BARTOLA

zetor 7011 problem z orką

Polecane posty

BARTOLA    0

witam niedawno kupiłem zetora 7011 i mam taki proble ze podczas orki traktor traci przyczepność i koła sie kopią. oranie jest jedna wielka katorgą. prosze o pomoc czy może byc tak ze z tyłu koła sa za duze i za szybko sie krecą i traktor traci przyczepność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

idź do kogoś kto ma taki traktor i niech nauczy Cię obsługiwać funkcję siłową. Bez tego będzie ciężko...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Na jakiej literze jest siłowa bo mi się zapomniało ?  a bez tego to słabo, próbowałem na wszystkich ale chyba rozdzielacz padł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Może orka za głęboka , lub skib za dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a jakim plugiem orzesz i jakie masz opony może zbyt zużyte i nie trzymają przyczepności


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTOLA    0

ja orze teraz pługami polskimi dwójkami biegiem 3 szosową a co do tej funkcji siłowej to jest ta wajcha przy podnośniku? sa tam 3 pozycje do przodu środek i tył ja orze na środkowej

 


koła tył rozmiar 13.6-36 TZ13  opony około 80-85% bieżnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem jak jest w zetorze, ale w 360 jest S i P. Siłowa jest na S i wtedy w trakcie orki ustawia się tą dźwignią co jest od podnoszenia czujność siłowej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty poważnie ? Jaka głębokość i jaka to ziemia ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

czyli tam jest inaczej jak w 60, tak?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W 60 tez tak jest.Są co ma dwie pozycje czyli pozycyjna i siłowa i są co są siłowa mieszana i pozycyjna.Zależy jaki plecak jest założony czy stary czy nowy typ. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

wujek miał 3P z 89 roku to tylko było S i P


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTOLA    0

u mnie jest tak do przodu V środek B a do tyłu chyba P ale z tym P nie jestem do końca pewny bo kawałka naklejki nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Człowieku na takich wysokich kołach to ty masz na 3-jce prędkość jak c360 na czwórce! Druga sprawa to te koła są wąskie. Bieg max 2 a niezaszkodziłoby i 1. Ja mam 7711 na kołach 34 to orzę góra na jedynce, a przeważnie na 5tce polowej i to jest i tak dużo szybciej niż c360 na 2-jce! Ja to może mam inną skrzynię ale na takich wielkich kołach nie więcej niż drugi bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

sąsiad ma takiego zetorka dobrze kolega mówi bieg niżej a nawet 1 oraj bo to od ziemi zależy ja mam kawałek co 3 skibowy muszę zakładać  do 4512 na wąskich kołach mam założone po 3 obciążniki na jedno koło od c 330 pięknie idzie i pług 4*35  i się nic nie kopie a sąsiad ma 3*30 i w zetorku  koła się  kręcą jak rano wyjedzie i zielono na ściernisku ten typ tak ma po prostu  tył jest lekki musisz mu obciążniki założyć na tył zobaczysz różnicę i oczywiście pług większy bo szkoda paliwa i musi być dobrze ustawiony bo są utalętowani co i w 2 skibowym ciągnik puchnie i stawia w pół nawet na blokadzie orzą co jest bez sensu ale to wynika z ustawienia pługa lub jego zużycia nazpawają na lemiesze blachy lub coś do odkładni bo nie chce się kupić a później mówią że nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTOLA    0

znalazłem instrukcje do zetora ale nic z tego nie rozumiem. w której pozycji ustawic wajche ? tylko tutaj troche inne oznaczenie jest niz u mnie tutaj do przodu jest D a u mnie jest V    tutaj na środek jest M a u mnie B   no i do tyłu tak samo jak u mnie P

post-97479-0-70173000-1445980617_thumb.jpg

post-97479-0-21802600-1445980633_thumb.jpg

post-97479-0-53673600-1445980656_thumb.jpg

Edytowano przez BARTOLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czego jeszcze nie rozumiesz - pozycje masz opisane w instrukcji , ale przed e wszystkim tak jak koledzy piszą - koła do d--y .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A czy to tak ciężko sprawdzić wszystkie opcje? przełączam po kolei, a potem ustawiam głębokość wajchą od podnośnika... jaki problem? gimbaza czy jak? chyba że popsute, wtedy zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

Zdecydowanie wina kół, bardzo wysokie i wąskie, mniejsze koło daje większą siłę uciągu, a wyższe większą prędkość. Druga sprawa czy masz obciążniki na tylnych koła, w małych ciągnikach sporo to daje. Mam 7211 na kołach 16.9 - 28, latał z pługiem grudziąc 3x30 bez koła podporowego prawie po samą ramę na 3, pod większe góry 2 biegiem i nadal było to szybciej niż dużo płytsza orka 60tką na 3 i 4 biegu. Ale z 2 ma skibami, powinien iść nawet na takich kołach 2 biegiem tylko je dociążyć  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Zetor 7011 szerokie koła + pług Unia Grudziadz 3 skiby + kółko. Próbowałem orać (mazowieckie - 2-3 klasa ziemi, sucho jak diabli) mam to samo co kolega z pierwszego postu. Pług ładnie wchodzi, koła się mielą (nie mam obciążników z tyłu) na blokadzie orać nie próbowałem.

Ciągnik kupiłem miesiąc temu i mam wrażenie że źle ustawiam wajchę od wysokości pompy.

Jaka pozycja ma w końcu być? max, do przodu, czy jakaś środkowa pozycja? Nie mam ten nalepki przy dźwigni, i mam wrażenie że 7211 ma inne ustawienia niż 7011.

Podpowie ktoś, coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszaaa    0

Witam,chłopaki powiedzcie mi gdzie w zetorze 7211 znajduje się rozdzielacz czy trzeba zdjąć samo siedzenie czy też kabine?jak mam przypuśćmy założone pługi to podniosę je do góry wtedy sam trochę je opuści i spowrotem je podniesie,czy to jest wina rozdzielacza? Proszę jeszcze o jedną radę,mam siewnik metrozeta  2,5 m i moje pytanie czy Zetor da radę siać  nim z agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

samym siewnikim to znajomy 4 metrowym mazurem sial..

jesli ci przeszkadza takie bujanie to przestaw wajche wyboru na silowa lub mieszana a w polu na pozycyjna.

od biedy wystarczy podniesc maksymalnie podloge kabiny, siedzenie uwiazac do kierownicy i mozna naprawiac. gdy zobaczysz cene nowego rozdzielacza to ci ochota napraw przejdzie😛


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj