Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno używanego Fendt'a 515 c

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 11:10

Głupotą jest wymienianie wiązek w ciemno zamiast znaleźć problem. To zwykłe partactwo wymieniactwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno używanego Fendt'a 515 c Dzisiaj, 02:28
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:46

Ok niech będzie ty potrafisz wszystko. Ale widać są tacy co dochodzą do wniosku, że z różnych powodów kilkunastoletnią wiązkę trzeba wymienić. Poza tym wciąż jest mało porządnych i sprawdzonych elektroników, którzy mają czas i chcą się w tym grzebać. A z reguły jest tak, że dobry elektronik/elektryk ma gdzieś jeździć po wioskach za traktorami i po ciemnych stodołach dłubać. Mam kumpla elektronika bez przerwy zawalonego robotą. Woli zrobić coś szybko przy aucie u siebie w garażu i wziąć kasę niż gmerać w ciągnikach. Tak ja wiem, że zaraz pojawią się tacy co napiszą, że nie chce robić bo się nie zna. Ale jak się pracuje to się patrzy, aby dla siebie było dobrze i jak najwięcej zarobić a nie dla kogoś.

Podsumowując nawet 500 jak na swoje czasy była może nie kosmosem. Ale ciągnikiem z bardzo rozbudowaną elektronika. Elektronika jest dobra ale w nowych sprzętach a nie kilkunasto czy kilkudziesięcioletnich. Dlatego warto wziąć pod uwagę, że takich co się znają na silniku jest masa. A dobrych fachowców od elektroniki wciąż nie wielu.

PS nie wiem w czym problem? Napisałem tylko, że ktoś wymienił wiązkę za kilka czy tam kilkanaście tys. A tu takie emocje. Jak ktoś robi to za 200 zł z dojazdem do klienta 200 km to jego sprawa. Jeden robi tak drugi tak.

Edytowany przez hubertuss, 12 listopad 2015 - 20:50.

#43 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:57

ach piszesz trochę głupoty masa ludzi co się znają na silnikach naprawiają tylko czym i jak głupi klucz do pomp pytam gdzie można kupić nikt nie wie to pytanie czym i jak rozbieracie pompy w fendach z silnikiem deutz  czy to tez technologia z kosmosu i wszyscy kupują nowe i mówią że nie da się ustawić

#44 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:20

Podaj kod pompy.

#45 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:24

teraz nie mam kodu  ale najprawdopodobniej wszystkie są jednakowe  klucze a co masz jakieś namiary na kupno takiego klucza jak tak to jutro, jak dam rade odczytać to napisze

#46 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:36

Napisz bo mysle, ze bedziesz mogł kupić swój wymarzony klucz.

#47 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 23:01

Jak poszukiwania? Obejrzałeś wszystkie na Podlasiu co bylo do obejrzenia? Wyczysc skrzynke PW

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#48 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,produkcja zwierzęca
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 24 listopad 2015 - 15:02

na podlasiu nic mnie nie zainteresowało jedynie troche ten egzemplarz http://olx.pl/oferta...html#1c6d7e7ce7  tylko że jest dość drogi poczekam moze po nowym roku coś się pomysli bardziej a w tym roku raczej nic już nie kupę . Ok wyczyszczone :D

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

#49 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 13:28

na podlasiu nic mnie nie zainteresowało jedynie troche ten egzemplarz http://olx.pl/oferta...html#1c6d7e7ce7  tylko że jest dość drogi poczekam moze po nowym roku coś się pomysli bardziej a w tym roku raczej nic już nie kupę . Ok wyczyszczone :D

Jeżeli chodzi co cenę to niewiele tanieją z roku na rok. Mam 515C od 8 lat i gdybym miał ją teraz sprzedać to poniżej 110000 bym nie zszedł, rocznik 96.

#50 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,produkcja zwierzęca
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 28 listopad 2015 - 21:59

a to 99 wiem jak na rocznik patrzeć z ceny nie schodzą

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 11:14

porzadny sprzet zawsze w cenie :)

#52 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 19:38

Poniżej 100 tys można spokojnie kupić. To już dość wypracowane i wiekowe ciągniki. Amatorów na nie coraz mniej.

#53 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 10:19

Poniżej 100 tys można spokojnie kupić. To już dość wypracowane i wiekowe ciągniki. Amatorów na nie coraz mniej.

oczywiście, że można. Ale gdy trafia się ładny egzemplarz to cena idzie w górę. Moim zdaniem chętnych na nie właśnie nie brakuje z powodu wysokiej jakości materiałów i komfortu oraz prostocie. Minusem jest często cofany licznik niestety...

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 11:56

Sęk w tym, że często ten ładny egzemplarz jest robiony z tego brzydkiego egzemplarza. Nie wiem jaki sens dopłacać 20 czy więcej tys za wygląd. Skoro to można zrobić samemu taniej. Tu mam dobry przykład, kumpel kupił jd 6810 przedni tuz, tls, klima 1999r. Nie był to tak zwany ładny egzemplarz. Ale dość zniszczony jednak za 70 tys. Łyse opony przednie, podrapany i wyblakły lakier, bak lusterka, połamane kratki wentylacji w kabinie, porwane tu i tam itd. Jednak w oryginale sprawny silnik chodzi ładnie. Można powiedzieć prosto z pola od brudasa. Wyszykuje go sobie za mniej niż 20 tys. Bo tak samo robią handlarze. Kupują brudasy. I picują a potem doją rolnika co to szuka ładnego egzemplarza.

#55 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 12:27

Sęk w tym, że często ten ładny egzemplarz jest robiony z tego brzydkiego egzemplarza. Nie wiem jaki sens dopłacać 20 czy więcej tys za wygląd. Skoro to można zrobić samemu taniej. Tu mam dobry przykład, kumpel kupił jd 6810 przedni tuz, tls, klima 1999r. Nie był to tak zwany ładny egzemplarz. Ale dość zniszczony jednak za 70 tys. Łyse opony przednie, podrapany i wyblakły lakier, bak lusterka, połamane kratki wentylacji w kabinie, porwane tu i tam itd. Jednak w oryginale sprawny silnik chodzi ładnie. Można powiedzieć prosto z pola od brudasa. Wyszykuje go sobie za mniej niż 20 tys. Bo tak samo robią handlarze. Kupują brudasy. I picują a potem doją rolnika co to szuka ładnego egzemplarza.

Jak kto woli. Ty masz taki pogląd a ja inny. Ja osobiście na taki "wykończony" egzemplarz bym nie popatrzył a gdybym nawet popatrzył dałoby mi do myślenia na temat kierowcy, który go tak urządził.

#56 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 16:18

No tak czego oczy nie widza tego sercu nie żal. Do Polski przyjeżdża większość takich brudasów. Handlarze je picują. A rolnicy kupują myśląc, że jeździł tym porządny kierowca, który czyścił i dbał.

#57 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 18:45

Tylko ze te wiekowe 515 z kreconymi licznikami rozkladaja na lopatki nie jeden duzo nowszy traktor pod wzgledem komfortu ekonomi wytrzymalosci, a co dopiero potrafia te nie krecone traktory?kto ma taki traktor to wie doskonale pozd

#58 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 14:05

Przyjedzie do Polski to bedzie miał max 8000h ;) http://www.traktorpo...-515-C/2660958/

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#59 Share Rezmer

Rezmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 22:06

Ale odziwo zauważyłem, że w niemczech fendty są droższe z np takim przebiegiem jak ^up^ niż u nas z przebiegiem 9k km. Przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 11:51

Z samochodami jest to samo. 

sprzedam