Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Majkell

Majkell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 październik 2015 - 23:28

Witam.Proszę o opinię co do dojarni firm DeLaval i Westfalia, a konkretnie "rybia ość 2x6". Jak się sprawują i w którą lepiej zainwestować ?

W DeLaval proponują mi aparaty harmony z masażem przed i po udojowym oraz ściągaczem, miernikiem przepływu mleka; hala pod kątem 50 stopni- warto brać bajery czy lepiej postawić na standardowe wyposażenie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia Dzisiaj, 02:53
  •  

#2 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 27 październik 2015 - 15:01

Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia Jestem posiadaczem Delaval rybia ość 2x4 w te bajery naprawdę warto zainwestować ceny części są strasznie wysokie mam ją od nowości 11lat i dopiero w tym roku miałem mały problem z programatorem ale wujek elektryk szybko się z tym uporał. Teraz gdybym miał kupować dojareke to napewno tandem i DeLaval ja na twoim miejscu kupił bym DeLaval.

#3 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:16

to na ile krów w oborze  taka hala ?     jak długo się doją ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Majkell

Majkell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:34

hala będzie przeznaczona na 85-90 krów dojnych. Według informacji wydajnośc hali to ok.45 szt/h

dzięki Miastek za odpowiedź  :) hala jest ogólnie bardzo droga. Tandem jest lepszym rozwiązaniem - nie ma przypadku, że jedna krowa (długo się dojąca) blokuje całą dojarnie.... ale to jest jeszcze większy wydatek, a fundusz ograniczony

#5 Share Misiek851

Misiek851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 październik 2015 - 16:36

Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia zna ktoś może firmę na Podlasiu która zajmuje się sprzedażą i montażem hal udojowych używanych którą mógłby polecić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 30 październik 2015 - 22:45

z kilkoma firmami na lubelszczyźnie miałam do czynienia, ale prawdopodobnie i na podlasiu też tak jest, że jak nad robotnikami nie stoisz i nie pilnujesz to robia na odwal, U mnie z pierwszego dnia dostali taki ochrzan że zabrali się na firme aż szef przyjechał zobaczyć co naodczyniali. Opieprz pomógł tak ze potem o wszystko pytali, gdzie co ma być. I zrobili hale tak, że jestem bardzo zadowolona, super, ale trzeba było nerwów troche na nich stracic. 

a dokładniej mam halę 2x5 rybia ość z Westfalii, prosta używana,bez masaży ściągaczy i innych bajerów, bo nie stać mnie na wydanie kasy w to. Mam tylko elektroniczne pulsatory. Do hali zawsze można potem dodać jakieś sterowanie, ściągacze i td. Ogólnie montaż solidny, konstrukcja hali podwieszana bez słupowa.

Miałam brać nową z DeLavalu z Duovacami i jakimims masażami, ale inny dealer nie chciał wykonać konstrukcji bezsłupowej (bo wg nich nie ma czegos takiego na polski rynek  :lol: ) a poza tym było wiele niezgodności, kolektory i pompa miały być lepsze, potem co do umowy jak się rozczytałam to napisali gorszych parametrów te elementy) no i słyszałam od dojarzy na wielkiej fermie w lubelskiem że masaże duovaki są wyłączane bo są "twarde krowy" które przez to sie nie wydajają i potem łapią mastitis. Więc wybór padł na Westfalia GEA Farm, i jestem zadowolona. 45tys. netto zapłaciłam z myjką która sama pobiera płyny ( nie trzeba samemu wlewać).