 10 ha to nawet nie ma sensu zawracac gitary.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuwar    0

Czyli takiej akcji w innych województwach nie ma?

 

W zachodniopomorskim jest coś podobnego, tylko nie ma określonej kwoty że 40 zł za m3. Tylko zwracają 50 procent kosztów kwalifikowanych.

Wcześniej musisz zawołać rzeczoznawce żeby Ci wycenił prace jakie trzeba wykonać.

Wydaje mi się że w reszcie województw też jest podobnie ponieważ to zadanie zlecone odgórnie ustawą na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Tylko jak widać jest to w różnych działach np. w dolnośląskim w geodezii i kartografii a zachodniopomorskim w wydziale rolnictwa - więc trzeba poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest to co podał linki zuwar, Ale dokładnie boję się papierologi, kontroli a i tak ja nie mam kamieni, może  z  100 kg bym na 1 ha uzbierał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

mam nazbieraną pryzme 30-50m3, czy załapę sie na to czy musze rozrzucic je na pole i  jeszcze raz pozbierać??


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

He he profesjonalna usluga odkamienia pola wynosi 2tys/ha netto.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

A to tylko w dolnośląskim? U mnie by się przydało bo szeryf ma fioła na punkciezbierania kamieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Jeśli ktoś myśli że na tym zarobi to się przejedzie. W najlepszym przypadku zwrócą się poniesione koszty,oczywiście jak sam to zrobisz (jak kogoś wynajmiesz to dołożysz). Najczęściej ze zrobionego kosztorysu na rękę wychodzi około 30 % sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj