Skocz do zawartości

Zdjęcie

6150 obrotomierz

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 27 październik 2015 - 18:33

6150 obrotomierz

Witam, nie potrafię sobie poradzić z jedną głupią sprawą. Nie jest jakaś uciążliwa ale denerwująca :) Obrotomierz działa ale jest po odpaleniu ciągnika na 1,5tys, a przy max obrotach wychodzi sporo za skalę. Wszystko przy altku jest czyste, żadnych luzów na stykach czy coś. Licznik kilka razy wyjmowałem i nic nie poprawiło się. Wszystko poza tym przekłamywaniem działa bez zarzutu ( MTH, prędkość WOM, prędkość jazdy). Tak sobie myślę skoro działa i płynnie ze zwiększeniem obrotów reaguje to może wystarczy przestawić samą wskazówkę ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6150 obrotomierz Dzisiaj, 14:01
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 październik 2015 - 21:22

6150 obrotomierz

Już dawno trzeba było to zrobić...

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 27 październik 2015 - 23:49

6150 obrotomierz

A przypadkiem nie ma w liczniku potencjometru do skalibrowania? Bo w starszych modelach był.

#4 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 28 październik 2015 - 07:26

6150 obrotomierz

Tylko jak to wyregulować ? Wyciągnąć wskazówkę i przestawić czy czymś się reguluje ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 październik 2015 - 12:22

6150 obrotomierz

Żeby przestawić wskazówkę trzeba rozebrać licznik, jak będzie rozebrany to może znajdziesz potencjometr https://elkom-serwis...0-nv-piher.html  takie małe kółeczko z miejscem na śrubokręt, nim się kalibruje. Żeby to zrobić trzeba ustalić jakoś rzeczywiste obroty silnika, można sugerować się obrotami WOM lub kupić sobie najtańszy tachometr http://allegro.pl/no...4977477769.html i ustawić (wyregulować)  Zdejmowanie i przestawianie wskazówki może skończyć się uszkodzeniem mechanizmu.

#6 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 28 październik 2015 - 18:51

6150 obrotomierz

Dzięki, przy najbliższej okazji jeszcze raz go rozbiorę i poszukam czegoś podobnego.

Edytowany przez andrewk, 28 październik 2015 - 18:54.

#7 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 11:13

6150 obrotomierz Dzis wymienilem zarowke w liczniku i przy okazji poszukalem tego potencjonometru. Bylo cos takiego. Aby wyregulowac nie trzeba rozbierac licznika bo w potencjonometr wchodzi plastikowa przedluzka. Odkrecamy licznik od deski, uchylamy i regulujemy jak zegarek :D Ja ustawilem zgodnie ze wskazaniem Wom'u i wyszly idealne 850obr/min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 17:01

6150 obrotomierz

No widzisz, a co niektórzy proponowali wyrywanie wskazówki :ph34r:

#9 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 17:26

6150 obrotomierz

no fakt :D

#10 Share Fergaj6140

Fergaj6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 13:57

6150 obrotomierz

Mam pytanie troche z innej beczki czy każde mf z seri 6100 miały podświetlenie licznika predkości jazdy i predkości womu bo u mnie w 6140 nie działa to podswietlenie. Czy poprostu żarówki sie spaliły?

#11 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 15:18

6150 obrotomierz Tak jak piszesz masz spalone zarowki.

#12 Share Fergaj6140

Fergaj6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 17:25

6150 obrotomierz

A jak sie do nich dostać wiesz może? i jakie sa tam żarówki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 18:57

6150 obrotomierz Wykreczasz licznik z konsoli, odpinasz 3 wtyczki. Musisz wykrecic tylna czesc licznika i pod nia masz cala plytke drukowana z zarowkami. Sprawdz sobie odrazu czy wszystkie kontrolki dzialaja tak aby za jednym zamachem sie uwinac. Co do zarowek to mialem na stanie po starych licznikach samochodowych i poprzekladalem w ori obudowy aby wszystko pasowalo.