Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek?

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 22:38

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Moze troche nie w temat, ale tez o pracownikach sezonowych, tylko inny typ uprawy. :) Ja do ogórasów mam kilka młodych dziewczyn, które naprawde sobie nieźleradza. Za godzinke 5-6 zł nikt ich nie goni, spokojne tempo, jakies jedzenie i póki co nie narzekam :) Mysle, ze w tym roku tez przyjdą bo juz sie zadeklarowały... :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Dzisiaj, 19:46
  •  

#22 Share Adam2940

Adam2940

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 10:37

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Ja płace w zależnosci od ilości uzbieranego towaru.
do 10 koszyków - 1zł
11-29 - 1,3
30 i wiecej - 1,6

Są dwie zmiany. Od 6-12i od 15-21. Muszą przychodzić na jedna zmiane ale jak chca to mogą na dwie. Stawki sumuje z całego dnia. W niedziele tylko jedna zmiana.

Trochę to skomplikowane. Ale w ten sposób premiuje sie najbardziej solidnych... I co najważniejsze to dział.
Tak planuje na ten rok płacic ale nie wykluczone ze jeszcze podniose stawki...

A co do odmian to w tej chwili mam: Honeyoe(nie wiem czy dobrze to pisze), Elsanta i Vikat. W testach Alfa i Darselect. A w planach Evie II. Hektar pod włókniną i 10a pod tunelami...

#23 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 23:47

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Witam.

Adam masz ciekawy system płacenia, ale jak sam mówisz motywacyjny i to bardzo. Ja planuję stawkę na ten rok 1,3-1,5zł za koszyk, zobaczymy. Co do Evie II zamówiłem sadzonki i zaraz po świętach zamierzam sadzić, sadzę tego 60 ar. Mój wujek miał tą odmianę i jest z niej zadowolony, można przy sprzyjających warunkach zebrać 1kg z krzaka , owoc jest duży ale trzeba zrywać kwiaty po zebraniu 3-4 pierwszych owoców.
Co do Darselecta też zamierzam spróbować ale w przyszłym roku, dobry jest on pod tym względem że owoce są duże od początku do końca zboiru.
Adam dużo ludzi potrzebujesz do zrywaniania w szczycie zbiorów na 8 ha?

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#24 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 08:31

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek?

Ja płace w zależnosci od ilości uzbieranego towaru.
do 10 koszyków - 1zł10 koszyków - 1zł
11-29 - 1,3
30 i wiecej - 1,6

Są dwie zmiany. Od 6-12i od 15-21. Muszą przychodzić na jedna zmiane ale jak chca to mogą na dwie. Stawki sumuje z całego dnia. W niedziele tylko jedna zmiana.

Trochę to skomplikowane. Ale w ten sposób premiuje sie najbardziej solidnych... I co najważniejsze to dział.
Tak planuje na ten rok płacic ale nie wykluczone ze jeszcze podniose stawki...

A co do odmian to w tej chwili mam: Honeyoe(nie wiem czy dobrze to pisze), Elsanta i Vikat. W testach Alfa i Darselect. A w planach Evie II. Hektar pod włókniną i 10a pod tunelami...

10 koszyków - 1zł i ktoś chce zbierać
AF - to Jest To:)

#25 Share Adam2940

Adam2940

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:40

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Co do ilosci ludzi to powinno wystarczyc 8ludzi na hektar plantacji ale w praktyce jest z tym róznie. Bo jak sie najdzie gimnazjalistów to trzeba to razy dwa pomnozyc.... W praktyce w szczycie dochodzi do 40 osób. A tak 20 to utrzymuje sie dłuzszy czas... Stawki widze zbliżone:)

Co do odmiany EvieII to ja myslałem tylko o drugim jesiennym zbiorze. A wiosna kosic razem z kwiatostanami. Cena jesienia jest dobra, a szczerze mówiąc nie widze ja tego w praktyce zeby wysłac kogos do obrywania kwiatostanów... Ta truskawka przedłużyła by podaż po Vikacie... Co o tym myslisz Ricardo?

