MacRolMF

Jaki siewnik do kukurydzy na kiszonke?

Polecane posty

MacRolMF    0

Cześć,

chciałbym kupić siewnik do kukurydzy, czy moglibyście mi doradzić jaki najlepszy używany i tani, będzie miał on za zadanie siew kukurydzy na 1-2,5 ha.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy tej ilości ha sianych nie warto kupować, policz koszty eksploatacji zakupu paliwa a siew kosztuje w granicach 100zł na ha wiec kupno to bezsens...Najmij kogos... a ten Meprozet jest nie dokladny... wiec nie pewno nie bylby to dobry wybor... w uprawie  kukurydzy o plonie poza nawożeniem decyduje precyzja siewu a Meprozet to najmniej precyzyjny siewnik jaki znam... znajomy chwali bo jest jego to co ma powiedziec... ale poczytaj sobie o nim opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kup np. Kuhna,konskilde,monusena, gaspardo, a będziesz zadowolony z jakości siewu a najdokładniej posiejesz Areomatem , Beckerem jak potrafisz go ustawić a dokładniej siłe nadciśnienia bo to jest siewnik nadciśnieniowy o dzwne większe nadciśnienie na ziarno małe mniejsze na ziarno duże to nie pomyłka ale rada praktyka z doświadczenia posianych kilkaset ha

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj