Skocz do zawartości

Zdjęcie

Punkt paszowy

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share august354

august354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:muzyka film

Napisany 26 październik 2015 - 21:52

Punkt paszowy

Witam.

Mam takie pytanie chcemy założyć z żona nieduży punkt paszowy na początek. Mamy do dyspozycji lokal gdzieś w granicach 

70m2.Najbliższy taki punkt jest oddalony około 6km ale tam tylko są dwie firmy paszowe i to jeszcze nie wszystkie rodzaje. I jako dodatek byśmy też niektóre pasze rozważali na kilogramy jak np.: dla małych kurek ,kaczek itp. Wiem ze potrzebna jest kasa fiskalna bo żona jest na  zusie i ja też pracuje. Moje pytanie brzmi czy warto w coś takiego wchodzić i czy firmy na początek dają towar z odroczoną datą zapłaty i jakie

najmniesze ilości potrzeba wziąć wiecie żeby jak najmniej ryzykować. Myślałem tak o 4 firmach produkujących pasze; Sano , nutrena , dehaus i może vipasz plus jakiś sznurek jakaś folia czy coś w tym stylu. Dzięki proszę o poważne rozpatrzenie  mojej prośby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Punkt paszowy Dzisiaj, 11:22
  •  

#2 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 26 październik 2015 - 23:45

Punkt paszowy A może warto dodać do oferty środki ochrony roślin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 27 październik 2015 - 06:41

Punkt paszowy napisz biznesplan i złóż wniosek o dofinansowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 27 październik 2015 - 07:25

Punkt paszowy pasze na kilogramy nigdy ci się nie rozwazy zawsze ci braknie ją miałem taki punkt 20lat temu. nie wiem z jakiego rejonu jesteś i jak u Was w okolicy z produkcją zwierzęca bo ja teraz to bym na chleb nie zarobił bo u mnie na wsi prawie nie ma hodowli nawet kobiety kur na jaja nie choduja może 4 na wsi ci więksi czy duzi to kupują bezpośrednio z firm więc do Ciebie nie przyjdą zrób sobie analizę rynku ile jest produkcji zwierzęcej w okolicy sam lokal i jego przystosowanie to wydatek do tego kasa fiskalna waga zalegalizowana pewnie jakiś wózek widłowy do tego paleciak i teraz żeby mieć dobre ceny to musisz kupować dużo i płacić gotówką firmy mają jakieś minimum logistyczne np 6palet. ale najważniejsze jest zbadanie rynku czy jest produkcja zwierzęca w okolicy jaką i ile pasze też mają terminy przydatności więc o tym też trzeba pamiętać do tego nie wiem jak u Was ale u mnie jest raz w tygodniu rynek jarmark gdzie pasz jest pełno do tego widuje na wiosce samochód nutreny taki bus i jeździ po klientach raz w tygodniu i dostarcza pasze do gospodarstwa. może warto zastanowić się nad sprzedażą gazu w butli bo to jest w każdym domu i każdy musi to kupić. życzę przemyślanych decyzji i sukcesów w biznesie
ZETOR TEAM