Jeszcze jedno pytanie? Jak (i czy) ściółkujecie plantacje. Ja mam skonstruowaną w gosp. Maszyne do rozkładania słomy...

#26 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 19 marzec 2008 - 20:46

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Jak nie bedzie miał kto zbierać truskawek to trzeba bedzie niewolników z afryki przywieźć takich którzy dadzą sie złapać w siatkę albo wódz odda ich za paczke fajek bo i tak nie bedzie miał z nich pożytku :P

#27 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 23:59

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Witam

Jeśli chodzi o Evie II to interesuje mnie tylko drugie owocowanie, to jest tak samo jak z maliną jesienną, dwa zbiory są nijakie. Adam co możesz powiedzieć o Darselecie, dopiero robisz testy czy masz już jakieś doświadczenie? Natomiast odnośnie ściółki oczywiście słoma i rozkładanie ręcznie, ale mój wujek ma maszynę i wydajność jest dużo większa, np. ręcznie przez dzień 5-6 osób hektar, a on przy maszynie w 3-4 osoby robił 7ha przez 2 dni.
Przyszłością w pracach sezonowych, oczywiście takie jest moje zdanie są zasoby ludzkie z azji, przez najbliższe 50 lat niewyczepalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 07:43

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? A może do pracy zatrudnić kogoś za wschodniej granicy np. z Ukrainy . :P

#29 Share Adam2940

Adam2940

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 13:44

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Dopiero w zeszłym roku na jesień posadziliśmy pierwszego Darselecta. Tak ze na razie nic o tym nie wiem. W przyszłości mam nadzieje ze zastapi Elsante. A pracownicy z Azji to jest jakis temat. Już coś w moim Urzedzie Pracy przebąkiwali o tym. Coś sie musi stac bo za kilka lat bedzie truskawka droższa od złota:) Ukraincy niestety zaczynają polske mijać tranzytem na zachód. Z resztą nie mam pojęcia jak takiego pracownika nabyc... Może wiecie?

Rozkładanie słomy jest duzo efektywniejsze maszyną a poza tym ludzie nie bardzo chcą to robic... Bo prawda jest taka ze to jest wredna robota... Masz może Ricardo jakies zdjęcia tej maszyny? Jakiej to jest produkcji? Bo u mnie wydajność to jakis hektar na dzien przy spokojnej pracy...

#30 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:06

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Witam.

Przyszłością są pracownicy z Azji lub Afryki, im prędzej rząd to zrozumie tym lepiej będzie dla naszej całej gospodarki. Polacy już poznali dobrobyt, tak samo Ukraińcy wiedzą ile można zarobić i gdzie. Pozostają jedynie białorusini, zresztą też nie ma na nich za bardzo co liczyć. A tacy ludzie w azji lub afryce których jest cała masa, dla nich luksusem jest to że zasypia z pełnym brzuchem i ma wodę do picia. U nas już tego od dawna nie ma.
Trzeba czekać na nich cierpliwie, aż coś rząd zrobi, nawet w Rumuni rozważają zatrudnianie azjatów, a tam jest biedniej niż u nas.

Co do maszyny do rozścielania słomy wujek ma platformę połaczoną z rozdrabniaczem do słomy, kupił ją gdzieś tanio o niemca, Łuczak sprzedaje takie rozścielarki i z tego co wiem Bury też.

Pozdrawiam.

#31 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 22:16

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Ile płacicie za zbiór truskawek w przeliczeniu na kg. U nas 80 gr- 1 zł.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#32 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 15:51

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? W moich okolicach płacą 1,5 za łubianke z szypułką i 2,2 bez szypułki (ale truskawka musi być solidnie czerwona, nie może być zielonkawych końcówek).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 09:38

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek? Na początku sezonu płaciłem 1 zł za koszyk 3 kg truskawki. W tej chwili już 1,5 zł. Zbieram z powierzchni ok 2 ha. Co dzień od 10 do 20 osób a na weekend zbiera się nawet 27 osób (jak na razie rekord).